Logo
Wydrukuj tę stronę

Aneta Konieczna wywalczyła brąz na Mistrzostwach Świata

Kobieca czwórka zdobyła brązowy medal na 500 m podczas kajakarskich Mistrzostw Świata w Poznaniu. W składzie osady K4 płynęła Aneta Konieczna (Posnania), absolwentka studiów I i II stopnia, a obecnie słuchaczka studiów podyplomowych Wyższej Szkoły Logistyki. Bardzo dobrze popłynął również inny student WSL - Tomasz Kaczor. Serdecznie gratulujemy!

Razem z Anetą, medal w K4 wywalczyła Karolina Naja (AZS AWF Gorzów Wlkp.), Sandra Pawełczak (UKS Dojlidy Białystok) oraz Magdalena Krukowska (UKS Kopernik Bydgoszcz). Polki rozpoczęły finał niezbyt dobrze, bo na półmetku zajmowały ostatnie, dziewiąte miejsce. Finisz biało-czerwonych był jednak imponujący. Polki płynące na dziewiątym torze co prawda nie pokonały faworytek - Węgierek i Niemek, ale z pozostałymi rywalkami dały sobie radę. A na mecie cieszyły się, jakby wywalczyły złoty medal.

- Nasza współpraca w osadzie układała się w tym sezonie bardzo dobrze. Myślę, że wspólnie udowodniłyśmy, że warto inwestować zarówno w młode, jak i w doświadczone zawodniczki - podsumowała zadowolona Aneta Konieczna, która za dwa lata planuje pojechać do Londynu, by po raz piąty wystartować w Igrzyskach Olimpijskich. Dotychczas zdobyła trzy medale olimpijskie i piętnaście mistrzostw świata. Aneta powróciła na tor po przerwie macierzyńskiej i w tym składzie czwórki pływa dopiero od tego sezonu.

W Mistrzostwach Świata startował jeszcze jeden student Wyższej Szkoły Logistyki - kanadyjkarz Tomasz Kaczor (Warta Poznań). Tomek jako jedyny Polak zakwalifikował się do wyścigu finałowego C1 na dystansie 1000 m. W ostateczności uplasował się na pozycji siódmej. Występ tego młodego zawodnika należy ocenić jako bardzo udany i z optymizmem wypatrywać jego przyszłych sukcesów.

Podczas Mistrzostwach Świata Polacy zdobyli w sumie pięć medali - jeden srebrny (Marta Walczykiewicz i Ewelina Wojnarowska w K2 na 200 m) oraz cztery brązowe. Jednak tylko dwa zostały wywalczone w konkurencjach olimpijskich - Piotr Siemionowski w K1 na 200 m oraz wspomniana już wcześniej osada kobiet K4 na 500 m.