logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Światowe spotkanie branży logistycznej w Berlinie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
21 października rozpoczął się w Berlinie 26 Niemiecki Kongres Logistyczny. 3000 uczestników reprezentujących przemysł, handel, usługodawców logistycznych i naukę, przez 3 dni będzie obradować i wymieniać poglądy. 141 referentów z 40 państw, 180 wystawców i 200 akredytowanych dziennikarzy, to dalsze liczby świadczące o rozmiarze i międzynarodowym zasięgu tej imprezy, ale w szczególności o roli logistyki.

Jak podkreślił, otwierający obrady Prezes Zarządu Niemieckiego Towarzystwa Logistycznego, Prof. Raimund Klinker, w dobie kryzysu logistyka zyskała jeszcze ważniejszą rolę w kształtowaniu procesów gospodarczych. To w logistyce firmy znalazły potencjał do redukcji kosztów, wdrażania innowacyjnych rozwiązań i możliwości ochrony środowiska. Prezentowane statystki dowodzą również, iż w branży logistycznej zaczynamy powoli ale konsekwentnie wychodzić z kryzysu. Ponad jedna trzecia przedsiębiorstw zwiększa swoje inwestycje na innowacje, a ponad połowa nie zmieniła w ogóle w 2009 roku planów inwestycyjnych.

Tegoroczną Niemiecką Nagrodę Logistyczną odebrała na gali towarzyszącej kongresowi Grupa Würth - światowy producent materiałów mocujących i montażowych, za projekt pn. „Modularna logistyka: rozwiązanie dla multikanałowej dystrybucji”.
http://www.bvl.de/

- "Sukces pochodzi z wewnątrz", pod tym hasłem odbywa się w tym roku Niemiecki Kongres Logistyczny (Berlin, 21-23 października 2009). I rzeczywiście pierwsze wystąpienia podczas obrad plenarnych bardzo mocno odnosiły się do tej myśli. Zarówno Werner M. Bahlsen (Prezes Bahlsen GmbH & Co. KG) jak i dr Frank Appel (Prezes Zarządu DB DHL) dowodzili, że siła ich przedsiębiorstw tkwi w odpowiednio przygotowanych, poinformowanych pracownikach. W czasie kryzysu, który dotknął także branżę logistyczną, konieczne i możliwe jest wprowadzanie zmian, rozwijanie potencjału oraz przygotowywanie przedsiębiorstwa - jego kultury i strategii na przyszłość, tylko z odpowiednio zmotywowanymi pracownikami - komentuje prosto z Berlina Ilona Kużaj-Aydar.

Ostatnio zmieniany czwartek, 22 październik 2009 12:05

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Rynek magazynowy czekają kolejne rekordy

Rynek magazynowy czekają kolejne rekordy

W Polsce w budowie znajduje się obecnie ponad 1,6 miliona m kw. powierzchni magazynowej i...

Zmiany w przepisach dotyczących eksportu żywności do USA

Zmiany w przepisach dotyczących eksportu żywności do USA

Od maja br. obowiązuje dodatkowa weryfikacja produktów spożywczych wprowadzanych do obrotu na terenie Stanów Zjednoczonych....

Najlepsze europejskie wina na rynkach światowych dzięki UPS

 Najlepsze europejskie wina na rynkach światowych dzięki UPS

UPS rozszerza możliwość wysyłki alkoholu, wina i piwa do konsumentów na całym świecie. Za pomocą...

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj