logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Logistics 2008: Wręczenie nagrody PTL

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Zakłady Chemiczne LUBOŃ Sp. z o.o. otrzymały prestiżową nagrodę Polskiego Towarzystwa Logistycznego za projekt "Jak Feniks z popiołów - magazyny na terenach rewitalizowanych".

Zakłady Chemiczne LUBOŃ Sp. z o.o. podjęły udaną próbę rewitalizacji swoich, niewykorzystanych w ostatnich latach terenów poprzemysłowych, tworząc na nich w ubiegłym roku Park Przemysłowy i Naukowo-Technologiczny Luboń. Dzięki temu obszar ponad 40 hektarów, który w wyniku restrukturyzacji firmy i ograniczenia produkcji nawozów sztucznych stał się zbędny i jedynie generował koszty, został efektywnie wykorzystany przy jednoczesnej dywersyfikacji działalności przedsiębiorstwa.Park logistyczno-przemysłowy, jako kompleks 5 nowoczesnych obiektów magazynowo-biurowych będzie miał docelowo 75.000 m kw. powierzchni magazynowo-produkcyjnej z zapleczem socjalno-biurowym oraz 1.500 m kw. nowoczesnych powierzchni biurowych klasy A.

Pierwszym krokiem w realizacji projektu było wybudowanie w 2007 roku hali magazynowej o powierzchni 8.250 m kw. Analizę zasadności budowy parku logistyczno-przemysłowego na terenie Zakładów Chemicznych LUBOŃ Sp. z o.o., uwzględniającą zewnętrzne i wewnętrzne uwarunkowania działalności firmy, wykonał Instytut Logistyki i Magazynowania, który zaproponował wykorzystanie unikalnych w tym regionie kompetencji firmy, związanych z branżą chemiczną do ukierunkowania jej działalności na usługi świadczone na rzecz przedsiębiorstw tej branży. W marcu 2008 roku przystąpiono do projektowania drugiego i trzeciego obiektu magazynowego o powierzchni 6.000 i 18.000 m kw. Do tego ostatniego planuje się dociągnąć bocznicę kolejową z rampą o długości 140 m. Pierwszy obiekt zostanie oddany do użytku najpóźniej wiosną 2009 r. W przyszłości zostanie także wybudowany pierwszy w Polsce specjalistyczny magazyn chemiczny zgodny z Dyrektywą Rady Unii Europejskiej - Seveso II. Zakończenie budowy hal nastąpi za 5-7 lat, a rozbudowy całego kompleksu biurowo-magazynowego po 10-12 latach.Nagroda Polskiego Towarzystwa Logistycznego jest przyznawana co dwa lata, a jej wręczenie odbywa się podczas uroczystej gali w trakcie kolejnych edycji Polskiego Kongresu Logistycznego. Laureatami poprzednich nagród PTL były między innymi firmy: KOMFORT Sp. z o.o. (2006 rok), Jeronimo Martins Dystrybucja (2004 rok), Wielkopolska Giełda Rolno-Ogrodnicza (2002 rok).
Ostatnio zmieniany czwartek, 08 maj 2008 13:38

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Otwarto wystawę o ochronie zabytków kolejowych zorganizowaną przez PKP CARGO

Otwarto wystawę o ochronie zabytków kolejowych zorganizowaną przez PKP CARGO

W Senacie RP otwarto wystawę pt. „Ochrona Dziedzictwa Kolejowego w Polsce”. Wystawa prezentuje dorobek spółek...

Volvo Trucks wprowadza na rynek zintegrowany system informacji i rozrywki

Volvo Trucks wprowadza na rynek zintegrowany system informacji i rozrywki

Bardziej przyjemna i bezpieczniejsza jazda, łatwiejsze odnajdywanie drogi i sprawniejsze zarządzanie flotą. To główne zalety...

Reaktywowane PUTy znowu naprawiają tabor PKP CARGO

Reaktywowane PUTy znowu naprawiają tabor PKP CARGO

Przeznaczone do likwidacji przez poprzedni Zarząd PKP CARGO punkty utrzymania taboru (PUT) w Południowym Zakładzie...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj