logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Wielkopolska Platforma Przemysłowa - zapraszamy na konferencję

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Obserwując sukcesy innych państw w obszarze współpracy nauki z biznesem przyczyniającej się do wdrażania  nowoczesnych technologii przedstawiciele nauki, biznesu i władz lokalnych podjęli inicjatywę zmierzającą do utworzenia Wielkopolskiej Platformy Przemysłowej. Zapraszamy 5 maja na konferencję, rozpoczynającą dyskusję nad modelem platformy współpracy.

Platforma ma służyć rozwojowi wielkopolskich przedsiębiorstw dzięki ich współpracy między sobą przy wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań. Ma być forum wymiany informacji dotyczących potrzeb przedsiębiorstw, a ofertą jednostek badawczych oraz możliwości współfinansowania tego typu wdrożeń. Inicjatorzy Platformy widzą konieczność utworzenia grupy pozyskującej środki finansowe na nowoczesne wdrożenia, jako jednego z pierwszych elementów platformy, co w dobie trudnego rynku wydaje się nieodzowne dla powodzenia inicjatywy.

Konferencja "Najlepszy model platformy współpracy dla sektora Rolno-Spożywczego", odbędzie się 5 maja 2009 r. w  hotelu "Mercure" w Poznaniu. Organizatorem spotkania będzie Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego wraz z Regionalną Wielkopolską Izbą Rolno-Przemysłową, przy wsparciu Instytutu Logistyki i Magazynowania.

Podczas konferencji przedstawiciele ze Szwecji zaprezentują sprawdzone modele platform, w ramach których od lat, w grupach branżowych, wspólnie wdrażają nowoczesne rozwiązania przy współfinansowaniu UE.

Organizatorom bardzo zależy aby w tworzącej się platformie były reprezentowane wszystkie branże w szeroko pojętym sektorze rolno-spożywczym (nowoczesne rozwiązania będą najczęściej dotyczyły problemów w ramach branży) oraz by w konferencji wzięły udział  osoby decyzyjne, mające rozeznanie zarówno w potrzebach rozwojowych własnej firmy  jak i samej branży.

Prosimy o potwierdzenie  uczestnictwa do 23 kwietnia 2009 r. na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.  
Ostatnio zmieniany poniedziałek, 20 kwiecień 2009 12:13

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Firmy UPS i Sealed Air nawiązały współpracę w celu udostepnienia…

Firmy UPS i Sealed Air nawiązały współpracę w celu udostepnienia wydajnych rozwiązań do pakowania

Firmy UPS i Sealed Air Corporation poinformowały o nawiązaniu strategicznej współpracy, dzięki której sprzedawcy detaliczni,...

Dachser pomaga walczyć z suszą w Indiach

Dachser pomaga walczyć z suszą w Indiach

W obliczu jednej z największych od dziesięcioleci susz w środkowych Indiach międzynarodowy operator logistyczny Dachser...

Nowe badanie Della i Intela wskazuje najważniejsze trendy technologiczne, które…

Nowe badanie Della i Intela wskazuje najważniejsze trendy technologiczne, które kształtują miejsca pracy

Firma Dell zaprezentowała wyniki badania Future Workforce Study, przeprowadzonego w Europie i RPA na zlecenie...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj