logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Logistyk - zawód przyszłości

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Uczniowie szkół średnich mają teraz szansę na praktyczną naukę zawodu logistyka w szkolnym laboratorium magazynowym, które opracował Instytut Logistyki i Magazynowania. Dzięki środkom unijnym miało już miejsce pierwsze wdrożenie w Zespole Szkół Nr 1 w Sokołowie Podlaskim.

W Instytucie Logistyki i Magazynowania (ILiM) opracowano kompleksowy pakiet edukacyjny - szkolne laboratorium magazynowe, który umożliwia praktyczną naukę logistyki w szkołach średnich. Opracowany pakiet przygotowany został na bazie pełnowymiarowego informatycznego systemu obsługi magazynu WMS MaGS1, wykorzystującego kody kreskowe GS1 i przenośne terminale radiowe. Pakiet obejmuje sprzęt do automatycznej identyfikacji (pięć mobilnych terminali radiowych spiętych w lokalną sieć radiową i dwie drukarki kodów kreskowych) oraz specjalnie zaprojektowane i przygotowane opakowania oznakowane etykietami z kodami kreskowymi GS1 i regały wypełniające strefę składowania.
Elementem spinającym cały pakiet jest specjalnie opracowany proces dydaktyczny obrazujący rzeczywiste działania realizowane w magazynach, dostarczony w postaci dedykowanej bazy danych wraz z opisem działań ujętych w podręczniku nauczyciela i w podręczniku ucznia.

Uczniowie działając wg opracowanego scenariusza realizują:
1. Przyjęcie z produkcji.
2. Przyjęcie z zewnątrz.
3. Kompletowanie wydań całopaletowych.
4. Kompletowanie wydań mieszanych.
5. Wydanie skompletowanych materiałów i inwentaryzację stanów magazynowych.

Dzięki projektowi „Logistyk - zawód przyszłości”, który był współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego (Działanie 9.2 POKL), pakiet edukacyjny mógł być wdrożony w Zespole Szkół Nr 1 w Sokołowie Podlaskim. Pracownia, w której uczniowie praktycznie obsługują „rzeczywiste” procesy magazynowe jest logicznie i fizycznie podzielona na część „biurową” i część „magazynową”. Każdy zespół tematyczny równolegle z pozostałymi realizuje swoje zadania. Tym samym uczeń funkcjonuje w warunkach symulujących rzeczywisty magazyn, w którym w każdym momencie dzieje się wiele istotnych zagadnień.

Uczniowie będą profesjonalnie przygotowani do pracy zawodowej w obszarach logistyki magazynowej. Potrafią obsłużyć mobilne urządzenia skanujące, potrafią wygenerować stosowne etykiety logistyczne i wymieniać dane z zewnętrznym systemem informatycznym klasy ERP.
Ostatnio zmieniany środa, 19 styczeń 2011 14:33

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

DTW Logistics, polski operator logistyczny specjalizujący się w logistyce kontraktowej, transporcie i spedycji międzynarodowej rozszerzył...

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych…

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie

Przedstawiciele Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie oraz firm Solaris Bus & Coach S.A. i BZ...

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO rozpoczęło program akredytacyjny dla swojej sieci, który umożliwia punktom dysponującym specjalistycznym i wydajnym serwisem...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj