logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

ProLogis działa proekologicznie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Firma ProLogis, największy na świecie właściciel, zarządca i deweloper obiektów dystrybucyjnych, zawarł umowę najmu powierzchni dachowej obiektu z przedsiębiorstwem użyteczności publicznej Southern California Edison (SCE), największym dostawcą energii elektrycznej w Kalifornii, w ramach jego nowego programu wykorzystywania energii słonecznej.

We wstępnej fazie tego programu, SCE wynajmie prawie 57 000 metrów kwadratowych powierzchni dachowej w centrum ProLogis Kaiser Distribution Park w miejscowości Fontana w Kalifornii. Powierzchnia ta zostanie wykorzystana do instalacji i eksploatacji paneli słonecznych o mocy wystarczającej do zasilania energią elektryczną 1426 gospodarstw domowych przez okres jednego roku. Po zakończeniu fazy wstępnej - obejmującej dodatkowo od 5 do 10 innych instalacji - planowanej na koniec 2008 r., rozpocznie się zasadniczy etap projektu związanego z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii, którego zamierzeniem jest instalacja paneli słonecznych o mocy 50 MW rocznie do uzyskania łącznej mocy 250 MW - największej instalacji tego typu na terenie Stanów Zjednoczonych. Przewiduje się, że pojedyncze instalacje będą miały moc jednego do dwóch megawatów.

- Ten projekt może stanowić przełom w dziedzinie wykorzystania energii słonecznej. - powiedział  Jeffrey H. Schwartz, chairman i chief executive officer ProLogis. - Jesteśmy podekscytowani perspektywą współpracy z SCE przy ich pierwszej instalacji słonecznej na dachu i jesteśmy gotowi zapewnić dodatkową powierzchnię dachową w miarę postępu projektu. Umowa pomoże nam w realizacji własnej strategii zrównoważonego rozwoju i w optymalnym wykorzystaniu naszych zasobów.

Całość energii uzyskanej z instalacji będzie odprowadzana do lokalnej sieci energetycznej i pomoże zaspokoić zapotrzebowanie na energię elektryczną w południowej Kalifornii. Jako największy właściciel i deweloper powierzchni magazynowej południowej Kalifornii, ProLogis dysponuje zasobami niezbędnymi dla realizacji bieżących potrzeb SCE, a w przyszłości jest w stanie dostarczyć ogromne ilości powierzchni dachowej na potrzeby programu - firma jest właścicielem 180 obiektów dystrybucyjnych na terenie obsługiwanym przez SCE, o powierzchni prawie 4 milionów metrów kwadratowych, z których większość kwalifikuje się do programu SCE.

Również w Europie ProLogis prowadzi projekty z wykorzystaniem paneli słonecznych o łącznej mocy jednego megawata (obecnie w fazie eksploatacji bądź w budowie). We Francji, na terenie ProLogis Park Chanteloup firma zainstalowała na dachu panele solarne generujące energię elektryczną, która jest odprowadzana z powrotem do francuskiej lokalnej sieci publicznej. W Hiszpanii, na terenie ProLogis Park Penedes, firma zainstalowała najnowocześniejsze panele słoneczne z amorficznego krzemu, które produkują energię elektryczną z wykorzystaniem szerszego spektrum światła niż w tradycyjnej technologii krystalicznej, co umożliwia uzyskanie maksymalnej wydajności.

- Nasze dotychczasowe doświadczenia we Francji i Hiszpanii pokazują, że możemy skutecznie wykorzystywać panele słoneczne montowane na dachu do generowania ekologicznej, odnawialnej energii, odpowiadając na potrzeby lokalnych społeczności, a jednocześnie zwiększając stopę zwrotu z inwestycji w nasze nieruchomości. - powiedział Jack Rizzo, managing director of global construction w ProLogis. - Nasza umowa z SCE jest pierwszą tego typu w Stanach Zjednoczonych i kładzie podwaliny dla podobnych programów w całym kraju. Dysponując powierzchnią dachową ponad 46 milionów metrów kwadratowych na całym świecie, widzimy dalszy potencjał dla ujarzmiania energii słonecznej z naszych dachów.

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO rozpoczęło program akredytacyjny dla swojej sieci, który umożliwia punktom dysponującym specjalistycznym i wydajnym serwisem...

Genius Lab w Grupie Raben

Genius Lab w Grupie Raben

Transport i logistyka niemal całkowicie bez papieru, zastosowanie mechanizmów „early warning” do przewidywania ewentualnych przesunięć...

DACHSER powiększa oddział w Strykowie

DACHSER powiększa oddział w Strykowie

DACHSER, jeden z wiodących globalnych operatorów logistycznych, powiększa swój oddział w Strykowie pod Łodzią. Całość...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj