logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

"E-Logistics Networking" - po raz pierwszy w Europie Środkowo-Wschodniej

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W dniach 5-6 czerwca 2008 roku w Tomaszowicach koło Krakowa odbędzie się międzynarodowa konferencja "E-Logistics Networking". Będzie to pierwsze spotkanie menadżerów logistyki w Europie Środkowej i Wschodniej. Organizatorem jest firma Transporeon - lider rozwiązań informatycznych dla branży TSL. Celem konferencji będzie ukazanie możliwości specjalistycznych systemów informatycznych w kształtowaniu nowoczesnej e-logistyki.

Uczestnikami spotkania będą przedstawiciele międzynarodowych korporacji działających m.in. w Polsce, Czechach, Słowacji, Rumunii oraz na Węgrzech, a także badacze akademiccy. Przedstawione zostaną praktyczne rozwiązania platformy logistycznej w kontekście lokalnych wyzwań i problemów.
Przesłanką do zorganizowania spotkania było zaobserwowanie rosnącego zapotrzebowania na rozwiązania z dziedziny e-logistyki w tej części Europy. Wraz z rozszerzeniem Unii Europejskiej przedsiębiorcy z Europy Środkowej i Wschodniej wkroczyli w szczególnie trudny i pełen wyzwań okres. Dostosowanie się do wymogów zachodnioeuropejskich oznacza konieczność respektowania rygorystycznych norm dotyczących jakości. Jednocześnie lokalne otoczenie biznesowe cechuje się gorszą infrastrukturą, a przez to jest bardziej obciążające finansowo. To jeden z głównych powodów poszukiwania nowych rozwiązań, które umożliwią optymalizację procesów logistycznych. Na znaczeniu zyskuje e-logistyka, czyli system zarządzania wszelkimi aspektami przepływu towarowego drogą on-line. Poszukiwane są kompleksowe rozwiązania, które zwiększą wydajność centrów dystrybucyjnych, usprawnią terminowość dostaw i umożliwią optymalne wykorzystanie dostępnych środków.

- Przed centrami logistycznymi i dystrybucyjnymi w krajach Europy Środkowej i Wschodniej stoją coraz trudniejsze zadania. Wdrożenie platformy logistycznej to strategiczny proces, którego skutkiem jest zmiana filozofii zarządzania transportem w firmie. Konferencja "E-Logistics Networking" będzie doskonałą okazją do poznania metod skutecznego zarządzania logistyką przez Internet - zapewnia Marek Poznański z firmy Transporeon.

Zaprezentowanie zastosowań platformy logistycznej, sprawdzonej na lokalnych rynkach, przybliży te zagadnienia zaproszonym na konferencję menadżerom. Merytoryczny wkład badaczy akademickich w projekt jest świadectwem profesjonalizmu przedsięwzięcia.
Patronat medialny nad wydarzeniem objęły czasopisma: Logistyka, Rynek Chemiczny, Baltic Transport Journal, Spedycja Transport Logistyka, Truck&Business, Flota Auto Biznes, Eurologistics, Ciężarówki, CEO, CFO, MM Magazyn Przemysłowy, Materiały Sypkie i Masowe, a także portale: logistyka.net.pl, wp.pl, money.pl, 4transport.pl, etransport.pl, logisticus.com.pl, nowoczesnafirma.pl, e-biznes.pl i towaryniebezpieczne.pl. 

Ostatnio zmieniany środa, 04 czerwiec 2008 14:55

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Lajon ponownie wybiera lwa

Lajon ponownie wybiera lwa

16 marca 2017, w autoryzowanej stacji serwisowej MAN JK Diesel Service w Rybniku, właściciele firmy...

Grupa Deutsche Post DHL planuje ograniczyć do zera emisję dwutlenku…

Grupa Deutsche Post DHL planuje ograniczyć do zera emisję dwutlenku węgla do 2050 r.

Grupa Deutsche Post DHL do 2050 r. ograniczy emisję dwutlenku węgla wytwarzanego przez działania z...

PEKAES otwiera nowoczesny terminal w Małopolsce

PEKAES otwiera nowoczesny terminal w Małopolsce

Operator logistyczny PEKAES uruchomił nową platformę cross-dockingową w Małopolsce, zmieniając w ten sposób lokalizację Oddziału...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj