logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Rok 2005 pod znakiem aktywności Aportera

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Ambitne plany w zakresie nowych rozwiązań i dostaw urządzeń dla gospodarki magazynowej i transportu wewnętrznego zaprezentowali w końcu ub. tygodnia w Zgierzu szefowie firmy Aporter Sp. z o.o. (Grupa WANDALEX) podczas ogólnopolskiego spotkania blisko 50 przedstawicieli zakładów przetwórczych, m.in. z branży spożywczej i chemicznej. Zebrani zapoznali się także z procesem wytwarzania niektórych urządzeń bezpośrednio na hali produkcyjnej w fabryce Aportera, który powstał w wyniku prywatyzacji Zakładu Urządzeń Technicznych (ZUT) w Zgierzu.

 1
Prezes zarządu Aporter Sp. z o.o. Wiesław Nawlicki wita uczestników konferencji

W przekonaniu wiceprezesa spółki, Lecha Chojnackiego, podejmowane w tym roku działania Aportera będą zmierzały w stronę osiągnięcia czołowego miejsca w polskim rynku środków transportu bliskiego, m.in. służących przenoszeniu i składowaniu palet i europalet oraz materiałów sypkich.
 
2
Wiceprezes L.Chojnacki prezentuje poszczególne urządzenia

„Aby móc dobrze sprzedawać, trzeba mieć przede wszystkim konsultantów z branży logistycznej. Ich aktywna działalność jest jednym z głównych warunków zarówno sukcesu rynkowego, jak i satysfakcji klientów. Tym bardziej, że muszą oni mieć świadomość, iż tego typu urządzeń nie kupują na 3 czy 5 lat, ale na np. 12-15 lat; szczególnie jest to istotne przy inwestycjach dla magazynów o szybkim przepływie towarów ” – stwierdził L.Chojnacki. Dodał, iż ważnym sygnałem dla rynku jest ponadto czas realizacji zamówienia wraz z zainstalowaniem urządzenia u klienta, który został skrócony z 8 do 2 tygodni (średnio).

 1
Pokaz przenośnika taśmowego wysuwnego (APORTER PTW 7/15,5/0,6)

4 
Przenośnik po rozłożeniu elementów wysuwnych

Oprócz regałów magazynowych na duże i średnie obciążenia (m.in. wjezdnych, przepływowych, minirack) oraz przenośników standardowych i taśmowych zamkniętych (hermetycznych i pyłoszczelnych), wiele uwagi zebrani poświęcili możliwościom zastosowania w gospodarce magazynowej przenośnika taśmowego wysuwnego (APORTER PTW 7/15,5/0,6), usprawniającego w znacznym stopniu załadunek różnego typu i wielkości pojazdów dostawczych, przy niewielkim wysiłku fizycznym obsługującego to urządzenie pracownika. Przenośniki takie są od lat stosowane np. w Polskich Zakładach Zbożowych PZZ SA w Krakowie. Jak powiedziała mi prezes zarządu i dyrektor naczelny spółki, Lucyna Jędrzejczyk, zainstalowany w latach 90. ub. stulecia pierwszy taki przenośnik wciąż działa, mimo że firma od tego czasu kupiła kilka nowszych i jeszcze w styczniu tego roku zainstaluje następny.
 
5 
Przenośnik – widok z góry


Przenośnik taśmowy wysuwny APORTER ma konstrukcję wsporczą, teleskopową (2 segmenty wysuwne i 1 stały) oraz instalację elektryczną i hydrauliczną. W zależności od wersji może być dostosowany do załadunku na określonej wysokości lub wyposażony w hydrauliczny układ regulacji wysokości załadowczej (± 400 mm). Złożony PTW ma wymiary 7000x1060 mm, a  po rozłożeniu osiąga 15500x1060 mm; średnia wysokość urządzenia to 2600 mm, szerokość taśmy – 600 mm, moc zainstalowana ~ 5 kW, prędkość przesuwu taśmy – 37 m/min, a prędkość wysuwu – 7,3 m/min.
Lech Chojnacki ujawnił w trakcie omawiania zastosowań przenośników standardowych Aportera, że są już w fazie testowania prototypów przenośniki napędzane motorolkami.

 6
Fragment pokazu wózków Yale w zakładach Aporter w Zgierzu


Na spotkaniu poinformowano także, iż w czerwcu tego roku odbędzie się (równocześnie w wielu krajach, także w Polsce) premiera nowych wózków marki Yale, których dystrybutorem na naszym rynku jest Grupa WANDALEX. Obecna oferta wózków widłowych, podnośnikowych, podnośnikowych i paletowych Yale została zorganizowana w Zgierzu na specjalnym pokazie podczas konferencji.
 
7
Podczas pokazu wózków Yale można było namacalnie poznać ich walory

 8
Fragment ekspozycji regałów i przenośników standardowych Aportera


W trakcie konferencji odbyła się też prezentacja dwóch ogólnopolskich czasopism fachowych, związanych z gospodarką magazynową i logistyką, które patronowały spotkaniu w Zgierzu: „Przeglądu Zbożowo-Młynarskiego” i „Logistyki”.
 
9
Redaktor naczelny „Logistyki” prezentuje czasopismo i jego wydawcę – Instytut Logistyki i Magazynowania

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

UPS uruchamia centrum w Mysłowicach

UPS uruchamia centrum w Mysłowicach

Firma UPS uroczyście otworzyła nowe centrum przeładunkowe w Mysłowicach. Większa powierzchnia i zwiększona przepustowość paczek...

ORLEN oferuje na stacjach tankowanie wodoru

ORLEN oferuje na stacjach tankowanie wodoru

Pierwszy pilotażowy punkt dla aut zasilanych wodorem w Grupie ORLEN został uruchomiony na niemieckiej stacji...

Nowa wersja Specyfikacji Ogólnych GS1

Nowa wersja Specyfikacji Ogólnych GS1

Pojawiła się nowa wersja Specyfikacji Ogólnych GS1. To już siedemnasta odsłona dokumentu, który zawiera techniczne...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj