logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

DSV Dostawcą Roku 2010 firmy General Motors

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
DSV Air & Sea, operator transportu lotniczego i morskiego, został nagrodzony przez General Motors tytułem Dostawcy Roku 2010 - w uznaniu ponadprzeciętnej jakości świadczonych usług i zaangażowania we współpracę z motoryzacyjnym gigantem.- To dla nas ogromne wyróżnienie i zaszczyt - powiedział Jens Bjørn Andersen, dyrektor zarządzający Grupy DSV, podczas ceremonii wręczania nagród w Renaissance Center w Detroit. - Ta nagroda oznacza, że DSV jest partnerem biznesowym zdolnym świadczyć najwyższej jakości usługi jednej z największych firm świata.

W obsługę General Motors zaangażowane są dwie spółki operatora. DSV Road odpowiada za załadunki i transport części motoryzacyjnych z fabryk GM w Europie do centrum przeładunkowego w porcie Bremen, gdzie czterdziestoosobowy zespół pracowników Air & Sea zajmuje się kompletną obsługą zamówień, wysyłaniem ładunków do odbiorców na całym świecie i bieżącym aktualizowaniem danych w systemie informatycznym GM. Ciekawy model współpracy przyjęło DSV w Stanach Zjednoczonych. W siedzibie GM w Ohio funkcjonuje Centrum Ruchu Międzynarodowego - jedenastu pracowników DSV, którzy tygodniowo zarządzają 20000 zamówień na części zamienne z katalogu obejmującego ponad 6000 elementów. Każde zlecenie jest wprowadzane do systemu, pozwalającego na bieżąco informować klientów o statusie realizacji zlecenia. Dla wielu kluczowych odbiorców z Bliskiego Wschodu, Chin czy Meksyku to właśnie zespół oddelegowanych do General Motors pracowników DSV jest pierwszym punktem kontaktu.  W Polsce General Motors obsługiwany jest przez oddział DSV Air & Sea w Krakowie-Balicach.

- To było dla nas niemałe wyzwanie, zwłaszcza na początku współpracy z GM - mówi Jadwiga Siuda, kierownik oddziału DSV A & S w Krakowie. - Jak to bywa w branży motoryzacyjnej, zdarzają się sytuacje, kiedy wymagane terminy dostaw są bardzo napięte, a każda godzina opóźnienia w dostawie może spowodować przestoje w produkcji. Jednak dzięki dobrej organizacji pracy udało się sprostać wymaganiom tego klienta.

Ostatnio zmieniany środa, 15 czerwiec 2011 10:53

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

PKP Intercity uruchomiło nowe połączenie międzynarodowe

PKP Intercity uruchomiło nowe połączenie międzynarodowe

PKP Intercity rozszerza siatkę połączeń do Czech. Podróżujący między Krakowem a Pragą będą mogli skorzystać...

Rozporządzenie GDPR - jak się do niego przygotować?

Rozporządzenie GDPR - jak się do niego przygotować?

25 maja 2018 r. wejdą w życie nowe przepisy dotyczące ochrony danych osobowych mieszkańców Unii...

Solaris wchodzi na rynek holenderski

Solaris wchodzi na rynek holenderski

40 przegubowych autobusów nowy Solaris Urbino 18 zostanie zamówionych przez firmę Connexxion. Będąca własnością Trandev,...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj