logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

ExxonMobil nowym klientem Wincanton w Polsce

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Wincanton Trans European Polska rozpoczął współpracę z firmą ExxonMobil Poland i w ramach zawartej umowy zapewnia nowemu klientowi 3000 miejsc paletowych w magazynie centralnym, zlokalizowanym w Błoniu k. Warszawy. Obsługa ExxonMobil to kolejny projekt Wincanton, który zapewnia połączenie z systemem SAP R3.

ExxonMobil wybrał Wincantona na operatora logistycznego w Polsce przede wszystkim ze względu na jego wysoką (trzecią) pozycję na rynku europejskim i na doświadczenie tej firmy w branży, udokumentowane m.in. w trakcie współpracy z ExxonMobil w Niemczech.

Projekt współpracy obejmuje przechowywanie olejów i smarów samochodowych w magazynie centralnym pod Warszawą, a także ich dystrybucję na Śląsku oraz w promieniu 100 kilometrów od stolicy. Produkty ExxonMobil, takie jak popularny Mobil 1 czy Esso, pakowane są zarówno w kartonach, jak i beczkach. Cała dystrybucja prowadzona jest w systemie hub&spoke. Nowa lokacja magazynu pozwoliła na optymalizację kosztów  wskutek redukcji liczby magazynów firmy ExxonMobil z dwóch do jednego.

ExxonMobil Poland jest członkiem obecnej w prawie 200 krajach świata organizacji ExxonMobil Corporation, największej korporacji naftowej zajmującej się wydobyciem i przetwórstwem ropy naftowej oraz gazu ziemnego.

Wincanton Trans European świadczy usługi dla większości gałęzi gospodarki europejskiej, skupiając się na branżach: spożywczej, samochodowej, petrochemicznej oraz towarów przemysłowych i konsumpcyjnych. Oferuje kompleksowe usługi logistyczne (od magazynowania i dodatkowych usług magazynowych poprzez lądowe i morskie transporty międzynarodowe, transport i dystrybucję krajową, aż do organizacji kompletnych systemów logistycznych opartych na zasadzie outsourcingu oraz zarządzanie zintegrowanym łańcuchem dostaw). Wincanton posiada 360 lokacji i 25 000 pracowników oraz świadczy usługi w 15 krajach Europy.

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

DTW Logistics, polski operator logistyczny specjalizujący się w logistyce kontraktowej, transporcie i spedycji międzynarodowej rozszerzył...

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych…

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie

Przedstawiciele Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie oraz firm Solaris Bus & Coach S.A. i BZ...

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO rozpoczęło program akredytacyjny dla swojej sieci, który umożliwia punktom dysponującym specjalistycznym i wydajnym serwisem...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj