logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Mistrz kurierów wybrany!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Najwyższe noty w kategoriach bezpiecznej i oszczędnej jazdy oraz jakości obsługi klienta zapewniły zwycięstwo Michałowi Świądrowi ze Szczecina.10 września 2011 r. odbyły się pierwsze w Polsce zawody "Drive me Challenge", zorganizowane przez TNT Express dla współpracujących z firmą blisko 800 kurierów. 23 dostarczycieli przesyłek, wyłonionych w eliminacjach regionalnych, zmierzyło się w trzech konkurencjach. Były to: "round" kurierski samochodem dostawczym po torze "z przeszkodami", jazda na czas po śliskim okręgu oraz defensywna i ekonomiczna jazda modelem osobowym na 23 km trasie.
     Oceny zawodników bazowały na licznych kryteriach w ramach trzech kategorii: bezpieczeństwo jazdy, ekonomiczność jazdy i jakość obsługi klienta, w tym m.in. doręczenie przesyłki wrażliwej w transporcie i przesyłki wielopaczkowej.
     Zgodnie z decyzją jury, złożonego z ekspertów Akademii Bezpiecznej Jazdy oraz menedżerów TNT Express, najlepszym kurierem TNT w 2011 roku okazał się Michał Świąder ze Szczecina. W nagrodę wyjedzie na mistrzostwa świata do Paryża, gdzie 6 października zmierzy się z najlepszymi kurierami TNT z 12 państw.

- "Drive me Challenge" to autorski projekt TNT Express: ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa pracy kurierów i doskonalenie obsługi klientów. Ważnym celem jest zmniejszenie zużycia paliwa i emisji dwutlenku węgla - mówi Urszula Klimczak, Business Excellence Manager, TNT Express - Cele środowiskowe TNT w Polsce są ambitne: do końca roku standard Euro 4 lub Euro 5 osiągnie 85 proc. samochodów kurierskich i 50 proc. ciężarowych. Jako firma globalna, do 2020 roku planujemy ograniczenie o 40 proc. emisji CO2 pochodzącej z transportu samochodowego, lotniczego i z eksploatacji budynków; już teraz dysponujemy największą elektryczną flotą kurierską na świecie.

Michał Świąder to doświadczony kurier, kierowca i zawodnik. Z powodzeniem startuje w amatorskich rajdach samochodowych (na Citroenie AX, Citroenie Saxo). Na co dzień jeździ Fiatem Ducato, obsługując klientów TNT ze Szczecina i okolic. Z firmą związany jest od trzech lat. Kolejne miejsca na podium zajęli: Michał Koza z Katowic oraz Wiesław Rudziński z Elbląga. Trzej zwycięzcy otrzymali bony paliwowe o łącznej wartości 6 tys. zł.

Partnerami krajowego finału "Drive me Challenge" były firmy ubezpieczeniowe: Generali oraz Warta.

Ostatnio zmieniany piątek, 23 wrzesień 2011 12:56

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

PKP Intercity uruchomiło nowe połączenie międzynarodowe

PKP Intercity uruchomiło nowe połączenie międzynarodowe

PKP Intercity rozszerza siatkę połączeń do Czech. Podróżujący między Krakowem a Pragą będą mogli skorzystać...

Rozporządzenie GDPR - jak się do niego przygotować?

Rozporządzenie GDPR - jak się do niego przygotować?

25 maja 2018 r. wejdą w życie nowe przepisy dotyczące ochrony danych osobowych mieszkańców Unii...

Solaris wchodzi na rynek holenderski

Solaris wchodzi na rynek holenderski

40 przegubowych autobusów nowy Solaris Urbino 18 zostanie zamówionych przez firmę Connexxion. Będąca własnością Trandev,...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj