logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Polski Kongres Logistyczny LOGISTICS 2006 już otwarty

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
W dniu wczorajszym o godz. 10.00 w Centrum Kongresowym Międzynarodowych Targów Poznańskich, dr inż. Grzegorz Szyszka - dyrektor Instytutu Logistyki i Magazynowania, oficjalnie otworzył Polski Kongres Logistyczny LOGISTICS 2006. Spotkaniu logistyków towarzyszy wiodący temat - „Najlepsze praktyki w logistyce”. Kongresy pod hasłem „LOGISTICS” organizowane są przez ILiM co dwa lata od 1991 r. Jest to więc już ósma jego edycja.

 

O randze i zainteresowaniu Kongresem świadczy fakt, iż do Poznania przyjechało ponad pięciuset uczestników z Polski, Niemiec, Holandii, Francji, USA, Wielkiej Brytanii i Włoch, a jego obrady zaszczycili swoją obecnością m.in.: Graham Ewer, prezes Europejskiego Towarzystwa Logistycznego (ELA), prof. Bogusław Liberadzki - członek Parlamentu Europejskiego, guru europejskiej logistyki, Hans-Christian Pfohl - profesor politechniki w Darmstadt, Christopher Adcock, prezes światowej organizacji EPCglobal.

W czasie sesji przedpołudniowej referaty wygłosili: dr S. Krzyżaniak z Instytutu Logistyki i Magazynowania, G. Ewer z ELA, eurodeputowany - prof. B. Liberadzki, prof. H.-Ch. Pfohl, Ch. Adcock z EPCglobal. Dwunastu logistyków odebrało certyfikaty w ramach Europejskiego Systemu Certyfikacji Logistyków. Spotkaniu towarzyszą targi „Rynek logistyczny”, na której prezentuje się ponad 40 wystawców.

 

Uczestnicy Kongresu w kilku grupach tematycznych dyskutowali m.in. na temat nowych technologii, usprawnień w logistyce transportu, e-biznesu, e-logistyki, dystrybucji, nowoczesnych magazynów i centrów logistycznych oraz o innowacjach w dziedzinie logistyki.

 

Kongres zakończy obrady 11 maja, a następnego dnia dla zainteresowanych odbędą się warsztaty logistyczne, związane z szeroko pojętym zarządzaniem w logistyce.

 

Współorganizatorami Kongresu są: Wyższa Szkoła Techniczna z Wildau (Niemcy), Polskie Towarzystwo Logistyczne i Wyższa Szkoła Logistyki, głównym partnerem jest firma Prologis, a patronat nad imprezą objęło Europejskie Towarzystwo Logistyczne.
Ostatnio zmieniany piątek, 12 maj 2006 05:29

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Lajon ponownie wybiera lwa

Lajon ponownie wybiera lwa

16 marca 2017, w autoryzowanej stacji serwisowej MAN JK Diesel Service w Rybniku, właściciele firmy...

Grupa Deutsche Post DHL planuje ograniczyć do zera emisję dwutlenku…

Grupa Deutsche Post DHL planuje ograniczyć do zera emisję dwutlenku węgla do 2050 r.

Grupa Deutsche Post DHL do 2050 r. ograniczy emisję dwutlenku węgla wytwarzanego przez działania z...

PEKAES otwiera nowoczesny terminal w Małopolsce

PEKAES otwiera nowoczesny terminal w Małopolsce

Operator logistyczny PEKAES uruchomił nową platformę cross-dockingową w Małopolsce, zmieniając w ten sposób lokalizację Oddziału...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj