logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Instytut Logistyki i Magazynowania buduje Krajowe Centrum Innowacji w Logistyce i e-Gospodarce

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
1 marca 2011 rozpoczęła się rozbudowa Instytutu Logistyki i Magazynowania – czołowego Instytutu Badawczego działającego w Poznaniu przy ul. Estkowskiego 6. Rozbudowa obejmuje powstanie nowoczesnego budynku laboratoryjno - biurowego na potrzeby „Krajowego Centrum Innowacji w Logistyce i e-Gospodarce”.

Bryła budynku składać się będzie z dwóch części: przeszklonego atrium oraz części biurowej. Budynek będzie się składać z czterech kondygnacji nadziemnych i jednej podziemnej. Będzie mieścić część laboratoryjną (parter), pomieszczenia biurowe (piętro 1 i 2), sale szkoleniowe (piętro 3) oraz parking podziemny na 61 miejsc postojowych i pomieszczenia techniczne (piwnica). Powstająca część będzie się łączyć z częścią istniejącą przeszklonym atrium, w którym umieszczone zostaną na antresolach na poszczególnych kondygnacjach trasy komunikacji poziomej łączące się z klatkami schodowymi usytuowanymi na krańcach budynku. Na parterze mieścić się będzie bufet i ogólnodostępna przestrzeń komunikacyjna. Obie części połączone będą przejściami na parterze i 3. piętrze. Prace przy realizacji obiektu rozpoczęły roboty rozbiórkowe i ziemne. W celu zabezpieczenia wykopu wokół garażu podziemnego zostanie wykonane ok.1900 m kw. palisady, która jednocześnie przejmie część obciążeń konstrukcji budynku. Roboty te potrwają do końca maja. Na tak wzmocnionym podłożu zostanie położona płyta fundamentowa, na której zostanie posadowiony obiekt. Prace ziemne i fundamentowe będą wymagały zastosowania technologii zapewniającej zachowanie stateczności istniejącej konstrukcji podziemnej byłego nabrzeża portowego.

- Budowa realizowana w centrum miasta i na działce o niewielkiej powierzchni, gdzie dojazd do budowy jest ograniczony, jest również dużym wyzwaniem logistycznym – dodaje dr Grzegorz Szyszka, dyrektor Instytutu Logistyki i Magazynowania. 

Prefabrykowana konstrukcja o wadze 2.460 ton zostanie dostarczona przez ponad 100 samochodów ciężarowych. Najdłuższe płyty sprężone konstrukcji będą mieć długość ok. 15 m, a ciężar belek sprężonych będzie niejednokrotnie przekraczał 15 ton. Ze względu na ograniczony plac budowy montaż elementów prefabrykowanych odbywać się będzie bezpośrednio z naczep dostarczających je samochodów. Stan surowy budynku ma zostać sfinalizowany do końca października br., a elewacje zostaną zakończone w styczniu 2012. Następnie ruszą prace wykończeniowe. Zakończenie realizacji przewidziano na grudzień 2012 roku. Budynek będzie przystosowany do użytkowania przez osoby niepełnosprawne. Jego kubatura wyniesie ponad 16 tys. m sześc., a powierzchnia użytkowa niemal 4,8 tys. m kw. Budżet inwestycji wynosi 21 357 000 złotych.
Ostatnio zmieniany poniedziałek, 14 marzec 2011 08:19

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Ekol Logistics otwiera spółkę w Słowenii

Ekol Logistics otwiera spółkę w Słowenii

Realizując strategie osiągnięcia pozycji jednego z wiodących operatorów logistycznych w Europie, posiadającego własne zasoby, w...

IVECO zdobyło dwie nowe nagrody „Sustainable Truck of the Year…

IVECO zdobyło dwie nowe nagrody „Sustainable Truck of the Year 2017”

Nagroda została przyznana za Daily Electric w kategorii VAN oraz za Eurocargo CNG w kategorii...

Projekt Sarpsborg

Projekt Sarpsborg

Stalowa kładka pieszo-rowerowa, dostarczona przez Scandinavian Express, połączy dzielnicę domków jednorodzinnych nad rzeką Glomma w...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj