logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Podsumowanie roku 2010 przez koncern Fraikin

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Koncern Fraikin - lider europejskiego rynku wynajmu samochodów dostawczych i ciężarowych jest obecny na rynkach Europy Zachodniej od 65 lat. Zatrudnia w Europie 3500 wyspecjalizowanych pracowników skupionych w 250 oddziałach i dysponuje flotą około 65000 samochodów użytkowych. Firma znana jest z usługi „Full Service Lease” - „Kompleksowego świadczenia usług zarządzania i wynajmu samochodów ciężarowych”. Minęły 4 lata od wejścia koncernu na rynek polski.Polska jest pierwszym rynkiem z dawnej Europy Wschodniej, gdzie Grupa Fraikin zdecydowała się zainwestować i rozszerzyć działalność. Fraikin Polska po 4 latach działań na rynku polskim uzyskał silną pozycję w branży wynajmu długoterminowego. Oferuje również usługi wynajmu krótkoterminowego oraz usługi zarządzania i obsługi flot. Oferta firmy skierowana jest do wszystkich klientów - praktycznie z każdej branży (m.in.: produkcja i dystrybucja, produkcja przemysłowa, handel i usługi, transport i logistyka, budownictwo, usługi kurierskie, publiczne, przewozy specjalistyczne). Obecnie w Polsce do klientów firmy należą m.in.: GRUPA EMPERIA, DANONE, DAR NATURY, EDEN, FRITO LAY, POCZTA POLSKA, MEDICOVER, LUX MED. Fraikin Polska jest w stanie przygotować klientowi flotę złożoną z pojazdów wyposażonych w nietypowe zabudowy np.: karetki, bankowozy, cysterny do przewozu paliw, furgony brygadowe, bramowce i hakowce. Najbardziej popularna oferta firmy to szeroka gama pojazdów od furgonów 3,5 T DMC do ciągników 44 T DMC. Fraikin współpracuje z siecią autoryzowanych serwisów: Mercedesa, Iveco, Fiata, Bridgestone, Goodyear, Carrier, Thermo-King. Głównym produktem Fraikin jest kompleksowa usługa - „Full Service Lease” czyli „Kompleksowe świadczenie usług zarządzania i wynajmu samochodów ciężarowych”. W zakres typowej usługi wynajmu długoterminowego Fraikin wchodzą: doradztwo, konfiguracja pojazdu, finansowanie pojazdu, ubezpieczenie, oznakowanie pojazdu, zamówienie, rejestracja, program obsługi prewencyjnej, inspekcje, administracja szkodowości, opony, przeglądy i naprawy (gwarancyjne i pogwarancyjne), pojazd zastępczy, assistance 24h/7 dni w tygodniu, administracja, podatki, raporty/sprawozdania.
Full Service Lease to usługa o charakterze „360 stopni” - zapewniająca klientowi kompleksowy zakres usług od momentu zakupu pojazdów po finansowanie. Wiele firm decyduje się na ten właśnie produkt ze względu na znaczące benefity:
•    Klient zachowuje kapitał inwestycyjny - umowa wynajmu długoterminowego zapewnia zewnętrzne pozabilansowe finansowanie, dzięki czemu firma zachowuje pełną zdolność kredytową.
•    Zmniejsza poziom ryzyka - Fraikin bierze na siebie ryzyko finansowe związane z zakupem, adaptacją, utrzymaniem i odsprzedażą pojazdu.
•    Ułatwienia organizacyjne dla klienta - skoncentrowanie się na podstawowej działalności - powierzenie Fraikin wielu złożonych zadań, związanych z utrzymaniem pojazdów i zarządzaniem flotą.
•    Redukcja kosztów klienta - lepsze zarządzanie flotą prowadzi do zmniejszenia liczby pojazdów, na przykład o te, które utrzymywane są tylko „na wypadek awarii”.
•    Precyzyjne prognozowanie - standardowa zasada rozliczania usług w oparciu o stałą opłatę miesięczną umożliwia precyzyjne budżetowanie i lepsze prognozowanie rzeczywistych przyszłych wydatków.
•    Zapewnienie jakości usług - korzyści z efektywnego zarządzania pojazdami to krótszy czas przestojów i większa niezawodność floty, co znacznie podnosi jakość świadczonych usług dla klienta finalnego.

Wyniki sprzedaży polskiej spółki Fraikin Polska są bardzo satysfakcjonujące, mimo spowolnienia w branży samochodów użytkowych w 2009 r. Na koniec tego roku (2010 r.) spółka planuje zwiększyć sprzedaż o 40% w porównaniu do roku 2009, natomiast flota pojazdów powiększy się aż o 1500 szt. 

- W dobie kryzysu nie odczuwamy spadku zainteresowania naszymi usługami, wręcz przeciwnie kryzys spowodował, że firmy szybciej „dojrzewają” do naszych usług. Liczba naszych klientów i pojazdów sukcesywnie się zwiększa - mówi Artur Nowicki, dyrektor generalny Fraikin Polska.


Ostatnio zmieniany poniedziałek, 13 grudzień 2010 11:47

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

PKP Intercity uruchomiło nowe połączenie międzynarodowe

PKP Intercity uruchomiło nowe połączenie międzynarodowe

PKP Intercity rozszerza siatkę połączeń do Czech. Podróżujący między Krakowem a Pragą będą mogli skorzystać...

Rozporządzenie GDPR - jak się do niego przygotować?

Rozporządzenie GDPR - jak się do niego przygotować?

25 maja 2018 r. wejdą w życie nowe przepisy dotyczące ochrony danych osobowych mieszkańców Unii...

Solaris wchodzi na rynek holenderski

Solaris wchodzi na rynek holenderski

40 przegubowych autobusów nowy Solaris Urbino 18 zostanie zamówionych przez firmę Connexxion. Będąca własnością Trandev,...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj