logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:


A+ A A-

ExxonMobil nowym klientem Wincanton w Polsce

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Wincanton Trans European Polska rozpoczął współpracę z firmą ExxonMobil Poland i w ramach zawartej umowy zapewnia nowemu klientowi 3000 miejsc paletowych w magazynie centralnym, zlokalizowanym w Błoniu k. Warszawy. Obsługa ExxonMobil to kolejny projekt Wincanton, który zapewnia połączenie z systemem SAP R3.

ExxonMobil wybrał Wincantona na operatora logistycznego w Polsce przede wszystkim ze względu na jego wysoką (trzecią) pozycję na rynku europejskim i na doświadczenie tej firmy w branży, udokumentowane m.in. w trakcie współpracy z ExxonMobil w Niemczech.

Projekt współpracy obejmuje przechowywanie olejów i smarów samochodowych w magazynie centralnym pod Warszawą, a także ich dystrybucję na Śląsku oraz w promieniu 100 kilometrów od stolicy. Produkty ExxonMobil, takie jak popularny Mobil 1 czy Esso, pakowane są zarówno w kartonach, jak i beczkach. Cała dystrybucja prowadzona jest w systemie hub&spoke. Nowa lokacja magazynu pozwoliła na optymalizację kosztów  wskutek redukcji liczby magazynów firmy ExxonMobil z dwóch do jednego.

ExxonMobil Poland jest członkiem obecnej w prawie 200 krajach świata organizacji ExxonMobil Corporation, największej korporacji naftowej zajmującej się wydobyciem i przetwórstwem ropy naftowej oraz gazu ziemnego.

Wincanton Trans European świadczy usługi dla większości gałęzi gospodarki europejskiej, skupiając się na branżach: spożywczej, samochodowej, petrochemicznej oraz towarów przemysłowych i konsumpcyjnych. Oferuje kompleksowe usługi logistyczne (od magazynowania i dodatkowych usług magazynowych poprzez lądowe i morskie transporty międzynarodowe, transport i dystrybucję krajową, aż do organizacji kompletnych systemów logistycznych opartych na zasadzie outsourcingu oraz zarządzanie zintegrowanym łańcuchem dostaw). Wincanton posiada 360 lokacji i 25 000 pracowników oraz świadczy usługi w 15 krajach Europy.

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Prologis buduje spekulacyjny budynek w Prologis Park Prague

Prologis buduje spekulacyjny budynek w Prologis Park Prague

Prologis, globalny lider nieruchomości logistycznych, rozpoczyna budowę spekulacyjnego obiektu dystrybucyjnego o powierzchni 11 720 m...

Nowe technologie zmieniają świat biznesu w Polsce i Europie

Nowe technologie zmieniają świat biznesu w Polsce i Europie

Do 2020 roku na świecie funkcjonować będzie 50 miliardów urządzeń podłączonych do sieci, 50 razy...

Nowe centrum logistyczne Inforsys umowa z Panattoni

Nowe centrum logistyczne Inforsys  umowa z Panattoni

Inforsys - lider sektora obsługi procesów biznesowych w Polsce - rozbudowuje ofertę w zakresie kompleksowych...

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj