logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Dekada wspólnego pomagania

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

„Wspólna Droga”- United Way Polska i TNT Express obchodzą jubileusz współpracy.


 Firma kurierska TNT Express po raz kolejny została wyróżniona tytułem Złotego Darczyńcy fundacji „Wspólna Droga” - United Way Polska. Tylko w ubiegłym roku TNT Express przekazało środki i usługi o wartości 138 000 PLN, w tym z samych składek pracowniczych 41 000 PLN. Dobrowolne odpisy od pensji odprowadzało 116 pracowników, a środki wsparły projekty skierowane do osób ubogich, niepełnosprawnych, chorych, seniorów, osób znajdujących się w sytuacji kryzysowej. Przekazano je w ramach programów: „Pokonywanie niepełnosprawności”, „Godna starość”, „Kromka chleba”, „Pomoc w kryzysie”, „Towarzyszenie w chorobie”.

- „Wspólna Droga” to dla nas gwarancja najbardziej efektywnego wykorzystania przekazanej pomocy: środków finansowych i zaangażowania wolontariuszy - mówi Urszula Klimczak, Business Excellence Manager, odpowiedzialna w TNT Express za CSR.

W ramach współpracy, nawiązanej w 2001 roku, TNT prowadzi także stałą, nieodpłatną obsługę kurierską Fundacji i jej organizacji partnerskich: hospicjów, banków żywności, świetlic socjoterapeutycznych.

- Cieszy mnie ogromnie życzliwe zaangażowanie pracowników TNT zarówno z centrali, jak i oddziałów lokalnych, i to na wszystkich szczeblach. Regularna, długofalowa pomoc najlepiej służy naszym beneficjentom, dając im oparcie oraz nadzieję - mówi Małgorzata Mularczyk, prezes zarządu fundacji „Wspólna Droga” - United Way Polska. 

Firma jest jednym ze strategicznych partnerów programu Wspólnej Drogi „Partnerstwo dla Dzieci”, którego celem jest pomoc dzieciom zagrożonym marginalizacją społeczną, pochodzącym z rodzin ubogich i dysfunkcyjnych. W ramach programu zrealizowano kampanię medialną, która zwracała uwagę na potrzebę wyrównywania szans rozwojowych dzieci. W ciągu 3 lat przygotowano do pracy z dziećmi mniejszych szans 70 pedagogów ulicy, zorganizowano kilkanaście projektów artystyczno-edukacyjnych w dużych miastach oraz przyznano 118 mikrostypendiów na rozwój uzdolnień konkretnych dzieci.

Inne wspólne projekty to m.in. zbiórka książek dla „Światoteki” – klubu dziecięcego na warszawskiej Pradze, której przekazano ponad 360 pozycji, oraz „List do Świętego Mikołaja”. W ramach tego ostatniego, w grudniu 2010 pracownicy TNT - już kolejny raz - przygotowali, według otrzymanych wcześniej listów, paczki z prezentami dla dzieci objętych opieką organizacji partnerskich fundacji.

Chcąc pokazać, że dla dzieci istnieją alternatywy, w 2008 roku firma TNT zorganizowała „drzwi otwarte”, umożliwiając dzieciom poznanie specyfiki pracy w firmie kurierskiej - zwiedzenie wnętrz biurowych i hal przeładunkowych, innym zaś razem pracownicy zorganizowali wspólne żeglowanie po Zalewie Zegrzyńskim.
 
 

Ostatnio zmieniany piątek, 22 lipiec 2011 13:08

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Ekol Logistics otwiera spółkę w Słowenii

Ekol Logistics otwiera spółkę w Słowenii

Realizując strategie osiągnięcia pozycji jednego z wiodących operatorów logistycznych w Europie, posiadającego własne zasoby, w...

IVECO zdobyło dwie nowe nagrody „Sustainable Truck of the Year…

IVECO zdobyło dwie nowe nagrody „Sustainable Truck of the Year 2017”

Nagroda została przyznana za Daily Electric w kategorii VAN oraz za Eurocargo CNG w kategorii...

Projekt Sarpsborg

Projekt Sarpsborg

Stalowa kładka pieszo-rowerowa, dostarczona przez Scandinavian Express, połączy dzielnicę domków jednorodzinnych nad rzeką Glomma w...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj