logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

50 osób w finale IV Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Znamy już wyniki II etapu IV edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej.  Najlepszy wynik - 30 punktów uzyskała Mirella Gierwatowska z Zespołu Szkół Ekonomicznych z Zielonej Góry. Do finału zakwalifikowano 50 uczniów. Już 16 marca zmierzą się z zadaniami problemowymi. Ostatni etap olimpiady odbędzie się w siedzibie organizatora w Auli Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu.


Zawody II etapu odbyły się 9 grudnia w 10 okręgach w całym kraju. Wzięło w nich udział 617 uczniów wyłonionych spośród rekordowej liczby 5652 uczestników. Tylko najlepsi przeszli do etapu trzeciego olimpiady. W zwycięskiej pięćdziesiątce sporo olimpijczyków, podobnie jak w III edycji olimpiady -  jest z województwa łódzkiego (7) oraz z województwa wielkopolskiego (7). Najwięcej zawodników wprowadziła placówka z Leszna - 4 młodych logistyków z Zespołu Szkół Ekonomicznych weźmie udział w finale. Osoby z najwyższymi wynikami drugiego etapu to: Mirella Gierwatowska z Zespołu Szkół Ekonomicznych z Zielonej Góry (30 pkt.), Adrian Mrozowski z Zespołu Szkół nr 1 z Krakowa (28 pkt.), Michał Kosicki z Zespołu Szkół Ekonomicznych z Mińska Mazowieckiego (28 pkt.), Paulina Zaremba z Zespołu Szkół Zawodowych z Gostynia (28 pkt.) oraz Adrian Szulecki z Zespołu Szkół nr 2 ze Szczecinka (28 pkt.).

- Po raz czwarty przygotowujemy się do organizacji finału olimpiady. To dla nas zawsze duże wyzwanie i zaszczyt. Gościć będziemy przecież 50 najlepszych młodych logistyków z kraju. Jak pokazują poprzednie edycje olimpiady, jest to wydarzenie, które często otwiera drzwi do kariery. Wszyscy finaliści olimpiady bez względu na dalsze wyniki, są zwolnieni z części pisemnej egzaminu zawodowego. W tej chwili walczą o możliwość bezpłatnego studiowania w pierwszej w Polsce uczelni logistycznej oraz o atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez partnerów i sponsorów przedsięwzięcia - mówi Wojciech Zalewski, Rzecznik Prasowy Wyższej Szkoły Logistyki.

Najlepsza „50” młodych logistyków właśnie dowiedziała się o zakwalifikowaniu do finału. Dwa  miesiące wytężonej pracy już za nimi. Rozpoczyna się najważniejszy okres przygotowań. Stawka jest naprawdę duża, toteż stopień trudności w kolejnych etapach coraz większy. Końcowa rozgrywka to zadania problemowe dotyczące logistyki we wszystkich obszarach łańcucha dostaw. Jakie emocje będą towarzyszyć młodym logistykom podczas finału olimpiady? Dowiemy się już niebawem.

Ostatnio zmieniany piątek, 10 luty 2012 08:30

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Dzień Burgera, czyli jak przebiega proces logistyki żywności na przykładzie…

Dzień Burgera, czyli jak przebiega proces logistyki żywności na przykładzie QSL Polska i Bobby Burger

28 maja będziemy obchodzić Światowy Dzień Burgera - dania, które cieszy się coraz większą popularnością...

DHL oficjalnym partnerem logistycznym Rugby World Cup 2019

DHL oficjalnym partnerem logistycznym Rugby World Cup 2019

DHL będzie oficjalnym partnerem logistycznym Pucharu Świata w Rugby (ang. Rugby World Cup) w 2019...

Odbyła się konferencja E-Administracja dla Biznesu

Odbyła się konferencja E-Administracja dla Biznesu

Konferencja e-Administracja dla Biznesu zgromadziła ponad 200 uczestników zainteresowanych wdrażaniem faktury elektronicznej w sferze finansów...

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj