logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:


A+ A A-

Polski Kongres Logistyczny LOGISTICS 2006 już otwarty

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
W dniu wczorajszym o godz. 10.00 w Centrum Kongresowym Międzynarodowych Targów Poznańskich, dr inż. Grzegorz Szyszka - dyrektor Instytutu Logistyki i Magazynowania, oficjalnie otworzył Polski Kongres Logistyczny LOGISTICS 2006. Spotkaniu logistyków towarzyszy wiodący temat - „Najlepsze praktyki w logistyce”. Kongresy pod hasłem „LOGISTICS” organizowane są przez ILiM co dwa lata od 1991 r. Jest to więc już ósma jego edycja.

 

O randze i zainteresowaniu Kongresem świadczy fakt, iż do Poznania przyjechało ponad pięciuset uczestników z Polski, Niemiec, Holandii, Francji, USA, Wielkiej Brytanii i Włoch, a jego obrady zaszczycili swoją obecnością m.in.: Graham Ewer, prezes Europejskiego Towarzystwa Logistycznego (ELA), prof. Bogusław Liberadzki - członek Parlamentu Europejskiego, guru europejskiej logistyki, Hans-Christian Pfohl - profesor politechniki w Darmstadt, Christopher Adcock, prezes światowej organizacji EPCglobal.

W czasie sesji przedpołudniowej referaty wygłosili: dr S. Krzyżaniak z Instytutu Logistyki i Magazynowania, G. Ewer z ELA, eurodeputowany - prof. B. Liberadzki, prof. H.-Ch. Pfohl, Ch. Adcock z EPCglobal. Dwunastu logistyków odebrało certyfikaty w ramach Europejskiego Systemu Certyfikacji Logistyków. Spotkaniu towarzyszą targi „Rynek logistyczny”, na której prezentuje się ponad 40 wystawców.

 

Uczestnicy Kongresu w kilku grupach tematycznych dyskutowali m.in. na temat nowych technologii, usprawnień w logistyce transportu, e-biznesu, e-logistyki, dystrybucji, nowoczesnych magazynów i centrów logistycznych oraz o innowacjach w dziedzinie logistyki.

 

Kongres zakończy obrady 11 maja, a następnego dnia dla zainteresowanych odbędą się warsztaty logistyczne, związane z szeroko pojętym zarządzaniem w logistyce.

 

Współorganizatorami Kongresu są: Wyższa Szkoła Techniczna z Wildau (Niemcy), Polskie Towarzystwo Logistyczne i Wyższa Szkoła Logistyki, głównym partnerem jest firma Prologis, a patronat nad imprezą objęło Europejskie Towarzystwo Logistyczne.
Ostatnio zmieniany piątek, 12 maj 2006 05:29

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

FedEx Express rozbudowuje swoje centrum logistyczne w porcie lotniczym Paris-Charles…

FedEx Express rozbudowuje swoje centrum logistyczne w porcie lotniczym Paris-Charles de Gaulle

FedEx Express, firma świadcząca usługi przewozów, ogłosiła zamiar rozbudowy swojego centrum logistycznego, zlokalizowanego na paryskim...

Kupujący w internecie szybciej otrzymają swoje paczki

Kupujący w internecie szybciej otrzymają swoje paczki

Priorytetowe „pakiety polecone eCommerce” dla handlujących w internecie, także na popularnych platformach sprzedażowych - to...

Prologis buduje spekulacyjny budynek w Prologis Park Prague

Prologis buduje spekulacyjny budynek w Prologis Park Prague

Prologis, globalny lider nieruchomości logistycznych, rozpoczyna budowę spekulacyjnego obiektu dystrybucyjnego o powierzchni 11 720 m...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj