logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Z wizytą w najlepszej logistycznej szkole średniej

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Blisko 180 osób uczestniczyło w spotkaniu z przedstawicielami Wyższej Szkoły Logistyki oraz Instytutu Logistyki i Magazynowania w Zespole Szkół Ekonomicznych im. Marii Dąbrowskiej w Międzyrzecu Podlaskim - najlepszej polskiej szkole kształcącej w zawodach „Technik logistyk” i „Technik spedytor” według wyników I Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej.

Uczniowie z Międzyrzeca Podlaskiego zdominowali tegoroczną i pierwszą jednocześnie edycję Olimpiady Logistycznej. Szkoła miała najwięcej finalistów - sześć osób, w tym zwycięzcę Dariusza Makaruka oraz laureata czwartego miejsca Adama Syczewskiego. Po tak ogromnym sukcesie i zaproszeniu dyrekcji władze WSL postanowiły wysłać  na Podlasie delegację z wykładami dla uczniów. Wykład o stanie logistyki w Europie Środkowo-Wschodniej przeprowadził kierownik Działu Upowszechniania Wiedzy ILiM Tomasz Janiak. Następnie rzecznik prasowy WSL Wojciech Zalewski przedstawił możliwości jakie oferuje studiowanie logistyki w WSL. Dwugodzinne spotkanie zakończył abolwent tej szkoły - obecnie sekretarz redakcji Czasopisma Logistyka - Artur Olejniczak z wykładem docenta Ireneusza Fechnera pt. „Co to jest logistyka?” oraz prezentacją Działu Upowszechniania Wiedzy ILiM. Prelegenci przeprowadzili też krótki konkurs, w którym do wygrania była książka „LOGISTYKA”.

- Młodzież w Międzyrzecu Podlaskim jest zdyscyplinowana, ambitna i pełna szacunku dla nauczycieli co nie zawsze się zdarza w obecnych czasach  - mówi Wojciech Zalewski, rzecznik prasowy WSL. - Pomimo ponad 400 kilometrów odległości między nami  znają doskonale naszą uczelnię, podręczniki szkolne wydawane przez ILiM oraz program współpracy WSL ze szkołami. W pracowni logistycznej wisi nawet cytat z książki „Centra logistyczne” autorstwa Kanclerza WSL doc. Ireneusza Fechnera o treści: „Nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że jego osiągnięcie wymaga długiego czasu. Czas i tak upłynie". Byliśmy pod wrażeniem także gościnności z jaką zostaliśmy przyjęci, jak również infrastruktury szkoły: doskonale wyposażone laboratoria, klimatyzacja, dobre warunki pracy - to zapewne zasługa dyrektora szkoły Michała Kiryluka.

Program „WSL dla szkół średnich” rozwija się bardzo dynamicznie od trzech lat. Uczelnia postanowiła pomagać nauczycielom kształcącym w zawodach „Technik logistyk” i „Technik spedytor” w ich codziennej pracy. Przy współpracy z ILiM powstał szereg podręczników dla szkół średnich. Uruchomiono studia podyplomowe dla nauczycieli, w ramach których zdobywają oni wiedzę, którą mogą przekazywać uczniom. Stworzono portal internetowy będący platformą wymiany materiałów i doświadczeń. WSL przyjmuje także wycieczki ze szkół średnich, w ramach których przeprowadzane są zajęcia w uczelni, a po nich uczniowie zwiedzają zaprzyjaźnione firmy logistyczne.
Ostatnio zmieniany wtorek, 09 czerwiec 2009 14:22

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

UPS uruchamia centrum w Mysłowicach

UPS uruchamia centrum w Mysłowicach

Firma UPS uroczyście otworzyła nowe centrum przeładunkowe w Mysłowicach. Większa powierzchnia i zwiększona przepustowość paczek...

ORLEN oferuje na stacjach tankowanie wodoru

ORLEN oferuje na stacjach tankowanie wodoru

Pierwszy pilotażowy punkt dla aut zasilanych wodorem w Grupie ORLEN został uruchomiony na niemieckiej stacji...

Nowa wersja Specyfikacji Ogólnych GS1

Nowa wersja Specyfikacji Ogólnych GS1

Pojawiła się nowa wersja Specyfikacji Ogólnych GS1. To już siedemnasta odsłona dokumentu, który zawiera techniczne...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj