logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

IV Forum Nauczycielskie WSL

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
26 lutego 2010 r. do Poznania przyjechało 211 nauczycieli ze 122 szkół kształcących w zawodach: technik logistyk i technik spedytor.

Nauczyciele logistyki zapoznali się z ofertą studiów podyplomowych, dzięki którym mogą podnosić swoje kwalifikacje. Otrzymali też specjalnie przygotowane dla nich płyty z materiałami dydaktycznymi. Są one efektem współpracy uczelni z firmami logistycznymi, które dzielą się swoimi projektami, zdjęciami i filmami na potrzeby szkolnictwa. Na forum zaprezentowano portal http://www.szkolysrednie.wsl.com.pl/, na którym nauczyciele mogą wzajemnie się konsultować i wymieniać materiałami. Uczestnicy forum zapoznali się z programem szkolnych wycieczek do Wyższej Szkoły Logistyki. Poznańska uczelnia przyjęła już ponad 2500 uczniów organizując im wykłady i wyjazdy do firm logistycznych. Jednym z tematów, poruszanych podczas spotkania, były zmiany programowe w nauczaniu zawodów technik logistyk i technik spedytor. Zaprezentowano również nowe podręczniki dla szkół („Język angielski dla logistyków” oraz „Zapasy i magazynowanie”). Panel informacyjny forum zakończyła relacja z II edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Organizatorzy forum, omówili także trzy projekty unijne realizowane przez WSL, z których mogą korzystać nauczyciele: „Wielkopolska Musi Wiedzieć”, DELPHI i „Wirtualne laboratoria - sukces innowacji”. W ramach projektu „Wielkopolska Musi Wiedzieć” powstaje Logistyczna Platforma Badawcza. Będzie to portal internetowy umożliwiający zacieśnienie współpracy pomiędzy szkołami i firmami, pełniący jednocześnie funkcję bazy informacji o pracy i edukacji logistycznej. Od 2010 r. ruszyła platforma LOGISTICSTUBE w ramach projektu DELPHI. Dzięki niej, nauczyciele będą mieli dostęp do materiałów dydaktycznych. Trzeci projekt - „Wirtualne laboratoria – sukces innowacji” ma ruszyć od czerwca 2010 r. Dzięki niemu, trzy szkoły z każdego województwa będą prowadzić zajęcia w oparciu o innowacyjne laboratoria logistyczno-spedycyjne i magazynowe dostępne on-line. Z dużym zainteresowaniem uczestników forum, spotkało się wystąpienie dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sulechowie, Jerzego Rozynka, który omówił organizację systemu nauczania przy pomocy programów modułowych. Konferencję zakończyły warsztaty, na których nauczyciele zapoznali się m.in. z oprogramowaniem MonZa Edu przeznaczonym do zajęć z przedmiotu „Laboratorium magazynowe”.

- Z roku na rok mamy coraz więcej uczestników Forum Nauczycielskiego - mówi Wojciech Zalewski, rzecznik prasowy WSL. - Dzieje się tak dlatego, że nauczyciele dostrzegają ogrom pracy na rzecz poprawy jakości kształcenia w logistyce na poziomie średnim i chcą być częścią tego programu, a także decydują się czerpać z doświadczeń innych.

Patronat medialny nad IV Forum Nauczycielskim objęły czasopisma: „Logistyka”, „Polska Gazeta Transportowa”, „Gazeta Szkolna”, „Logistyka a Jakość”, „Nowoczesny Magazyn”, „Transport i Spedycja”; radio Planeta oraz portale: logistyka.net.pl, student news.pl, e-fakty.pl. Partnerzy wydarzenia to: Instytut Logistyki i Magazynowania, Grupa Raben, Elettric 80, ProLogis, Epicor, Panopa, DHL Express, Promag, Quantum Software, SKK Systemy Kodów Kreskowych, Wincanton oraz Pekaes.

Ostatnio zmieniany piątek, 05 marzec 2010 16:36

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Reaktywowane PUTy znowu naprawiają tabor PKP CARGO

Reaktywowane PUTy znowu naprawiają tabor PKP CARGO

Przeznaczone do likwidacji przez poprzedni Zarząd PKP CARGO punkty utrzymania taboru (PUT) w Południowym Zakładzie...

Kuehne + Nagel kontynuuje rozwój platformy logistycznej dla sektora farmaceutycznego…

Kuehne + Nagel kontynuuje rozwój platformy logistycznej dla sektora farmaceutycznego i opieki zdrowotnej

W całym zakresie działalności i w każdym regionie na świecie Kuehne + Nagel skupia się...

Pociągiem PKP Intercity na Wielkanoc

Pociągiem PKP Intercity na Wielkanoc

Osoby, które podczas wielkanocnych wyjazdów postawią na podróż pociągiem PKP Intercity, już teraz powinni zaplanować...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj