logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Wars wspierany przez Unię Europejską

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Spółka Wars otrzymała dofinansowanie - 893 tys. zł w ramach projektu „Program Operacyjny Kapitał Ludzki”, współfinansowanego przez Unię Europejską. Celem projektu jest przeprowadzenie szkoleń dla ponad 830 uczestników, głównie konduktorów WARS obsługujących wagony sypialne i z miejscami do leżenia w pociągach nocnych spółki PKP Intercity.W maju 2010 roku Zarząd WARS podjął decyzję w sprawie złożenia wniosku o dofinansowanie w ramach projektu „Program Operacyjny Kapitał Ludzki” w Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości. Wniosek został wspólnie opracowany i złożony w imieniu WARS przez CS Szkolenie i Doradztwo pod nazwą „Profesjonalna obsługa oraz bezpieczeństwo pasażera - kluczem do wzrostu pozycji firmy WARS S.A. na kolejowym rynku przewozów pasażerskich”. Wniosek uzyskał pozytywną ocenę i dofinansowanie z PARP. Całkowita wartość projektu szkoleniowego to 1 338 tys. zł, w tym kwota przyznanego dofinansowania to 893 tys. zł, która stanowi ok. 66% wartości całego projektu. Ponad 830 uczestników; wśród których znajdą się konduktorzy WARS, pracownicy obsługi klienta wewnętrznego (franczyzobiorców WARS), pracownicy administracyjno-biurowi i kadra zarządzająca; wezmą udział w szkoleniach prowadzonych w ramach siedmiu modułów tematycznych. Dla konduktorów, którzy mają bezpośredni kontakt z podróżnymi w pociągach nocnych w wagonach sypialnych i z miejscami do leżenia przygotowane zostały dwa moduły tematyczne: szkolenia z europejskich standardów obsługi pasażerów oraz szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej poszerzone o moduł postępowania z pasażerem o obniżonej sprawności fizycznej i intelektualnej oraz moduł postępowania w sytuacji zagrożenia zdrowia i życia konduktora lub pasażera (w tym zagrożeń terrorystycznych i przestępczości zorganizowanej).
 
- Naszym priorytetem jest zapewnienie podróżnym korzystającym z przejazdów wagonami sypialnymi i z miejscami do leżenia w pociągach nocnych oraz w wagonach gastronomicznych obsługi na najwyższym poziomie realizowanej przez pracowników i franczyzobiorców WARS. Dlatego podjęliśmy decyzję o przygotowaniu wniosku szkoleniowego we współpracy z wyspecjalizowaną firmą szkoleniowo-doradczą i o ubieganie się o dofinansowanie ze środków unijnych. Pozytywna decyzja PARP o dofinansowaniu szkoleń jest dla nas bardzo istotna i ważna. Jesteśmy przekonani, że szkolenia przyczynią się do zapewnienia naszym pasażerom wyższego komfortu w zakresie obsługi oraz bezpieczeństwa podróży - powiedział Krzysztof Supa, prezes WARS S.A.

Szkolenia rozpoczną się w maju 2011 roku i potrwają do grudnia roku 2012.

Ostatnio zmieniany wtorek, 19 kwiecień 2011 13:40

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Rynek magazynowy czekają kolejne rekordy

Rynek magazynowy czekają kolejne rekordy

W Polsce w budowie znajduje się obecnie ponad 1,6 miliona m kw. powierzchni magazynowej i...

Zmiany w przepisach dotyczących eksportu żywności do USA

Zmiany w przepisach dotyczących eksportu żywności do USA

Od maja br. obowiązuje dodatkowa weryfikacja produktów spożywczych wprowadzanych do obrotu na terenie Stanów Zjednoczonych....

Najlepsze europejskie wina na rynkach światowych dzięki UPS

 Najlepsze europejskie wina na rynkach światowych dzięki UPS

UPS rozszerza możliwość wysyłki alkoholu, wina i piwa do konsumentów na całym świecie. Za pomocą...

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj