logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Logistycy przygotowują się do startu w olimpiadzie

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Ponad 6 tysięcy uczniów ze 182 szkół ponadgimnazjalnych z całego kraju weźmie udział w IV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Logistycznej. To o ponad 1,5 tysiąca więcej uczestników niż w zeszłorocznej edycji. Do pierwszego etapu konkursu przystąpią już 21 października 2011 roku. Organizatorem przedsięwzięcia jest Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu. Patronat Honorowy nad konkursem objęło Ministerstwo Infrastruktury, Marszałek Województwa Wielkopolskiego, oraz Prezydent Miasta Poznania.

Olimpiada skierowana jest do uczniów szkół średnich i policealnych uczących się zawodów: technik spedytor i technik logistyk. Ma na celu nie tylko rozbudzić wśród młodych ludzi zainteresowanie tematyką logistyczną, ale także pomóc ocenić program nauczania w szkołach średnich i policealnych.

Uczniowie chętnie zgłaszają zamiar udziału w olimpiadzie. Od nas startują zarówno osoby z drugiej, trzeciej jak i czwartej klasy. Ci pierwsi chcą się z konkursem oswoić i poznać stopień trudności. Natomiast trzecio- i czwartoklasistom zależy by sprawdzić swoje wiadomości, ocenić swoje możliwości i ewentualnie uzupełnić braki - mówi Agnieszka Michalska z Zespołu Szkół Kształcenia Ustawicznego z Konina. - Poza tym, maturzystom zależy na zakwalifikowaniu się do finału, by uzyskać zwolnienie z części pisemnej egzaminu zawodowego - dodaje.

Olimpiada odbywa się w trzech etapach. Podczas pierwszego - szkolnego (21 października 2011 r.), uczniowie rozwiązywać będą, przygotowany przez Komitet Naukowy OOL test jednokrotnego wyboru. Najlepsi zakwalifikują się do drugiego etapu - okręgowego (9 grudnia 2011 r.), gdzie również będą rozwiązywać test, ale już wielokrotnego wyboru i nie w rodzimej szkole, ale w placówce reprezentującej dany okręg IV OOL. Finał IV Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej odbędzie się 16 marca 2012 roku w Poznaniu, w siedzibie Wyższej Szkoły Logistyki, organizatora konkursu. Zakres tematyczny obejmować będzie całość materiału jaki uczeń profilowanego liceum powinien przyswoić podczas kilku lat nauki. Zamiast klasycznego testu, uczestnicy olimpiady będą się zmagać z zadaniami. 
Na laureatów i finalistów olimpiady czekają nie tylko częściowe zwolnienia z egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe, ale także bezpłatne studia w WSL oraz wiele rzeczowych nagród.

- To już czwarta edycja olimpiady. Z roku na rok notujemy coraz większe zainteresowanie udziałem w konkursie. Świadczy to o rosnącym znaczeniu przedsięwzięcia, które doceniają zarówno uczniowie jak i nauczyciele i przedsiębiorstwa partnerskie. Trzymamy kciuki za uczestników! - podsumował Wojciech Zalewski, rzecznik prasowy Wyższej Szkoły Logistyki.

Partnerami merytorycznymi olimpiady są: Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne. Patronat nad IV edycją przedsięwzięcia, której w tym roku temat przewodni to "Opakowania w systemach logistycznych" jest Polska Izba Opakowań.
Przedsięwzięcie sponsorują firmy: Agrobex, Volkswagen Poznań, DPD, Panopa, Dachser, Timocom (Sponsoring Złoty), Still, JAS FBG (Sponsoring Srebrny).

Patronat medialny objęły: "Głos Wielkopolski", "TSL Biznes", "Warehouse Monitor", "Polska Gazeta Transportowa", Czasopismo "Logistyka", "Top Logistyk", "Logistyka a Jakość", "Transport i Spedycja", "Nowoczesny Magazyn", "Gazeta Szkolna", Pracujwlogistyce.pl, Forumtransportu.pl, Etransport.pl, Uczelnie.net, Edukacja.net, Studenci.net, Spedycje.pl, dlaStudenta.pl, Studentnews.pl, DobraLogistyka.pl, Logistyka.net.pl oraz Radio Planeta.fm.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 03 październik 2011 12:08

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Solaris zdobywa zamówienie na pierwsze autobusy elektryczne w stolicy Europy

Solaris zdobywa zamówienie na pierwsze autobusy elektryczne w stolicy Europy

Największe przedsiębiorstwo transportu publicznego w stolicy Belgii, firma STIB, zamówiła pierwsze autobusy elektryczne. Będzie to...

Kolejne połączenie PKP Intercity na Ukrainę

Kolejne połączenie PKP Intercity na Ukrainę

PKP Intercity rozszerza siatkę połączeń na Ukrainę. Już od 24 sierpnia br. podróżni zyskają kolejną...

Port Gdańsk rozpocznie rozbudowę nabrzeży i toru wodnego

Port Gdańsk rozpocznie rozbudowę nabrzeży i toru wodnego

Projekt rozbudowy nabrzeży i modernizacji toru wodnego w Porcie Gdańsk jest już oficjalnie na etapie...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj