logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Goodyear ogłosił plan budowy zautomatyzowanego zakładu produkcji opon

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W ramach rozwijania swojego modelu biznesowego, Goodyear Tire & Rubber Company ogłosił plany otwarcia nowego zakładu produkcyjnego w Luksemburgu, w którym zastosowany zostanie innowacyjny proces produkcyjny. Nowy zakład będzie wytwarzać opony najwyższej klasy, które zaspokoją rosnący popyt klientów i konsumentów Goodyear.

    Opatentowany proces produkcyjny pod nazwą Mercury opiera się na wysoce zautomatyzowanych, połączonych stacjach roboczych i stosuje technologię wytwarzania przyrostowego, która umożliwia wydajną produkcję opon wysokiej klasy w małych partiach, bezpośrednio na żądanie klienta, zarówno na potrzeby montażu fabrycznego jak i wymiany opon.

- Proces produkcyjny Mercury jest odpowiedzią na rosnącą złożoność w branży oponiarskiej, powodowaną wzrostem liczby modeli i opcji dostępnych dla konsumentów - powiedział Richard J. Kramer, prezes Goodyear. - Technologia ta pozwala zwiększyć sprawność działania i elastyczność w zaspokajaniu rosnącego popytu na krótkie serie naszych opon premium, które będziemy dostarczać klientom na żądanie, szybciej niż kiedykolwiek. Mercury przyczyni się do rozwoju naszego modelu biznesowego, który integruje wszystkie nasze aktywa - od linii produkcyjnych po sprzedaż internetową i punkty sprzedaży detalicznej. System uzupełni istniejące wydajne moce produkcyjne i da nam realną przewagę konkurencyjną - dodał.

   Nowy zakład, który ma zostać uruchomiony w 2019 roku, znajduje się niedaleko Centrum Innowacji Goodyear w Luksemburgu i toru testowego. Firma zainwestuje 77 mln dolarów w zakład, który będzie produkować około pół miliona opon rocznie i stworzy około 70 nowych miejsc pracy. Technologię zastosowaną w procesie produkcyjnym Mercury rozwijano i testowano przez ponad pięć lat w centrach innowacji i rozwoju Goodyear. Nazwa Mercury jest nawiązaniem do mitycznego boga handlu i podróży, który był inspiracją dla stworzonego przez założyciela firmy Franka A. Seiberlinga logo Goodyear - „skrzydlatej stopy”.

Ostatnio zmieniany piątek, 15 wrzesień 2017 12:50

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Pociąg do Internetu rzeczy - analityka zmienia branżę transportową

Pociąg do Internetu rzeczy - analityka zmienia branżę transportową

Branża transportowa działa w wyjątkowo konkurencyjnym środowisku. Z jednej strony obowiązują w niej niezwykle krótkie...

Nowy raport Prologis wskazuje najbardziej pożądane lokalizacje logistyczne w Europie

Nowy raport Prologis wskazuje najbardziej pożądane lokalizacje logistyczne w Europie

Prologis przyznał nagrody „100 Najbardziej Pożądanych Lokalizacji Logistycznych w Europie” podczas targów EXPO REAL 2017.

Dachser inwestuje 5 mln euro na Słowacji

Dachser inwestuje 5 mln euro na Słowacji

Dachser, globalny operator logistyczny, rozszerza swoje centrum logistyczne w Lozorno, położonym niedaleko Bratysławy. W ramach...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj