logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Konkurs dla studentów logistyki i budownictwa

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Panattoni Europe, jeden z największych deweloperów powierzchni przemysłowych w Europie przypomina o zbliżającym się terminie zakończenia konkursu "Staż na miarę z Panattoni Europe". Deweloper czeka na prace ambitnych studentów do 15 maja.

W marcu Panattoni Europe ogłosił konkurs dla studentów wydziałów logistyki i budownictwa z całej Polski. Motywem przewodnim programu "Staż na miarę z Panattoni" jest rozwijający się dynamicznie sektor BTS, czyli inwestycji realizowanych według indywidualnych potrzeb Klientów. Konkurs skierowany jest dla studentów wydziałów budownictwa i logistyki studiów dziennych oraz zaocznych lub absolwentów tych specjalizacji, którzy ukończyli studia w 2008 roku. Zadaniem konkursowym jest rozwiązanie jednego z dwóch case studies, dotyczących projektów typu build to suit. Pierwsze zagadnienie dotyczy optymalizacji projektu magazynowo-produkcyjnego, drugie ma na celu zaprojektowanie nowego magazynu dystrybucyjnego dla jednego z klientów dewelopera - dystrybutora prasy - firmy Kolporter SA, realizującej usługi kurierskie pod marką Kolporter Express. Nagrodami są płatne praktyki w firmach Panattoni Europe i Kolporter SA. Zwycięzca otrzyma możliwość odbycia praktyk w zagranicznym oddziale Panattoni Europe.

Studenci wydziałów logistyki i budownictwa wysoko ocenili skalę trudności zadań konkursowych traktując udział w konkursie, jako bardzo ambitne i prestiżowe zadanie.
- Zadania konkursowe są trudne, wymagają sporej wiedzy z zakresu logistyki jak i budownictwa. Mimo tego, cieszę się, że mam możliwość zweryfikowanie swojej wiedzy w obu tych dziedzinach i sprawdzenia swoich umiejętności. Potraktowałem start w konkursie jako ambitne wyzwanie. Skala trudności zadań konkursowych potwierdza, że organizator traktuje studentów poważnie - komentuje Marcin Muszyński, student Wojskowej Akademii Technicznej. Zwycięskich stażystów przyjmie rozwijający się dynamicznie dział Panattoni Europe, dedykowany projektom szytym na miarę.

- Rzeczywiście zadania konkursowe nie są łatwe. Naszym celem przy tworzeniu case studies było nie tylko sprawdzenie wiedzy z zakresu logistyki i budownictwa, ale również umiejętności kompleksowego podejścia do przedstawionego zagadnienia, sprawdzenia funkcjonalności zaproponowanych rozwiązań oraz innowacyjność podejścia - mówi Marek Foryński - Dyrektor Zarządzający BTS Group w Panattoni Europe. Przedstawione zagadnienia obrazują sposób pracy działu BTS, w którym eksperci definiują potrzeby najemców i proponują rozwiązania, które zoptymalizują procesy produkcyjne i logistyczne oraz zredukują koszty funkcjonowania firmy.

Program stażowy rozpoczął się 1 marca 2009 r. i potrwa do końca czerwca 2009 r. Termin nadsyłania prac konkursowych upływa dnia 15 maja 2009 r. Wtedy jury, złożone ze specjalistów branży logistycznej i budowlanej z firm Panattoni Europe, Kolporter Express oraz Polskiego Towarzystwa Logistycznego, zasiądzie do oceny prac. Na autorów najlepszych rozwiązań czekają wakacyjne, płatne staże w firmach: Panattoni Europe i Kolporter SA oraz możliwość powalczenia o nagrodę główną. Dla najlepszego stażysty otwiera się ścieżka międzynarodowej kariery - staż w międzynarodowym oddziale Panattoni Europe. Zwycięzcy będą mogli poznać strukturę firmy oraz uczestniczyć w zarządzaniu bieżącymi projektami z zakresu BTS.

Szczegóły i Regulamin Konkursu dostępne są na stronie http://www.panattonieurope.pl/

Patronem Merytorycznym konkursu jest Polskie Towarzystwo Logistyczne.

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

DTW Logistics, polski operator logistyczny specjalizujący się w logistyce kontraktowej, transporcie i spedycji międzynarodowej rozszerzył...

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych…

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie

Przedstawiciele Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie oraz firm Solaris Bus & Coach S.A. i BZ...

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO rozpoczęło program akredytacyjny dla swojej sieci, który umożliwia punktom dysponującym specjalistycznym i wydajnym serwisem...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj