logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Złoto dla DHL Express

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
DHL Express (Poland) otrzymał Złotą Statuetkę i tytuł Lidera Zarządzania Zasobami Ludzkimi 2011 w XII edycji Konkursu Lider Zarządzania Zasobami Ludzkimi. Na najwyższe uznanie Kapituły konkursu zasłużyły „wybitne osiągnięcia we wszystkich obszarach zarządzania zasobami ludzkimi”.Konkurs Lider Zarządzania Zasobami Ludzkimi organizowany jest przez Instytut Pracy i Spraw Socjalnych (IPISS), pod honorowym patronatem Waldemara Pawlaka, Wiceprezesa Rady Ministrów i Ministra Gospodarki. Od pierwszej edycji jest wspierany przez prezesa Narodowego Banku Polskiego. Jego celem jest propagowanie wiedzy i doświadczeń w zakresie zarządzania zasobami ludzkimi poprzez wyróżnianie firm odnoszących sukcesy w tej dziedzinie. W tym roku Kapituła Konkursu, pod przewodnictwem prof. dr hab. Stanisławy Borkowskiej, wyróżniła i uhonorowała 10 firm. Nagrody wręczono 14 czerwca podczas uroczystej gali w Warszawie.

 - Tytuł Lidera Zarządzania Zasobami Ludzkimi 2011 przyznany nam przez niezwykle wymagające grono Kapituły to dla całego zespołu DHL Express prawdziwy zaszczyt i powód do dumy. Tym bardziej, że obszar HR odgrywa kluczową rolę w strategii rozwoju biznesowego naszej firmy - powiedziała Maja Chabińska-Rossakowska, dyrektor ds. personalnych i członek zarządu DHL Express (Poland).

W Polsce pracuje i współpracuje z DHL Express ponad 5,5 tys. pracowników i kurierów - ambasadorów firmy. To dlatego DHL szczególne znaczenie przywiązuje do działań z zakresu nowoczesnego zarządzania zasobami ludzkimi. Mają one charakter kompleksowy, obejmują wszystkie obszary działalności firmy oraz HR i są wpisane w jej długoterminową strategię biznesową. Jednym z czterech głównych kierunków rozwoju wyznaczonych w 2011 roku jest wzrost zaangażowania zespołu pracowników i kurierów przez wspólną pracę wszystkich funkcji. Najważniejszymi działaniami są prace w inicjatywach międzyfunkcyjnych oraz uczestnictwo w procesach na innych stanowiskach (akcje specjalne „Dzień z kurierem”, „Dzień w Contact Center”).

Obecnie realizowanych jest szereg projektów z obszaru HR, należą do nich m.in.:
Akademia Trenera - 3-poziomowy program dla pracowników, którzy chcą zostać trenerami wewnętrznymi
Szkolenia wewnętrzne - zgłoszone w trakcie oceny pracowniczej (10 programów)
Coroczne oceny pracownicze - projekt globalny DHL
Coroczne panele menedżerskie
E-learning
Nowoczesne formy usprawniania procesów, w tym procesów zarządzania ludźmi zgodnie z metodologią LEAN
Indywidualne Plany Rozwojowe dla Pracowników i Menedżerów
Programy coachingu dla wybranych grup menedżerów
Wewnętrzne programy mentoringu dla menedżerów liniowych

Komunikacja wewnętrzna - intranet, e-biuletyny, Anonimowa Skrzynka Pytań, Forum Dyskusyjne, videokonferencje Zarządu dla pracowników
Strefa DHL - sklep internetowy DHL dla pracowników
Programy wspierające społeczną aktywność pracowników i kurierów - CSR
Programy wpierające pracowników w różnych sytuacjach życiowych
Imprezy dla dzieci i rodzin pracowników
Działania na rzecz edukacji  - udział w programie „Grasz o staż”. Współpraca ze szkołami logistycznymi i kołami naukowymi

- Wiemy, że zmotywowani i zaangażowani pracownicy i kurierzy, z pasją do codziennej pracy, są gwarantem realizacji naszych celów biznesowych i wysokiej jakości obsługi klientów. Stworzenie przyjaznego środowiska pracy i inwestycje w rozwój to główne cele, jakie stawia przed sobą dział HR w naszej firmie - podsumowała Maja Chabińska-Rossakowska.

Tytuł Lidera Zarządzania Zasobami Ludzkimi 2011 i Złota Statuetka to czwarte wyróżnienie przyznane DHL Express w Konkursie „Lider Zarządzania Zasobami Ludzkimi”. W 2008 r. w Konkursie firma otrzymała Bursztynową Statuetkę za szkolenia i rozwój pracowników, w 2009 r. za kształtowanie kultury organizacyjnej, w 2010 r. za partycypację w zarządzaniu.
Ostatnio zmieniany piątek, 01 lipiec 2011 13:27

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

OT Logistics S.A. rozszerza skład zarządu

OT Logistics S.A. rozszerza skład zarządu

Rada nadzorcza spółki OT Logistics S.A. powołała w skład zarządu Andrzeja Klimka, dotychczasowego dyrektora Dywizji...

Grupa GEFCO wspiera logistycznie rejs Bimedia Challenge z Alaski na…

Grupa GEFCO wspiera logistycznie rejs Bimedia Challenge z Alaski na Grenlandię

Grupa GEFCO, światowy gracz w logistyce dla przemysłu i europejski lider w logistyce dla branży...

Nowe wagony dla dywizji kolejowej OT Logistics poszerzą ofertę transportu…

Nowe wagony dla dywizji kolejowej OT Logistics poszerzą ofertę transportu produktów agro

Grupa Kapitałowa OT Logistics wydzierżawiła nowe wagony typu Tagnpps, które pozwolą spółce na uzupełnienie oferty...

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj