logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

W Brukseli odbyło się spotkanie świata nauki i biznesu

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
W Brukseli zakończyło się spotkanie „European Innovation Convention 2011”, zorganizowane przez Komisję Europejską. Było to pierwsze tego typu wydarzenie, organizowane w związku z uruchomieniem  Innovation Union Flagship – projektu przewodniego, jednego z 7 przestawionych w Strategii Europa 2020. Przybyło ponad 1200 przedstawicieli świata nauki i biznesu, aby dyskutować nad strategiami związanymi z innowacyjnymi przedsięwzięciami na terenie UE.

Ważnym zagadnieniem w trakcie panelowych dyskusji był kryzys ekonomiczny i sposoby jego przezwyciężenia z pomocą nowatorskich rozwiązań. W czasie pierwszego dnia obrad dyskutowano również na temat strategii komunikowania nauki szerszej publiczności.

Oprócz wykładów i dyskusji panelowych organizator zaprosił na „Innovation Convention Expo” wykonawców 50 najlepszych projektów naukowo-badawczych wspieranych finansowo przez Komisję Europejską.

Na spotkaniu pokazano także trzy najlepsze projekty z Polski:

Z ramienia Instytutu Logistyki i Magazynowania na spotkaniu pojawili się Małgorzata Kirchner i dr inż. Marcin Hajdul, którzy promują projekt Discwise. Przedsięwzięcie ma na celu przygotowanie standardów komunikacyjnych dla wszystkich partnerów usług transportowo-logistycznych. Ideą pomysłodawców jest stworzenie wspólnej platformy komunikacyjnej, która byłaby przejrzysta pod względem języka dla wszystkich zaangażowanych stron. Projekt przyczyni się do optymalizacji kosztów przedsiębiorstwa i wpłynie pozytywnie na środowisko naturalne ze względu na zrównoważone wykorzystanie środków transportu.

Piotr Dymarski z Mostostal Warszawa S.A. zaprezentował projekt Tibucon, którego celem jest zwiększenie efektywności energetycznej budynków poprzez usprawnienie systemów HVAC (ogrzewanie, wentylacja i chłodzenie). Innowacyjność projektu polega na stworzeniu sensorów, które mają dokonywać pomiarów temperatury i wilgotności powietrza w budynku; na podstawie tych danych sterować będą systemami ogrzewania i chłodzenia wykorzystując komunikację bezprzewodową.

Dr Anna Chmiel z Politechniki Warszawskiej i Dr Marcin Skowron z Austrian Research Institute for AI w Wiedniu zaznajamiają przybyłych z projektem Cyberemotions. Idea programu, w który zaangażowanych jest 40 naukowców z Austrii, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Słowenii, Szwajcarii i Polski, polega na badaniu i analizie kolektywnych zachowań i emocji użytkowników w internecie z pomocą specjalistycznego oprogramowania, analiz statystycznych i sieci złożonych. Naukowcy rozwijają emocjonalnie świadome, interakcyjne systemy komputerowe. Projekt koordynuje prof. Janusz Hołyst z Politechniki Warszawskiej.
Ostatnio zmieniany piątek, 23 grudzień 2011 14:41

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

Nowa specjalność DTW Logistics - obsługa logistyczna hurtowni leków weterynaryjnych

DTW Logistics, polski operator logistyczny specjalizujący się w logistyce kontraktowej, transporcie i spedycji międzynarodowej rozszerzył...

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych…

Solaris dostarczy kolejnych 10 autobusów elektrycznych do Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie

Przedstawiciele Miejskich Zakładów Autobusowych w Warszawie oraz firm Solaris Bus & Coach S.A. i BZ...

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO rozpoczęło program akredytacyjny dla swojej sieci, który umożliwia punktom dysponującym specjalistycznym i wydajnym serwisem...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj