logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

II Naukowa Konferencja WSL FORUM 2007

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Czy coś łączy wielką ciężarówkę z próbką delikatnego kremu w prasie kobiecej? Tak i to nie jest początek kolejnego dowcipu. W Poznaniu odbędzie się II Naukowa Konferencja WSL FORUM 2007. W jednym z referatów uczestnicy dowiedzą się, że logistyka łączy niemal wszystkie sfery naszego życia, nawet transport z kremem.

Dzisiaj każda firma walczy o klienta. Konkuruje nie tylko produktem i jego ceną. Proponuje także rabaty, całodobowe konsultacje lub gratisy. Nie inaczej jest z rynkiem medialnym. Wydawcy prasy dla kobiet, często do gazet dodają próbki kremów lub szamponów. W chwili zakupu takiej gazety czytelnik nie zastanawia się jednak nad tym, co taka wkładka oznacza dla wydawcy. Odrywa próbkę i cieszy się z gratisu, podczas gdy wydawca musi zreformować całą dystrybucję gazet. Stają się one bowiem grubsze, cięższe, zmieści się ich mniej w paczce, trzeba na nie bardziej uważać, rosną więc koszty transportu. Tu pojawia się wielkie pole do popisu dla logistyki! To tylko fragment analizy jednego z referatów konferencji, który dotyczyć będzie „Kolportażu czasopism w kontekście nowych tendencji marketingowych”.

Uczestnicy WSL FORUM 2007 przekonają się o tym, że dzięki zastosowaniu systemu GPS w logistyce można nie tylko ustalić trasę pojazdu z dokładnością do 4 metrów. System ten umożliwia także rejestrowanie wielu parametrów pojazdu, np. poziomu paliwa w zbiorniku. Pozwala na kontrolę czasu pracy kierowców. Może być zintegrowany z systemem przyjmowania zamówień. W rezultacie znacznie usprawnia procesy logistyczne.

Na konferencji zaprezentowane zostaną wyniki badań, które zostaną wykorzystane w działalności przedsiębiorstw. Uczestnicy poznają metody rozwoju transportu ukierunkowane na zmniejszenie dominacji transportu drogowego, a poprawę efektywności funkcjonowania łańcuchów dostaw. Poznają rosnącą rolę zarządzania ryzykiem w logistyce, oraz możliwości jakie niesie za sobą wykorzystanie technologii automatycznej identyfikacji wykorzystującej częstotliwości radiowe (RFID).

To tylko elementy referatów konferencji, które zostaną wygłoszone 18 maja w siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki, przy ul. Estkowskiego 6 w Poznaniu. Pozostałe referaty skupiają się wokół następujących dziedzin:
- systemy logistyczne
- łańcuchy dostaw
- logistyka przedsiębiorstw
- systemy informacyjne
- e-gospodarka
- transport
- zarządzanie ryzykiem
- zarządzanie jakością
- ekonomiczne problemy logistyki

Wyższa Szkoła Logistyki już po raz drugi organizuje konferencję WSL FORUM. Pierwsza edycja tego wydarzenia miała miejsce dwa lata temu i spotkała się z dużym zainteresowaniem środowiska logistycznego.
Szczegółowy program konferencji na stronie: http://www.wsl.com.pl/konferencje/wsl_forum/

Dodatkowych informacji udziela:

Wojciech Zalewski
rzecznik prasowy WSL
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.
tel. 061 850 47 88
Ostatnio zmieniany piątek, 20 kwiecień 2007 15:53

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

UPS uruchamia centrum w Mysłowicach

UPS uruchamia centrum w Mysłowicach

Firma UPS uroczyście otworzyła nowe centrum przeładunkowe w Mysłowicach. Większa powierzchnia i zwiększona przepustowość paczek...

ORLEN oferuje na stacjach tankowanie wodoru

ORLEN oferuje na stacjach tankowanie wodoru

Pierwszy pilotażowy punkt dla aut zasilanych wodorem w Grupie ORLEN został uruchomiony na niemieckiej stacji...

Nowa wersja Specyfikacji Ogólnych GS1

Nowa wersja Specyfikacji Ogólnych GS1

Pojawiła się nowa wersja Specyfikacji Ogólnych GS1. To już siedemnasta odsłona dokumentu, który zawiera techniczne...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj