logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Znamy zwycięzców II Olimpiady Logistycznej!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Szczepan Górtowski, pokonując ponad 3 500 osób, wygrał II Ogólnopolską Olimpiadę Logistyczną. Uczeń  trzeciej klasy z Zespołu Szkół Zawodowych w Brodnicy, wygrał nie tylko zwolnienie z części pisemnej egzaminu zawodowego, ale także bezpłatne studia I i II stopnia w Wyższej Szkole Logistyki oraz atrakcyjne nagrody rzeczowe. Uroczystość ogłoszenia wyników odbyła się w piątek, 16 kwietnia w siedzibie WSL, organizatora olimpiady.

- Nie mogę w to uwierzyć. Finałowe pytania były bardzo trudne, dlatego nie byłem pewny, czy wskazałem prawidłowe rozwiązania. Bardzo się cieszę - mówił na gorąco, Szczepan Górtowski, zwycięzca II Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej.


Szczepan startował również w ubiegłorocznej edycji olimpiady. Wówczas zabrakło mu dwóch punktów do zakwalifikowania się do finału. W tym roku uczeń wszedł do finału na miejscu czwartym i zrobił wszystko by udowodnić, że stać go na więcej.

- Jaki był mój sposób na wygraną? Całkiem zwyczajny. Długo się przygotowywałem do startu w olimpiadzie logistycznej. Po lekcjach spotykaliśmy się z naszym nauczycielem i powtarzaliśmy materiał. Poza tym, na co dzień dużo czytam prasy branżowej, a przede wszystkim po prostu lubię logistykę, która obok informatyki jest moją największą pasją. Myślę, że w przyszłości, już po zakończeniu studiów w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu zajmę się budowaniem oprogramowań dla branży logistycznej - wyjaśnił uczeń, który już w piątek zapowiedział, że nie boi się wyzwań i z wielką przyjemnością wystąpi w przyszłorocznej edycji olimpiady.
- Konkurs pozwala poznać swoje możliwości i zweryfikować wiedzę. Nie boję się, że mogę w przyszłym roku nie zdobyć pierwszego miejsca. Przecież chodzi o to, by się sprawdzić - stwierdził Szczepan Górtowski.

Dumy nie krył Jacek Nozderka, jeden z trzech nauczycieli, który przygotowywał Szczepana do II Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej.
- To bardzo zdolny chłopak. Bierze udział niemal we wszystkich konkursach organizowanych dla uczniów szkół średnich. Myślę, że jego dzisiejszy sukces, będzie sporą mobilizacją dla innych uczniów z naszej szkoły - mówił zadowolony. - Jestem dumny i szczęśliwy. Poziom olimpiady był wysoki, dlatego to zwycięstwo jest dla nas jeszcze bardziej cenne - dodał.

Radości i wzruszenia nie kryli również nauczyciele pozostałych finalistów. Drugie miejsce zajął Marcin Żurowski z Zespołu Szkół Technicznych w Toruniu, trzecie natomiast - Emil Szymański z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Łodzi.
O prawdziwym pechu może mówić Marcin, który do etapu okręgowego dostał się, zajmując 3. miejsce, w finale startował jako niezaprzeczalny lider, ale niestety 2 punkty zadecydowały, że ostatecznie uplasował się na pozycji drugiej.

- Nie jestem zły. Cieszę się, że tak dobrze wypadłem w olimpiadzie. Mało brakowało, a wygrałbym. Przede mną teraz matura i od października zaczynam studia w Wyższej Szkole Logistyki, a przecież na tym zależało mi najbardziej. Sukces swój dedykuje mojej mamie, która dołożyła wszelkich starań, żebym był tym, kim jestem - mówił wzruszony Marcin Żurowski, który wraz z Emilem Szymańskim, zdobywcą trzeciego miejsca wygrał bezpłatne studia licencjackie w WSL.

Pozostali finaliści otrzymali częściowe zwolnienie z czesnego, a wysokość tego zwolnienia była uzależniona od miejsca jakie zdobyli. Wszyscy natomiast zwolnieni zostali z części pisemnej egzaminu zawodowego oraz otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe, wśród których znalazły się: laptopy, konsola do gier Sony Play Station 3, aparaty cyfrowe, zestawy głośników do komputera, a także zestawy upominków ufundowanych przez firmę STILL.
 
Najlepszą Szkołą II Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej okazał się Zespół Szkół Spożywczych im. St. Staszica w Krajence. Zgodnie z regulaminem olimpiady, za najlepszą szkołę uznaję się taką, której przedstawiciele zdobędą w finale najwięcej punktów. Szkoła z Krajenki jako jedyna w Polsce, wprowadziła do finału aż trzech uczniów, którzy zajęli miejsca: 10., 24., i 28. Nagrodą dla najlepszej szkoły był zestaw piętnastu licencji programu do zarządzania zapasami MonZa Edu, ufundowanego przez Instytut Logistyki i Magazynowania oraz wyposażenie do laboratorium - drukarka, skaner i czytnik kodów kreskowych od firmy SKK Systemy Kodów Kreskowych.

II Ogólnopolska Olimpiada Logistyczna rozpoczęła się 15 października 2009 roku. Wówczas do I etapu przystąpiło 3644 uczniów z 128 szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski. Przez sześćdziesiąt minut odpowiadali na czterdzieści pytań, opracowanych przez Komitet Naukowy, złożony z wykładowców akademickich. Rozwiązując test jednokrotnego wyboru sprawdzali swoją wiedzę z zakresu terminologii logistycznej, umiejętności zarządzania zamówieniami, zakupami, dostawami oraz magazynami, a także z technik i technologii w procesach logistycznych.

Do etapu okręgowego zakwalifikowało się 503 uczestników. Półfinał odbył się 10 grudnia 2009 roku w dziesięciu miastach Polski: Poznaniu, Warszawie, Elblągu, Sulechowie, Łodzi, Wrocławiu, Wieluniu, Sandomierzu, Oświęcimiu, Brzesku i Szczecinie. Ostateczna rozgrywka odbyła się 19 marca 2010 roku w siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki. Wtedy to 35 uczniów, dokładnie w południe przystąpiło do rozwiązywania zadań problemowych.

- W porównaniu z rokiem ubiegłym mamy niemal stuprocentowy wzrost uczestników olimpiady. Znacznie też wzrósł poziom zawodów - podkreślał Wojciech Zalewski, rzecznik prasowy Wyższej Szkoły Logistyki - Ogromnie cieszy nas także wsparcie firm logistycznych, bez których ciężko byłoby zorganizować wydarzenie na taką skalę.


Partnerami merytorycznymi Olimpiady są: Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne. Przedsięwzięcie sponsorują firmy: Panopa Logistik Polska, Volkswagen Poznań, DPD Polska, Agrobex, DHL Express, L-Systems, Elettric80, Kuehne+Nagel oraz Raben.

Patronat medialny objęły: Czasopismo "Logistyka", "Polska Głos Wielkopolski", "Polska Gazeta Transportowa", "Logistyka a Jakość", "Transport i Spedycja", "Nowoczesny Magazyn", portal Logistyka.net.pl, Spedycje.pl, Forumtransportu.pl, Transport.pl oraz Studentnews.pl.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 19 kwiecień 2010 15:25

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Nowe wagony dla dywizji kolejowej OT Logistics poszerzą ofertę transportu…

Nowe wagony dla dywizji kolejowej OT Logistics poszerzą ofertę transportu produktów agro

Grupa Kapitałowa OT Logistics wydzierżawiła nowe wagony typu Tagnpps, które pozwolą spółce na uzupełnienie oferty...

Polskie MŚP współpracują z firmami logistycznymi, aby wzmacniać działalność eksportową…

Polskie MŚP współpracują z firmami logistycznymi, aby wzmacniać działalność eksportową

Wyniki badania, zaprezentowanego przez FedEx Express - spółkę zależną FedEx Corp. i największą na świecie...

DSV wyróżnione aż w trzech kategoriach Rankingu firm TSL

DSV wyróżnione aż w trzech kategoriach Rankingu firm TSL

W tegorocznym Rankingu firm TSL Grupa DSV uplasowała się w pierwszej dziesiątce największych polskich operatorów...

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj