logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Blisko 1000 logistyków wyruszyło w świat

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

530 licencjatów i 419 magistrów opuściło mury Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu. Uroczyste absolutoria odebrali w sobotę 9 lipca 2011 roku w Auli UAM. Teraz z dumą oraz solidnym wykształceniem rozpoczynają swoją karierę w logistyce!

Władze Wyższej Szkoły Logistyki wyróżniły najlepszych absolwentów za wyniki w nauce oraz za sukcesy sportowe, działalność w kołach naukowych i samorządzie studenckim.

Najlepszymi absolwentami Wyższej Szkoły Logistyki w roku 2011 zostali:

  • Marcin Czajczyk - absolwent studiów stacjonarnych I stopnia
  • Agata Grobelna - absolwentka studiów niestacjonarnych I stopnia
  • Anna Maria Sidorkiewicz - absolwentka studiów stacjonarnych II stopnia
  • Sebastian Stępniak - absolwent studiów niestacjonarnych II stopnia

Uroczystości miały wspaniałą oprawę. W auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu zebrali się absolwenci, ich rodziny i przyjaciele, władze Wyższej Szkoły Logistyki, Senat Uczelni, nauczyciele akademiccy oraz pracownicy administracyjni WSL.

- Każdy z Was zdaje sobie sprawę ile serca, pracy i wysiłku włożył w to, aby znaleźć się dzisiaj w tej auli i przyjąć godność licencjata i magistra - mówił do absolwentów Rektor Wyższej Szkoły Logistyki, prof. zw. dr hab. Andrzej Korzeniowski. - Sądzę, że wszyscy zgodzicie się, iż opuszczacie mury uczelni wzbogaceni o wiele cennych doświadczeń. Na podstawie licznych przykładów jestem przekonany o tym, że nasza uczelnia przygotowuje młodzież nie tylko do prowadzenia własnej działalności gospodarczej, ale również do pełnienia odpowiedzialnych funkcji w przedsiębiorstwach produkcyjnych, transportowych, handlowych i innych jednostkach gospodarczych. Przekonany jestem także, że absolwenci WSL kończą ją jako osoby samodzielne, odpowiedzialne i w pełni przygotowane do podejmowania trudnych, życiowych i zawodowych decyzji - dodał.

Rok akademicki 2010/2011 był dla Wyższej Szkoły Logistyki nie tylko rokiem jubileuszu 10-lecia istnienia uczelni, ale także kolejnym rokiem dynamicznego rozwoju. Wydano drukiem szereg podręczników akademickich związanych z realizowanym programem dydaktycznym. Czasopismo naukowe "LogForum" znalazło swoje miejsce na mapie profesjonalnych czasopism naukowych w Polsce. W minionym okresie Wyższa Szkoła Logistyki realizowała szereg tematów badawczych oraz grantów z partnerami krajowymi i zagranicznymi, była współorganizatorem i organizatorem wielu konferencji. Pracownicy Uczelni wygłosili kilkadziesiąt referatów na konferencjach krajowych i zagranicznych. Opublikowano kilkaset artykułów w czasopismach naukowych. Biblioteka Wyższej Szkoły Logistyki powiększyła swoje zbiory stając się miejscem pracy dla wielu osób piszących prace licencjackie i magisterskie. Dużym osiągnięciem Wyższej Szkoły Logistyki było rozwijanie współpracy partnerskiej z przedsiębiorstwami zaliczanymi do liderów rynku oraz szkołami średnimi kształcącymi w zawodach: technik logistyk i technik spedytor. W minionym roku, Uczelnia zorganizowała III Ogólnopolską Olimpiadę Logistyczną, w której udział wzięło udział ponad 4 600 uczniów z całej Polski.

Wyższa Szkoła Logistyki jest pierwszą w Polsce uczelnią logistyczną. Ma najszerszą w kraju ofertę edukacyjną w zakresie logistyki, o czym świadczy ponad 40 przedmiotów związanych z logistyką. Ma także wsparcie merytoryczne i osobowe Instytutu Logistyki i Magazynowania - czołowego Instytutu Badawczego - lidera w zakresie kreowania, upowszechniania i wdrażania do praktyki nowoczesnych rozwiązań z dziedziny logistyki i elektronicznej gospodarki - inicjatora utworzenia uczelni.

Ostatnio zmieniany wtorek, 12 lipiec 2011 12:22

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

UPS uruchamia centrum w Mysłowicach

UPS uruchamia centrum w Mysłowicach

Firma UPS uroczyście otworzyła nowe centrum przeładunkowe w Mysłowicach. Większa powierzchnia i zwiększona przepustowość paczek...

ORLEN oferuje na stacjach tankowanie wodoru

ORLEN oferuje na stacjach tankowanie wodoru

Pierwszy pilotażowy punkt dla aut zasilanych wodorem w Grupie ORLEN został uruchomiony na niemieckiej stacji...

Nowa wersja Specyfikacji Ogólnych GS1

Nowa wersja Specyfikacji Ogólnych GS1

Pojawiła się nowa wersja Specyfikacji Ogólnych GS1. To już siedemnasta odsłona dokumentu, który zawiera techniczne...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj