logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

II Forum Nauczycielskie WSL

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Prawie 150 nauczycieli przybyło z całej Polski na II Forum Nauczycielskie WSL, zorganizowane przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu.

29 lutego na Forum Nauczycielskie do Poznania przyjechało blisko 150 nauczycieli logistyki ze szkół średnich i wyższych. Oprócz wykładów uczestnicy pracowali również w grupach warsztatowych. Izabela Świtalska przeprowadziła warsztat, na którym nauczyciele pracowali nad zmianami w programach nauczania dla techników logistyków i techników spedytorów. Tomasz Janiak z Instytutu Logistyki i Magazynowania, zajmujący się podręcznikami dla nauczycieli prowadził panel na temat kolejnych książek i uaktualnień już napisanych. Kanclerz WSL koordynujący współpracę uczelni ze szkołami średnimi, doc. Ireneusz Fechner poprowadził natomiast warsztat poświęcony Olimpiadzie Logistycznej.


Nauczyciele logistyki w Polsce mają wiele problemów z dotarciem do materiałów dydaktycznych. Od kilku lat kształcą w zawodach technik logistyk i technik spedytor, a tak naprawdę nikt ich do tego nie przygotowywał. Nikt wcześniej nie napisał dla nich odpowiedniego podręcznika. Brakuje im pomocy dydaktycznych. Nikt nie pokazał jak tego uczyć. Mało tego - większość z nich nie jest przeszkolonych z zakresu logistyki. Mają też wiele zastrzeżeń do programu nauczania. Ponad 120 polskich szkół średnich kształcąc w tych zawodach boryka się z podobnymi problemami.

Na szczęście dzięki współpracy Wyższej Szkoły Logistyki z Instytutem Logistyki i Magazynowania tych nierozwiązanych problemów pozostaje coraz mniej. Nauczyciele spotykają się i debatują nad zmianami w systemie nauczania, specjlanie dla nich powstała platforma wymiany informacji, której użytkownicy mogą zapoznać się z rosnącą bazą materiałów dydkatycznych. Powstało też już 5 podręczników dostosowanych do programu nauczania w szkołach ponadgimnazjalnych. Autorzy byli w ciągłym kontakcie z nauczycielami, którzy korzystając z własnego doświadczenia konsultowali poszczególne rozdziały. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że w serii "Biblioteka Logistyka" wydano niedawno podręczniki opracowane specjalnie dla nauczycieli i uczniów kształcących się w zawodzie technik logistyk.


Wyższa Szkoła Logistyki uruchomiła studia podyplomowe "Logistyka dla nauczycieli". Dzięki nim pogłębiają oni wiedzę logistyczną przenosząc ją na grunt edukacji w szkołach. Studia trwają 3 semestry i stanowią jedną z form samokształcenia w trakcie realizacji kolejnych stopni awansu zawodowego nauczycieli.
Ostatnio zmieniany piątek, 07 marzec 2008 07:03

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Scandinavian Express buduje z NCC

Scandinavian Express buduje z NCC

Ponad 10 tys. ton dostarczonych materiałów zbrojeniowych, blisko 500 transportów, osiągnięcie zakładanej terminowości pomimo wymagających...

Energetyczna przyszłość stacji ORLEN

Energetyczna przyszłość stacji ORLEN

PKN ORLEN rozpoczął projekt zmierzający do wyposażenia obiektów stacji paliw koncernu w turbiny wiatrowe. To...

KN Eurasia Express - Nowy serwis transportu kolejowego między Chinami…

KN Eurasia Express - Nowy serwis transportu kolejowego między Chinami i Europą

Wraz z wprowadzeniem KN Eurasia Express Kuehne + Nagel oferuje transport przesyłek drobnicowych (LCL) między...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj