logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Wars wspierany przez Unię Europejską

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Spółka Wars otrzymała dofinansowanie - 893 tys. zł w ramach projektu „Program Operacyjny Kapitał Ludzki”, współfinansowanego przez Unię Europejską. Celem projektu jest przeprowadzenie szkoleń dla ponad 830 uczestników, głównie konduktorów WARS obsługujących wagony sypialne i z miejscami do leżenia w pociągach nocnych spółki PKP Intercity.W maju 2010 roku Zarząd WARS podjął decyzję w sprawie złożenia wniosku o dofinansowanie w ramach projektu „Program Operacyjny Kapitał Ludzki” w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Wniosek został wspólnie opracowany i złożony w imieniu WARS przez CS Szkolenie i Doradztwo pod nazwą „Profesjonalna obsługa oraz bezpieczeństwo pasażera - kluczem do wzrostu pozycji firmy WARS S.A. na kolejowym rynku przewozów pasażerskich”. Wniosek uzyskał pozytywną ocenę i dofinansowanie z PARP. Całkowita wartość projektu szkoleniowego to 1 338 tys. zł, w tym kwota przyznanego dofinansowania to 893 tys. zł, która stanowi ok. 66% wartości całego projektu. Ponad 830 uczestników; wśród których znajdą się konduktorzy WARS, pracownicy obsługi klienta wewnętrznego (franczyzobiorców WARS), pracownicy administracyjno-biurowi i kadra zarządzająca; wezmą udział w szkoleniach prowadzonych w ramach siedmiu modułów tematycznych. Dla konduktorów, którzy mają bezpośredni kontakt z podróżnymi w pociągach nocnych w wagonach sypialnych i z miejscami do leżenia przygotowane zostały dwa moduły tematyczne: szkolenia z europejskich standardów obsługi pasażerów oraz szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej poszerzone o moduł postępowania z pasażerem o obniżonej sprawności fizycznej i intelektualnej oraz moduł postępowania w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia konduktora lub pasażera (w tym zagrożeń terrorystycznych i przestępczości zorganizowanej).
 
- Naszym priorytetem jest zapewnienie podróżnym korzystającym z przejazdów wagonami sypialnymi i z miejscami do leżenia w pociągach nocnych oraz w wagonach gastronomicznych obsługi na najwyższym poziomie realizowanej przez pracowników i franczyzobiorców WARS. Dlatego podjęliśmy decyzję o przygotowaniu wniosku szkoleniowego we współpracy z wyspecjalizowaną firmą szkoleniowo-doradczą i o ubieganie się o dofinansowanie ze środków unijnych. Pozytywna decyzja PARP o dofinansowaniu szkoleń jest dla nas bardzo istotna i ważna. Jesteśmy przekonani, że szkolenia przyczynią się do zapewnienia naszym pasażerom wyższego komfortu w zakresie obsługi oraz bezpieczeństwa podróży - powiedział Krzysztof Supa, prezes WARS S.A.

Szkolenia rozpoczną się w maju 2011 roku i potrwają do grudnia roku 2012.

Ostatnio zmieniany wtorek, 19 kwiecień 2011 13:40

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Goodyear testuje inteligentne opony i system zarządzania dla autonomicznej floty…

Goodyear testuje inteligentne opony i system zarządzania dla autonomicznej floty

Jako wieloletni lider w zarządzaniu oponami zespołów wyścigowych oraz flot ciężarowych i lotniczych, Goodyear Tire...

Europejska ekspansja Grupy Mainfreight - operator otworzył nowy oddział we…

Europejska ekspansja Grupy Mainfreight - operator otworzył nowy oddział we Włoszech

Mainfreight Europe, będący częścią nowozelandzkiej Grupy Mainfreight, ogłosił otwarcie kolejnego europejskiego oddziału, tym razem we...

Trzech przewoźników na jednym blankiecie - ruszył Pakiet Podróżnika

Trzech przewoźników na jednym blankiecie - ruszył Pakiet Podróżnika

Podróżni w całej Polsce mogą już kupić pakiet biletów na przejazdy trzech przewoźników - PKP...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj