logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Fundusze europejskie dla infrastruktury i środowiska na półmetku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
W poniedziałek, 6 grudnia 2010 r. Zieloni Mikołajowie będą promować w centrum Warszawy półmetek wykorzystania Funduszy Europejskich w Programie Infrastruktura i Środowisko (największy w historii Unii Europejskiej program polityki spójności). Mikołajowie będą wręczać przechodniom symboliczne upominki - słodycze i pocztówki z motywem Mikołaja, który sprawdza działanie Funduszy Europejskich.Program Infrastruktura i Środowisko współfinansuje z funduszy europejskich duże inwestycje infrastrukturalne. Większość pieniędzy przeznaczono na nowe drogi, efektywniejszą kolej, modernizację lotnisk i portów morskich oraz ekologiczny transport miejski. Ponadto buduje się kanalizacje i oczyszczalnie ścieków, spalarnie odpadów, linie energetyczne, magazyny gazu, farmy wiatrowe oraz nowoczesną infrastrukturę społeczną. Pod tą nazwą kryją się szpitale, centra kultury, uczelnie wyższe i wiele innych. Do końca 2015 roku Program Infrastruktura i Środowisko zasili rozwój infrastruktury w Polsce kwotą ponad 150 miliardów złotych, z czego blisko 75 procent stanowią pieniądze z UE. Zidentyfikowano ponad 400 inwestycji kluczowych dla rozwoju kraju i regionów. Można je zobaczyć w Internecie pod adresem www.pois.gov.pl (Wstęp do programu → Projekty). Szczegółowe informacje o programie można uzyskać w Internecie: www.pois.gov.pl lub dzwoniąc na infolinię pod nr tel. 22 461 35 14.

Do tej pory wykorzystano środki unijne w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko w następujący sposób:
•    Ponad 56 miliardów złotych, tj. połowa dostępnych funduszy unijnych w Programie Infrastruktura i Środowisko, zostało przyznanych samorządom, przedsiębiorcom, urzędom administracji publicznej, instytucjom kultury, ochrony zdrowia, uczelniom wyższym.
•    W kraju realizowanych jest ponad 1100 inwestycji unijnych o wartości około 100 miliardów złotych.
•    Dotychczas na konta beneficjentów Programu Infrastruktura i Środowisko przekazano ponad 12 miliardów złotych.

Zielonych Mikołajów z upominkami dla przechodniów można spotkać 6 grudnia w godz. 12.00-15.00 w Warszawie, w Hali Głównej Dworca Centralnego, na Al. Jerozolimskich na odcinku ul. Chałubińskiego - ul. E. Plater, na ul. E. Plater pomiędzy Dworcem Centralnym a ul. Złotą, na ul. Marszałkowskiej na odcinku ul. Sienkiewicza - Rotunda PKO oraz w okolicach wyjścia ze stacji metra Świętokrzyska.    

Akcja Zielony Mikołaj jest współfinansowana przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 06 grudzień 2010 15:31

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

GEFCO oficjalnie otwiera oddział w Grecji

GEFCO oficjalnie otwiera oddział w Grecji

GEFCO, światowy gracz w logistyce dla przemysłu i europejski lider w logistyce dla branży motoryzacyjnej,...

Dachser z tytułem Inwestor w Kapitał Ludzki 2017

Dachser z tytułem Inwestor w Kapitał Ludzki 2017

Dachser, jeden z wiodących operatorów logistycznych na świecie, został po raz kolejny laureatem programu Inwestor...

W Porcie Gdańsk powstanie nowy terminal cukrowy

W Porcie Gdańsk powstanie nowy terminal cukrowy

Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A. i Krajowa Spółka Cukrowa S.A. podpisały umowę dotyczącą dzierżawy nieruchomości...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj