logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Logistyka w czasach kryzysu

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
12 marca w hotelu InterContinental w Warszawie odbyła się kolejna edycja warsztatów Forum Logistyki Wincanton, zorganizowanych dla menedżerów firm z całej Polski. Tematem przewodnim spotkania były „Strategie i rola logistyki w dobie spowolnienia gospodarczego."

O poziom merytoryczny wydarzenia zadbała Rada Naukowa Forum Logistyki Wincanton, reprezentowana przez prof. AE dr hab. Danutę Kisperską-Moroń z Katedry Logistyki Ekonomicznej Akademii Ekonomicznej oraz prof. zw. dr hab. Włodzimierza Rydzkowskiego, Kierownika Katedry Polityki Transportowej Uniwersytetu Gdańskiego, który  pełnił funkcję moderatora spotkania.

- W warsztatach logistycznych biorę udział od ich pierwszej edycji jako referent lub moderator. Warsztaty te stoją na wysokim poziomie merytorycznym, bowiem prezentacje przygotowują wybitni praktycy oraz naukowcy zajmujący się tą dziedziną wiedzy. Sam uważnie słucham wystąpień praktyków i wiele z warsztatów wynoszę. Warto zwrócić szczególną uwagę na aktualność hasła przewodniego tegorocznych warsztatów. Nie bez znaczenia jest również dobra organizacja imprezy oraz jej dogodna lokalizacja. Wszystko to wpływa na dużą popularność Forum Logistyki, które jest jedną z wielu cennych inicjatyw firmy Wincanton skierowanych do środowiska praktyków i teoretyków logistyki w Polsce - mówi prof. zw. dr hab. Włodzimierz Rydzkowski.

Celem tegorocznej, piątej już edycji Warsztatów Logistycznych, była wymiana doświadczeń i stworzenie forum do dyskusji na temat prowadzenia działań logistycznych w czasie spowolnienia gospodarczego. Panująca aktualnie niekorzystna sytuacja ekonomiczna sprawia, że menedżerowie logistyki muszą stawić czoła nowym wyzwaniom. Podczas Forum Logistyki Wincanton goście rozmawiali m.in. o tym jak optymalizować koszty działań logistycznych, jakie są szanse i zagrożenia w dobie obecnej sytuacji ekonomicznej. Ponadto instytut badawczy Pentor przedstawił najnowsze badania rynku w zakresie koniunktury dla poszczególnych sektorów.

W drugiej części Forum Logistyki Wincanton odbyła się sesja warsztatowa, która zgodnie ze sprawdzoną formułą, zostanie podzielona na dwa panele dyskusyjne. Goście Forum będą uczestniczyli w interaktywnych warsztatach. Panele dyskusyjne poprowadzili Małgorzata Gołdys, Supply Chain Director, NUTRICIA Zakłady Produkcyjne Sp. z o.o., Katarzyna Chodakowska-Gajcy, Customer Service Manager, Kingspan Sp. z o.o., Robert Chmielewski, Dyrektor Finansowy CEE, Wincanton Polska oraz Mariusz Janiszewski, Logistics Manager, Samsung Electronics Polska Ltd.

Po zakończeniu sesji warsztatowej wszyscy goście wspólnie podsumowali spotkanie. Forum Logistyki Wincanton prowadzi wiele inicjatyw mających na celu wymianę doświadczeń związanych z dziedziną logistyki. Jedną z nich są organizowane co roku warsztaty skierowane do managerów logistyki i transportu. Wymiana poglądów, połączona z edukacją w branżach związanych z STL, jest jedną z płaszczyzn kompleksowo zagospodarowanych przez Forum.
 
Patronat honorowy nad warsztatami logistycznymi objęła Brytyjsko Polska Izba Handlowa (British Polish Chamber of Commerce). Patronatu medialnego udzieliły „Logistyka” oraz „Businessman.pl”.

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Pociągiem PKP Intercity na Wielkanoc

Pociągiem PKP Intercity na Wielkanoc

Osoby, które podczas wielkanocnych wyjazdów postawią na podróż pociągiem PKP Intercity, już teraz powinni zaplanować...

FedEx Express uruchomi połączenie Liège - Memphis

FedEx Express uruchomi połączenie Liège - Memphis

Na początku kwietnia br., FedEx Express, największa na świecie firma świadcząca usługi przewozów ekspresowych i...

Ekol Logistics otwiera spółkę w Słowenii

Ekol Logistics otwiera spółkę w Słowenii

Realizując strategie osiągnięcia pozycji jednego z wiodących operatorów logistycznych w Europie, posiadającego własne zasoby, w...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj