logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Fundusze europejskie dla infrastruktury i środowiska na półmetku

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
W poniedziałek, 6 grudnia 2010 r. Zieloni Mikołajowie będą promować w centrum Warszawy półmetek wykorzystania Funduszy Europejskich w Programie Infrastruktura i Środowisko (największy w historii Unii Europejskiej program polityki spójności). Mikołajowie będą wręczać przechodniom symboliczne upominki - słodycze i pocztówki z motywem Mikołaja, który sprawdza działanie Funduszy Europejskich.Program Infrastruktura i Środowisko współfinansuje z funduszy europejskich duże inwestycje infrastrukturalne. Większość pieniędzy przeznaczono na nowe drogi, efektywniejszą kolej, modernizację lotnisk i portów morskich oraz ekologiczny transport miejski. Ponadto buduje się kanalizacje i oczyszczalnie ścieków, spalarnie odpadów, linie energetyczne, magazyny gazu, farmy wiatrowe oraz nowoczesną infrastrukturę społeczną. Pod tą nazwą kryją się szpitale, centra kultury, uczelnie wyższe i wiele innych. Do końca 2015 roku Program Infrastruktura i Środowisko zasili rozwój infrastruktury w Polsce kwotą ponad 150 miliardów złotych, z czego blisko 75 procent stanowią pieniądze z UE. Zidentyfikowano ponad 400 inwestycji kluczowych dla rozwoju kraju i regionów. Można je zobaczyć w Internecie pod adresem www.pois.gov.pl (Wstęp do programu → Projekty). Szczegółowe informacje o programie można uzyskać w Internecie: www.pois.gov.pl lub dzwoniąc na infolinię pod nr tel. 22 461 35 14.

Do tej pory wykorzystano środki unijne w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko w następujący sposób:
•    Ponad 56 miliardów złotych, tj. połowa dostępnych funduszy unijnych w Programie Infrastruktura i Środowisko, zostało przyznanych samorządom, przedsiębiorcom, urzędom administracji publicznej, instytucjom kultury, ochrony zdrowia, uczelniom wyższym.
•    W kraju realizowanych jest ponad 1100 inwestycji unijnych o wartości około 100 miliardów złotych.
•    Dotychczas na konta beneficjentów Programu Infrastruktura i Środowisko przekazano ponad 12 miliardów złotych.

Zielonych Mikołajów z upominkami dla przechodniów można spotkać 6 grudnia w godz. 12.00-15.00 w Warszawie, w Hali Głównej Dworca Centralnego, na Al. Jerozolimskich na odcinku ul. Chałubińskiego - ul. E. Plater, na ul. E. Plater pomiędzy Dworcem Centralnym a ul. Złotą, na ul. Marszałkowskiej na odcinku ul. Sienkiewicza - Rotunda PKO oraz w okolicach wyjścia ze stacji metra Świętokrzyska.    

Akcja Zielony Mikołaj jest współfinansowana przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 06 grudzień 2010 15:31

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Solaris wchodzi na rynek holenderski

Solaris wchodzi na rynek holenderski

40 przegubowych autobusów nowy Solaris Urbino 18 zostanie zamówionych przez firmę Connexxion. Będąca własnością Trandev,...

Płatności BLIKiem u kuriera DPD Polska

Płatności BLIKiem u kuriera DPD Polska

Z początkiem kwietnia br. DPD Polska wprowadziła możliwość realizacji należności za pobranie przez system BLIK...

Fundacja GS1 Polska dołączyła do grona wystawców podczas XII Targów…

Fundacja GS1 Polska dołączyła do grona wystawców podczas XII Targów eHandlu

10 maja 2017 roku w Gdańsku odbędzie się największa impreza w formule targowej skierowana do...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj