logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Regionalne Forum Logistyczne CASTLE już za nami!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

W siedzibie Instytutu Logistyki i Magazynowania (ILiM) w Poznaniu odbyło się spotkanie przedstawicieli lokalnych i regionalnych władz, instytucji europejskich, a także przedstawicieli świata logistyki. Organizatorami spotkania byli ILiM oraz Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.


Spotkanie składało się z dwóch części. Pierwsza to warsztat poświęcony centrom kompetencji oraz konsolidacji instytucjonalnej w logistyce, druga - forum CASTLE, podczas którego uczestnicy dyskutowali o Green logistics, o rozwoju klastrów i technik informacyjnych. Podstawą dyskusji były Najlepsze Praktyki zidentyfikowane w projekcie CASTLE.
CASTLE to unijny projekt nakierowany na usprawnienie publicznej polityki dotyczącej transportu i logistyki ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb sektora MŚP, zakłada przeprowadzanie badań i analiz w celu stworzenia nowego narzędzia służącego polityce regionalnej.
Projekt koncentruje się na następujących 4 tematach:

  • wzmocnienie regionalnych rynków logistycznych,
  • zwiększanie popytu na usługi logistyczne wśród przedsiębiorstw produkcyjnych,
  • rozwój programu szkoleń logistycznych dla sektora MŚP,
  • konsolidacja instytucjonalna i tworzenie warunków do współpracy publiczno - prywatnej (Regionalne Fora Logistyczne, Centra Kompetencji w Logistyce).

Pierwsza część spotkania dotyczyła koncepcji utworzenia Centrum Kompetencji w Logistyce w regionie Wielkopolski. Wyjaśnione zostało pojęcie, cel i zadania Centrum, dlaczego jest ono potrzebne logistyce w Wielkopolsce oraz koncepcja Centrum w odniesieniu do partnerstwa strategicznego w Regionalnej Strategii Innowacji. W drugiej części spotkania odbyło się forum, podczas którego poruszane były tematy związane z rozwojem klastrów logistycznych, technik informacyjnych oraz trendy i praktyki biznesowe w Green logistics. Celem jednej z prezentacji było także pokazanie rzeczywistych korzyści wynikających ze współpracy firm (użytkowników transportu) w grupowych zakupach usług transportowych przy wykorzystaniu dedykowanych narzędzi informatycznych, jakim jest platforma KASSETTS.

Regionalne Forum Logistyczne to doskonała okazja do dyskusji na temat najlepszych praktyk zidentyfikowanych w projekcie. Uczestnicy z Polski oraz z zagranicy mieli okazję wymienić doświadczenia ze swoich regionów w celu ulepszenia lokalnej i regionalnej polityki w logistyce Małych i Średnich Przedsiębiorstw.
Więcej informacji o projekcie mogą Państwo znaleźć na stronie: www.castle-project.ue oraz www.ilim.poznan.pl/castle


Instytut Logistyki i Magazynowania pełni rolę polskiego centrum kompetencji w zakresie logistyki i gospodarki elektronicznej. Realizuje prace badawczo-rozwojowe i usługi doradcze podnoszące efektywność funkcjonowania przedsiębiorstw i całych łańcuchów dostaw. Jako organizacja krajowa GS1 zarządza systemem GS1 w Polsce skupiającym 18 tysięcy przedsiębiorstw. Wspiera uczestników systemu w efektywnym wdrażaniu globalnych standardów i nowych zastosowań opartych między innymi na kodach kreskowych. Aktywnie działa w europejskiej przestrzeni badawczej w roli koordynatora i partnera projektów finansowanych z funduszy Unii Europejskiej. Konsekwentnie rozwija kompetencje w zakresie e-gospodarki i podejmuje rolę głównego wykonawcy programów rządowych związanych z rozwojem handlu elektronicznego i e-administracji w Polsce. Współpracuje z lokalnymi i krajowymi instytucjami gospodarczymi oraz działa w licznych stowarzyszeniach branżowych. Swoim klientom zapewnia dostęp do najnowszej wiedzy i innowacyjnych rozwiązań.

Kontakt:
Anna Dorna
Instytut Logistyki i Magazynowania
T: 61 850 49 44
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.
www.castle-project.eu
www.ilim.poznan.pl/castle

Ostatnio zmieniany środa, 29 czerwiec 2011 09:30

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO rozpoczęło program akredytacyjny dla swojej sieci, który umożliwia punktom dysponującym specjalistycznym i wydajnym serwisem...

Genius Lab w Grupie Raben

Genius Lab w Grupie Raben

Transport i logistyka niemal całkowicie bez papieru, zastosowanie mechanizmów „early warning” do przewidywania ewentualnych przesunięć...

DACHSER powiększa oddział w Strykowie

DACHSER powiększa oddział w Strykowie

DACHSER, jeden z wiodących globalnych operatorów logistycznych, powiększa swój oddział w Strykowie pod Łodzią. Całość...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj