logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

V Forum Praktyków Logistyki za nami

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Ponad 150 osób uczestniczyło w V Forum Praktyków Logistyki, które odbyło się we Włocławku w ostatni weekend maja. Tym razem menedżerowie logistyki dyskutowali o swoich strategiach w budowaniu innowacyjnych łańcuchów dostaw.

Zdaniem dr Aleksandry Laskowskiej-Rutkowskiej z SGH w Warszawie około 1/3 firm w Polsce stosuje zintegrowane strategie zarządzania łańcuchem dostaw. Jednak wyzwania współczesnego świata będą zmuszały menedżerów do włączania do tych strategii dodatkowo aspektów ekologicznych. W innowacyjnych łańcuchach dostaw chodzi o to, aby brać pod uwagę cały proces, a nie tylko poszczególne elementy. Andrzej Zawistowski, ekspert w dziedzinie zakupów przekonywał wszystkich, że najlepszą praktykę w logistyce stanowi dobre rzemiosło, a unikatowość logistyka określa innowacyjność. Paweł Trębicki, dyrektor euro pegaz logistyka namawiał obecnych do crowdsourcingu, jako najlepszego źródła innowacji. Tak czy inaczej jesteśmy bowiem skazani na życie w cieniu Frankensteina, czyli w epoce systemów i sieci IT, dlatego już wkrótce może dojść do tego, że z każdej złotówki wydanej na technologie IT jedynie 30 proc. będziemy wydawać na obsługę (obecnie 70 proc.), dowodził Piotr Zacharek z HP Polska. Najbardziej rewolucyjny w swoich opiniach był jednak Kris Pauwels, wiceprezes ds. rozwoju ProLogis Polska, który stwierdził, że najlepszym magazynem dla logistyka jest jego brak. Według ProLogis wynajęcie w Polsce wszystkich pustych magazynów zabierze trzy lata. Bo jak przekonywał Piotr Polak, ekspert logistyki, czasy zmuszają nas do tego, aby nie mówić o zyskowności firmy, ale należy zastanowić się nad tym, w jaki sposób zwiększyć zyskowność klienta. Ogromne zainteresowanie wśród uczestników forum wzbudził wykład prof. dr. hab. Piotra Płoszajskiego z SGH na temat cywilizacji sieci internetowych i ich wpływu na rozwój firm, wskazując, że właśnie tam jutro będzie można znaleźć konfitury. Prof. Płoszajski zachęcał jednocześnie, by nie porzucać cywilizacji garażowej, wszak to z niej wywodzą się największe światowe marki.

Ostatnio zmieniany środa, 02 czerwiec 2010 10:23

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

PKP Intercity uruchomiło nowe połączenie międzynarodowe

PKP Intercity uruchomiło nowe połączenie międzynarodowe

PKP Intercity rozszerza siatkę połączeń do Czech. Podróżujący między Krakowem a Pragą będą mogli skorzystać...

Rozporządzenie GDPR - jak się do niego przygotować?

Rozporządzenie GDPR - jak się do niego przygotować?

25 maja 2018 r. wejdą w życie nowe przepisy dotyczące ochrony danych osobowych mieszkańców Unii...

Solaris wchodzi na rynek holenderski

Solaris wchodzi na rynek holenderski

40 przegubowych autobusów nowy Solaris Urbino 18 zostanie zamówionych przez firmę Connexxion. Będąca własnością Trandev,...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj