logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Instytut Logistyki i Magazynowania buduje Krajowe Centrum Innowacji w Logistyce i e-Gospodarce

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
1 marca 2011 rozpoczęła się rozbudowa Instytutu Logistyki i Magazynowania – czołowego Instytutu Badawczego działającego w Poznaniu przy ul. Estkowskiego 6. Rozbudowa obejmuje powstanie nowoczesnego budynku laboratoryjno - biurowego na potrzeby „Krajowego Centrum Innowacji w Logistyce i e-Gospodarce”.

Bryła budynku składać się będzie z dwóch części: przeszklonego atrium oraz części biurowej. Budynek będzie się składać z czterech kondygnacji nadziemnych i jednej podziemnej. Będzie mieścić część laboratoryjną (parter), pomieszczenia biurowe (piętro 1 i 2), sale szkoleniowe (piętro 3) oraz parking podziemny na 61 miejsc postojowych i pomieszczenia techniczne (piwnica). Powstająca część będzie się łączyć z częścią istniejącą przeszklonym atrium, w którym umieszczone zostaną na antresolach na poszczególnych kondygnacjach trasy komunikacji poziomej łączące się z klatkami schodowymi usytuowanymi na krańcach budynku. Na parterze mieścić się będzie bufet i ogólnodostępna przestrzeń komunikacyjna. Obie części połączone będą przejściami na parterze i 3. piętrze. Prace przy realizacji obiektu rozpoczęły roboty rozbiórkowe i ziemne. W celu zabezpieczenia wykopu wokół garażu podziemnego zostanie wykonane ok.1900 m kw. palisady, która jednocześnie przejmie część obciążeń konstrukcji budynku. Roboty te potrwają do końca maja. Na tak wzmocnionym podłożu zostanie położona płyta fundamentowa, na której zostanie posadowiony obiekt. Prace ziemne i fundamentowe będą wymagały zastosowania technologii zapewniającej zachowanie stateczności istniejącej konstrukcji podziemnej byłego nabrzeża portowego.

- Budowa realizowana w centrum miasta i na działce o niewielkiej powierzchni, gdzie dojazd do budowy jest ograniczony, jest również dużym wyzwaniem logistycznym – dodaje dr Grzegorz Szyszka, dyrektor Instytutu Logistyki i Magazynowania. 

Prefabrykowana konstrukcja o wadze 2.460 ton zostanie dostarczona przez ponad 100 samochodów ciężarowych. Najdłuższe płyty sprężone konstrukcji będą mieć długość ok. 15 m, a ciężar belek sprężonych będzie niejednokrotnie przekraczał 15 ton. Ze względu na ograniczony plac budowy montaż elementów prefabrykowanych odbywać się będzie bezpośrednio z naczep dostarczających je samochodów. Stan surowy budynku ma zostać sfinalizowany do końca października br., a elewacje zostaną zakończone w styczniu 2012. Następnie ruszą prace wykończeniowe. Zakończenie realizacji przewidziano na grudzień 2012 roku. Budynek będzie przystosowany do użytkowania przez osoby niepełnosprawne. Jego kubatura wyniesie ponad 16 tys. m sześc., a powierzchnia użytkowa niemal 4,8 tys. m kw. Budżet inwestycji wynosi 21 357 000 złotych.
Ostatnio zmieniany poniedziałek, 14 marzec 2011 08:19

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Amazon otworzy w Sosnowcu nowe centrum logistyki e-commerce

Amazon otworzy w Sosnowcu nowe centrum logistyki e-commerce

Amazon planuje otwarcie nowego centrum logistyki e-commerce w Sosnowcu. Zadaniem nowego centrum będzie wspieranie realizacji...

Ekol kontynuuje rozwój w Polsce

Ekol kontynuuje rozwój w Polsce

Ekol Logistics rozpoczął działalność w Polsce w maju 2015 r. i właśnie otworzył nowy magazyn...

PEKAES wzmacnia międzynarodową sieć połączeń

PEKAES wzmacnia międzynarodową sieć połączeń

Operator logistyczny PEKAES wprowadził regularne, bezpośrednie połączenie do Rumunii. Po Czechach, Słowacji i Niemczech to...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj