logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

FIA Truck Racing 2011

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
8 października 2011 r. odbyły się Mistrzostwa European Truck Racing Championship 2011 organizowane przez Międzynarodową Federację Samochodową (FIA). Kierowca ciężarówki MAN Antonio Albacete zdobył tytuł wicemistrza, a w klasyfikacji zespołowej zwyciężyła drużyna Team Cepsa - Truck Sport Lutz Bernau, jadąca na pojazdach MAN .Wyścigi w Le Mans zakończyły się podwójnym zwycięstwem zespołów MAN: Jochen Hahn zajął w trzecim przejeździe drugie miejsce, zdobywając tytuł mistrzowski.

- Po jedenastu latach dotarłem do celu moich marzeń - powiedział mistrz Europy podczas oficjalnej gali wieczornej. - Poza tym cieszę się, że po dłuższej przerwie znowu udało mi się wywalczyć dla Niemiec tyłu mistrza!

Wicemistrzem został Antonio Albacete, który w ostatniej tercji sezonu ponownie przyczynił się do wzrostu atrakcyjności mistrzostw dzięki wyjątkowemu zaangażowaniu w walkę o zwycięstwo. Już w sobotę drużyna Lutza Bernaua zapewniła sobie tytuł mistrzowski w klasyfikacji zespołowej. Do tego przejazdu zgłoszono parę Antonio Albacete i Uwe Nittela, którzy pokonali dwa zespoły Renault oraz oba Freightlinery drużyny Buggyra.

- Jesteśmy szczęśliwi, że udało nam się zdobyć tytuł mistrza. Jochenowi Hahnowi, zdobywcy tytułu mistrza Europy w Truck Racing Championship, zawdzięczamy niepowtarzalną atmosferę przejazdu finałowego. Sukces MAN-a podkreśla dodatkowo tytuł wicemistrza Europy zdobyty przez Antonio Albacete oraz zespołowe zwycięstwo drużynowe. Traktujemy to jako dodatkowy impuls, który pozwoli nam na pełnym gazie wjechać także w przyszły sezon - mówi Björn Loose, szef działu sportów motorowych MAN.

Zwycięstwo Jochena Hahna jest już jedenastym zwycięstwem indywidualnym kierowców jeżdżących w ciągu ostatnich lat pojazdami marki MAN. Samochody MAN wystartowały w 2011 roku przeciwko silnej konkurencji innych marek. Ale już w drugim tygodniu mistrzostw Jochen Hahn zdecydowanie wysunął się na prowadzenie, wygrywając w Misano wszystkie wyścigi rozgrywane w ramach mistrzostw, obejmując tym samym prowadzenie w klasyfikacji ogólnej.
      Drużynę MAN startującą w wyścigu prowadzili do celu eksperci centrum kompetencji ds. silników w Norymberdze, zajmujący się silnikami stosowanymi w samochodach wyścigowych. Zespół Artura Kleina odpowiada za odpowiednie przygotowanie silników samochodów startujących w wyścigach oraz za zapewnienie serwisu na trasie mistrzostw.
      Zespoły MAN, także w sezonie 2011, reprezentowały pełne spektrum uczestników mistrzostw Truckrace. Oprócz uczestników o profesjonalnej strukturze organizacyjnej mogli się także zaprezentować kierowcy MAN zaliczani do obozu amatorów. Między innymi Hiszpan Javier Mariezcurrena świętował hucznie swoje zwycięstwo w Nogaro, a inny wielokrotny mistrz, Fin Mika Mäkinen oraz Jose Bermejo byli notowani w pierwszej dziesiątce. Bermejo odniósł swój największy sukces w macierzystych wyścigach w miejscowości Jarama pod Madrytem. Szczęśliwą rękę miał węgierski zespół Oxxo, który w Zolder zaprezentował nowego kierowcę. Norbert Kiss w swoim premierowym występie tylko o włos przegrał miejsce na podium, a w jednym z czterech wyścigów w swoim drugim przejeździe w zawodach w Jarama odniósł sensacyjne zwycięstwo. Kiss znalazł się także na podium finałowego wyścigu w Le Mans i zaliczany jest do najbardziej obiecujących talentów tej serii: otrzymał on tytuł „Rookie of the Year“.

Ostatnio zmieniany piątek, 21 październik 2011 12:03

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

DTW Logistics, polski operator logistyczny specjalizujący się w logistyce kontraktowej, transporcie i spedycji międzynarodowej rozszerzył...

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych…

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie

Przedstawiciele Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie oraz firm Solaris Bus & Coach S.A. i BZ...

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO rozpoczęło program akredytacyjny dla swojej sieci, który umożliwia punktom dysponującym specjalistycznym i wydajnym serwisem...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj