logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Wirtualny Konsultant DHL Parcel

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

DHL Parcel uruchomił nowatorski system automatycznej obsługi klientów infolinii za pomocą Wirtualnego Konsultanta. System wpływa na skrócenie czasu oczekiwania klientów DHL Parcel na połączenie z infolinią oraz umożliwia zdalne załatwienie określonej sprawy. Rozwiązanie to zostało wdrożone przez Pirios SA.

   Obecnie klienci DHL Parcel mogą zdalnie wycenić realizację usługi, a także nadać przesyłkę oraz sprawdzić jej status. System obsługuje obecnie aż kilkadziesiąt jednoczesnych połączeń. Wdrożony system umożliwia przeprowadzenie w całości procesu obsługi klienta przez Wirtualnego Konsultanta, który prowadzi dialog z klientem, pobierając odpowiednie informacje z systemów DHL Parcel. Co istotne, cała rozmowa przebiega w trybie głosowym, a nie poprzez wybór klawiszy w telefonie, jak to odbywa się zazwyczaj w tego rodzaju systemach z użyciem sygnalizacji tonowej DTMF. Gdy jednak sytuacja wymaga przekazania rozmowy do pracownika Contact Center, np. w celu pogłębienia tematu, wirtualny konsultant robi to samodzielnie, przekazując jednocześnie wszystkie zebrane wcześniej informacje, tym samym ułatwiając prowadzenie dalszej rozmowy.
   Wdrożenie systemu to nie tylko korzyści dla klientów DHL Parcel, ale również dla samej firmy. Pozwala on zoptymalizować koszty, odciąża konsultantów, a także gwarantuje najwyższy poziom gotowości do obsługi klientów w okresie wzmożonej interakcji, np. w okresie świątecznego szczytu paczkowego.

Ostatnio zmieniany środa, 05 lipiec 2017 06:36

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Rynek magazynowy czekają kolejne rekordy

Rynek magazynowy czekają kolejne rekordy

W Polsce w budowie znajduje się obecnie ponad 1,6 miliona m kw. powierzchni magazynowej i...

Zmiany w przepisach dotyczących eksportu żywności do USA

Zmiany w przepisach dotyczących eksportu żywności do USA

Od maja br. obowiązuje dodatkowa weryfikacja produktów spożywczych wprowadzanych do obrotu na terenie Stanów Zjednoczonych....

Najlepsze europejskie wina na rynkach światowych dzięki UPS

 Najlepsze europejskie wina na rynkach światowych dzięki UPS

UPS rozszerza możliwość wysyłki alkoholu, wina i piwa do konsumentów na całym świecie. Za pomocą...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj