logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Dzień Logistyki w WSB we Wrocławiu

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W dniu 18 maja 2011 roku w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu odbył się Dzień Logistyki. Organizatorzy imprezy zapewnili wiele atrakcji, m.in. zaprosili kilku bardzo ciekawych gości. Udział ekspertów z branży logistycznej zagwarantował wysoki poziom merytoryczny wygłaszanych referatów. Wystąpienia i prezentacje zaproszonych gości umożliwiły obecnym jak i przyszłym studentom bezpośredni kontakt zarówno ze środowiskiem biznesowym jak i naukowym branży logistycznej. W Dniu Logistyki wzięło udział około 200 uczestników, w tym studenci stacjonarni i niestacjonarni oraz uczniowie szkół ponadgimnazjalnych, nie zabrakło również przedstawicieli biznesu, którzy prezentowali osiągnięcia swoich przedsiębiorstw. Patronat medialny nad imprezą objęły czasopisma branżowe: "Logistyka" oraz "Infrastruktura i transport".

Część merytoryczna została zakończona bardzo interesującą i burzliwą debatą o intrygującym tytule: "Jak zdobyć pierwszy milion w logistyce?". Przedstawiciele firm logistycznych, pod kierunkiem redaktora Artura Olejniczaka z czasopisma "Logistyka", ciekawie i przewrotnie dyskutowali o rozwiązaniach, które zapewniają sukces w prowadzeniu biznesu w logistyce. W debacie wzięli udział przedstawiciele firm: Elsen Logistyka Sp. z o.o., Kuehne&Nagel oraz reprezentanci Stowarzyszenia Przewoźników Drogowych "Dolny Śląsk".
Praktyczne zastosowanie logistyki uczniowie szkół ponadgimnazjalnych mogli poznać podczas licznych warsztatów prowadzonych przez studentów Studenckiego Koła Logistycznego. Dodatkowo została zorganizowana prezentacja systemu RFID pod kątem jego praktycznego zastosowania w logistyce, zademonstrowano również program e-scala. W trakcie Dnia Logistyki wyświetlane były liczne prezentacje multimedialne przedstawiające najnowsze rozwiązania logistyczne.

Nie zabrakło również bogatej części rozrywkowej, która cieszyła się dużym powodzeniem, szczególnie w gronie obecnych studentów. Ambitna część wykładowa oraz liczne atrakcje spotkały się z dużym zainteresowaniem i bardzo pozytywnym odbiorem, w związku z powyższym można się spodziewać kontynuacji organizacji Dnia Logistyki w kolejnych latach. Sukces Dnia Logistyki w Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu należy zawdzięczać przede wszystkim jej głównym organizatorom, a mianowicie Profesorowi Andrzejowi Bujakowi, jak również Studenckiemu Kołu Logistycznemu pod opieką dr inż. Alicji Gębczyńskiej.

Ostatnio zmieniany czwartek, 02 czerwiec 2011 12:13

Newsletter

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Opakowania w Hillwood Marki

Opakowania w Hillwood Marki

Producent i dystrybutor opakowań, właściciel sklepu internetowego www.e-hurtownia-opakowan.pl wynajął ponad 2 300 m kw. powierzchni...

ADR Tool 2017 - ADR w kieszeni

ADR Tool 2017 - ADR w kieszeni

ADR Tool 2017 to już druga edycja cenionej na świecie aplikacji mobilnej o towarach niebezpiecznych...

GEFCO oficjalnie otwiera oddział w Grecji

GEFCO oficjalnie otwiera oddział w Grecji

GEFCO, światowy gracz w logistyce dla przemysłu i europejski lider w logistyce dla branży motoryzacyjnej,...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj