logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Startuje III Olimpiada Logistyczna

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Rozpoczyna się III edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, organizowanej przez Wyższą Szkołę Logistyki w Poznaniu pod patronatem Ministerstwa Infrastruktury. W piątek, 22 października o godzinie 9.00 ponad 5 500 uczniów z 175 szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski przystąpi do I etapu Konkursu. Przez następną godzinę, każdy z uczestników odpowie na czterdzieści pytań z zakresu logistyki i spedycji. Najlepsi zakwalifikują się do etapu okręgowego. 

Olimpiada skierowana jest do uczniów szkół średnich i policealnych uczących się zawodów: technik spedytor i technik logistyk i ma na celu rozbudzać wśród młodych ludzi zainteresowanie tematyką logistyczną. Wydarzenie organizowane jest już po raz trzeci. W pierwszej edycji Olimpiady wzięło udział 1835 uczniów, a w drugiej (ubiegłorocznej) 3644. W tym roku jest blisko dwa tysiące uczestników więcej.

Do wszystkich zgłoszonych szkół, w czwartek trafią paczki z testami i kartami odpowiedzi. Dyrektorzy placówek otworzą je jednak dopiero drugiego dnia o godzinie 9.00. Będzie to symboliczne rozpoczęcie III Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Od tego momentu uczniowie będą mieli godzinę na rozwiązanie testu jednokrotnego wyboru, złożonego z czterdziestu pytań sprawdzających ich wiedzę między innymi z zakresu terminologii logistycznej, umiejętności zarządzania zamówieniami, zakupami, dostawami i magazynami oraz technik i technologii logistycznych. Pytania opracowane zostały przez Komitet Naukowy, złożony z grona wybitnych  wykładowców akademickich.  

Najlepsi uczniowie przejdą do etapu okręgowego (10 grudnia 2010 roku), gdzie ponownie zmierzą się z testem, ale już wielokrotnego wyboru. Finał natomiast, odbędzie się w siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki (18 marca 2011 roku). Uczestnicy rozwiążą wówczas zadania otwarte, zawierające cały materiał, jaki uczniowie profilowanej szkoły ponadgimnazjalnej powinni przyswoić podczas czterech lat nauki.

Na laureatów i finalistów olimpiady czekają nie tylko zwolnienia z etapu pisemnego egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe, ale także bezpłatne studia w WSL oraz wiele rzeczowych nagród. Wyróżniona zostanie również najlepsza szkoła. Organizatorem olimpiady jest Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu. Patronat Honorowy nad konkursem objęło Ministerstwo Infrastruktury.

Partnerami merytorycznymi olimpiady są: Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne. Sponsorem Strategicznym została firma CHEP. Przedsięwzięcie wspierają również firmy: Agrobex, DPD, Panopa, Dachser, (sponsoring złoty) oraz Still, TSLogistic, Epicor, Kuehne+Nagel, Raben, L-Systems, DHL Express, Kontenerowy.pl, (sponsoring srebrny). 

Warto pamiętać także, że nasz portal przygotował dla uczestników bezpłatny zestaw artykułów tematycznych, które z pewnością pomogą lepiej przygotować się do kolejnych etapów Olimpiady.

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Ekol Logistics otwiera spółkę w Słowenii

Ekol Logistics otwiera spółkę w Słowenii

Realizując strategie osiągnięcia pozycji jednego z wiodących operatorów logistycznych w Europie, posiadającego własne zasoby, w...

IVECO zdobyło dwie nowe nagrody „Sustainable Truck of the Year…

IVECO zdobyło dwie nowe nagrody „Sustainable Truck of the Year 2017”

Nagroda została przyznana za Daily Electric w kategorii VAN oraz za Eurocargo CNG w kategorii...

Projekt Sarpsborg

Projekt Sarpsborg

Stalowa kładka pieszo-rowerowa, dostarczona przez Scandinavian Express, połączy dzielnicę domków jednorodzinnych nad rzeką Glomma w...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj