logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

V Forum Praktyków Logistyki za nami

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Ponad 150 osób uczestniczyło w V Forum Praktyków Logistyki, które odbyło się we Włocławku w ostatni weekend maja. Tym razem menedżerowie logistyki dyskutowali o swoich strategiach w budowaniu innowacyjnych łańcuchów dostaw.

Zdaniem dr Aleksandry Laskowskiej-Rutkowskiej z SGH w Warszawie około 1/3 firm w Polsce stosuje zintegrowane strategie zarządzania łańcuchem dostaw. Jednak wyzwania współczesnego świata będą zmuszały menedżerów do włączania do tych strategii dodatkowo aspektów ekologicznych. W innowacyjnych łańcuchach dostaw chodzi o to, aby brać pod uwagę cały proces, a nie tylko poszczególne elementy. Andrzej Zawistowski, ekspert w dziedzinie zakupów przekonywał wszystkich, że najlepszą praktykę w logistyce stanowi dobre rzemiosło, a unikatowość logistyka określa innowacyjność. Paweł Trębicki, dyrektor euro pegaz logistyka namawiał obecnych do crowdsourcingu, jako najlepszego źródła innowacji. Tak czy inaczej jesteśmy bowiem skazani na życie w cieniu Frankensteina, czyli w epoce systemów i sieci IT, dlatego już wkrótce może dojść do tego, że z każdej złotówki wydanej na technologie IT jedynie 30 proc. będziemy wydawać na obsługę (obecnie 70 proc.), dowodził Piotr Zacharek z HP Polska. Najbardziej rewolucyjny w swoich opiniach był jednak Kris Pauwels, wiceprezes ds. rozwoju ProLogis Polska, który stwierdził, że najlepszym magazynem dla logistyka jest jego brak. Według ProLogis wynajęcie w Polsce wszystkich pustych magazynów zabierze trzy lata. Bo jak przekonywał Piotr Polak, ekspert logistyki, czasy zmuszają nas do tego, aby nie mówić o zyskowności firmy, ale należy zastanowić się nad tym, w jaki sposób zwiększyć zyskowność klienta. Ogromne zainteresowanie wśród uczestników forum wzbudził wykład prof. dr. hab. Piotra Płoszajskiego z SGH na temat cywilizacji sieci internetowych i ich wpływu na rozwój firm, wskazując, że właśnie tam jutro będzie można znaleźć konfitury. Prof. Płoszajski zachęcał jednocześnie, by nie porzucać cywilizacji garażowej, wszak to z niej wywodzą się największe światowe marki.

Ostatnio zmieniany środa, 02 czerwiec 2010 10:23

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

„BIELIK” będzie strzegł transportów PKP CARGO

„BIELIK” będzie strzegł transportów PKP CARGO

Nowoczesny, super lekki, wyposażony w jeszcze lepsze niż do tej pory kamery dron „Bielik” rozpoczyna...

PEKAES z nowym połączeniem w Niemczech

 PEKAES z nowym połączeniem w Niemczech

Operator logistyczny PEKAES uruchomił kolejne codzienne połączenie z i do Niemiec. Klienci PEKAES mają teraz...

UPS przejmuje firmę FREIGHTEX LTD.

UPS przejmuje firmę FREIGHTEX LTD.

UPS przejmuje firmę Freightex z siedzibą w Wielkiej Brytanii, świadczącej niskonakładowe usługi transportu całopojazdowego lub...

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj