logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Magister Wyższej Szkoły Logistyki

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Cały wachlarz uczuć - od śmiechu, radości przez niedowierzanie, na żalu i łzach kończąc. Takie emocje towarzyszyły świeżo upieczonym absolwentom Wyższej Szkoły Logistyki. W minioną sobotę w auli UAM odebrali oni uroczyste absolutorium.

Uroczystość była tym bardziej wzniosła, że WSL pożegnała swych pierwszych magistrów. Po łącznym okresie pięciu lat, jako pierwsi w Polsce otrzymali tytuły magistra uczelni logistycznej.Rektor prof. zw. dr hab. Andrzej Korzeniowski w ostatnich słowach do absolwentów porównał trud zdobywania wykształcenia do przemierzania drogi.
- Dzięki Waszemu uporowi udało się Wam pokonać tę drogę i dzisiaj możemy za Janem Nepomucenem Kamińskim stwierdzić, że „miło jest stanąć u brzegu”. Dobiliśmy do niego z nadzieją, że po tamtej stronie każdy z Was zostawił swój strach, niepewność, zwątpienie. I dopiero z takim przeświadczeniem „miło jest stanąć u brzegu”.

Władze Wyższej Szkoły Logistyki wyróżniły najlepszych absolwentów dziękując im za sukcesy sportowe, działalność w kołach naukowych i samorządzie studenckim, a także za najlepsze wyniki w nauce. Uroczyste absolutoria z rąk Dziekana Wydziału Zarządzania i Logistyki doc. dr. Zbyszko Pawlaka odebrało 316 licencjatów i 99 magistrów WSL.Rok akademicki 2006/2007 był dla Wyższej Szkoły Logistyki rokiem dynamicznego rozwoju. Uczelnia jako pierwsza w kraju uzyskała zgodę na prowadzenie kierunku „logistyka”. Wprowadzono dwie nowe specjalności „logistyka w małych i średnich przedsiębiorstwach” oraz „zarządzanie nieruchomościami”. Liczba chętnych na studia znacznie wzrosła.

W minionym okresie wydano drukiem szereg podręczników akademickich związanych z realizowanym programem dydaktycznym oraz wprowadzono na rynek elektroniczne czasopismo naukowe „LogForum” poświęcone w całości problemom badawczym z dziedziny szeroko pojętej logistyki. W tym samym czasie Wyższa Szkoła Logistyki realizowała szereg tematów badawczych oraz grantów z partnerami krajowymi i zagranicznymi, była współorganizatorem i organizatorem konferencji. Pracownicy Uczelni wygłosili kilkadziesiąt referatów na konferencjach krajowych i zagranicznych. Opublikowano kilkaset artykułów w czasopismach naukowych. Biblioteka Wyższej Szkoły Logistyki powiększyła swoje zbiory stając się miejscem pracy dla wielu osób piszących prace licencjackie i magisterskie.

Dużym osiągnięciem Wyższej Szkoły Logistyki było nawiązanie współpracy partnerskiej z przedsiębiorstwami zaliczanymi do liderów rynku. Do grona partnerów Uczelni należą przedsiębiorstwa logistyczne, produkcyjne, handlowe i informatyczne, takie jak: Kuehne + Nagel, DHL Servisco, Emax, SAS, Quantum, Agrobex, Volkswagen, PC Quard, BCS Polska, Wielkopolska Gildia Rolno – Ogrodnicza, Promag SA.

Wyższa Szkoła Logistyki od momentu powstania stara się również rozwijać współpracę w wymiarze międzynarodowym. Dzięki współpracy z niemiecką uczelnią Technische Fachhochschule Wildau studenci mają niepowtarzalną okazję do zapoznania się z logistyką europejską. Organizowane wspólnie z niemieckimi logistykami wyjazdy do centrów logistycznych w Niemczech oraz wykłady gościnne to tylko niektóre formy współpracy obu uczelni. Z punktu widzenia perspektyw i szans zawodowych absolwentów największe znaczenie ma przyznawanie przez uczelnie partnerskie podwójnych dyplomów – polskiego i niemieckiego.

Poszerzając zakres współpracy zagranicznej WSL poczyniła dalsze kroki w celu podpisania kolejnych umów w tym między innymi z Jyväskylä University of Applied Science (Finlandia), Vysoka Škola Logistyky w Přerovie, Politechniką w Koszycach, Uniwersytetem Państwowym – Wyższą Szkołą Ekonomiczną w Moskwie oraz Międzynarodowym Stowarzyszeniem Logistyki i Zarządzania Łańcuchem Dostaw w Mińsku.

Otrzymana dwa lata temu Karta Erasmusa, w ubiegłym roku pozwoliła szerzej nawiązać kontakty z uczelniami europejskimi poprzez wymianę studentów, kadry dydaktycznej oraz dała możliwość wprowadzenia Europejskiego Systemu Transferu i Akumulacji Punktów (European Credit Transfer System).

WSL stała się uczelnią popularną. Wynika to z faktu iż logistyka przeżywa w obecnym okresie ogromny rozkwit. Absolwenci tego kierunku nie mają problemów z pracą, a często są bardzo dobrze wynagradzani i mają otwartą drogę do błyskotliwej kariery. Licealiści dostrzegając ten trend chcą studiować na dobrej uczelni. Taką jest pierwsza w Polsce uczelnia logistyczna, która ma najszerszą na polskim rynku logistyczną ofertę edukacyjną. W zeszłym roku WSL przyjęła ponad tysiąc studentów, a i obecnie wszystko wskazuje na to, że poznańska uczelnia zanotuje rekordowy nabór.

Podczas sobotniego absolutorium, jeden z najlepszych absolwentów WSL Artur Olejniczak tak podsumował okres spędzony na uczelni:
- Poznań słynie z koziołków, z jednego z najpiękniejszych rynków w Polsce, z Targów Poznańskich, z Jeziora Maltańskiego oraz rogali marcińskich. Dołączyła kolejna marka, z której Poznań słynie, a jest nią niewątpliwie Wyższa Szkoła Logistyki.
Ostatnio zmieniany piątek, 20 lipiec 2007 12:11

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Solaris wchodzi na rynek holenderski

Solaris wchodzi na rynek holenderski

40 przegubowych autobusów nowy Solaris Urbino 18 zostanie zamówionych przez firmę Connexxion. Będąca własnością Trandev,...

Płatności BLIKiem u kuriera DPD Polska

Płatności BLIKiem u kuriera DPD Polska

Z początkiem kwietnia br. DPD Polska wprowadziła możliwość realizacji należności za pobranie przez system BLIK...

Fundacja GS1 Polska dołączyła do grona wystawców podczas XII Targów…

Fundacja GS1 Polska dołączyła do grona wystawców podczas XII Targów eHandlu

10 maja 2017 roku w Gdańsku odbędzie się największa impreza w formule targowej skierowana do...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj