logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Cushman & Wakefield nabywa japońską firmę z branży nieruchomości

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Firma Cushman & Wakefield ogłosiła nabycie prywatnego funduszu nieruchomości Pacific Investment Corporation, będącego jednostką zależną japońskiego funduszu nieruchomości Pacific Holdings Group. Spółka rozpoczyna działalność ze skutkiem natychmiastowym jako Cushman & Wakefield Asset Management KK.

Firma zarządzająca nieruchomościami Pacific Investment Corporation stanowiła gałąź spółki Pacific Holdings, będącej wcześniej drugą największa pod względem wielkości aktywów firmą inwestycyjną na rynku nieruchomości w Tokio, obecnie zarządzająca aktywami o wartości ok. 2 miliardów dolarów amerykańskich, obejmującymi  4,73 milionów stóp kwadratowych powierzchni biurowych, handlowych oraz mieszkaniowych.  

- Nabycie funduszu jest ważną decyzją strategiczną, zgodną z wizją firmy Cushman & Wakefield, która zakłada wzmocnienie pozycji firmy oraz rozszerzanie naszych usług dla klientów na głównych rynkach - powiedział Michael Thompson, Dyrektor Wykonawczy firmy Cushman & Wakefield w rejonie Azji i Pacyfiku. - Zdając sobie sprawę z potęgi gospodarki Japonii zarówno na poziomie regionalnym jak i ogólnoświatowym dążymy do przyspieszenia rozwoju firmy na tym rynku, a obecna decyzja o przejęciu funduszu otwiera przed naszą firmą nowe możliwości rozszerzenia usług zarządzania nieruchomościami na terenie Japonii, a później  prawdopodobnie w całym regionie.

Klienci  Cushman & Wakefield zyskują w ten sposób wiodącą na rynku platformę, oferującą różne możliwości inwestycyjne jak również planowanie w zakresie przejęć oraz strategii portfela inwestycyjnego jak i zarządzanie aktywami na dojrzałym i wymagającym rynku nieruchomości w Japonii.

- Rozszerzenie platformy usług w Japonii to ważny krok naprzód dla naszych klientów - powiedział  Todd Olson, Dyrektor Zarządzający Cushman & Wakefield w Japonii. - Zespół spółki  Pacific Investment Corporation, składający się z  35 doświadczonych profesjonalistów, w znaczący sposób  zwiększa  możliwości rozwoju firmy Cushman & Wakefield w Japonii. W związku z rozszerzaniem się naszej bazy klientów w tym kraju, spodziewamy się widocznego wzrostu zatrudnienia.

Dyrektor Reprezentacyjny oraz szef spółki matki nowego podmiotu (Cushman & Wakefield Investment Advisors K.K.), Yoshiyuki Tanaka przestawił nowe możliwości, które oferuje rynek japoński: - W związku z utratą wiarygodności przez wiele działających obecnie na rynku spółek zarządzających nieruchomościami, widać wyraźny popyt ze strony sektora finansowego na kompleksowe i profesjonalne usługi zarządzania. Finansowa stabilność i globalny zasięg firmy Cushman & Wakefield oraz jej reputacja na rynku w połączeniu z doświadczeniem i wiedzą o rynku lokalnym  nowopowstałej firmy zarządzającej nieruchomościami stwarza doskonałe podstawy do wykorzystania istniejących możliwości rozwoju i znaczącego zwiększenia udziału w rynku naszych usług świadczonych zarówno inwestorom krajowym jak i międzynarodowym działających na rynku w Japonii. 

Ostatnio zmieniany czwartek, 10 wrzesień 2009 10:31

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Młodzi logistycy walczą o finał Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

Młodzi logistycy walczą o finał Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

2 grudnia w kilkunastu miastach w całej Polsce odbył się II etap Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej....

PKP CARGO dzięki dronom odnotowuje coraz mniej kradzieży

PKP CARGO dzięki dronom odnotowuje coraz mniej kradzieży

PKP CARGO zaprezentowało efekty działań prewencyjnych i przeciw kradzieżowych ze wsparciem dronów. Dzięki ich zastosowaniu...

Analizy DHL umożliwiają lepsze zrozumienie sieci dostawcy

Analizy DHL umożliwiają lepsze zrozumienie sieci dostawcy

DHL poszerza swoje portfolio zarządzania łańcuchem dostaw i analizy poprzez uruchomienie Portalu Transparency DHL Resilience360....

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj