logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Terminal Przyszłości DHL

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Precyzyjna konstrukcja wykonana z tysiąca elementów, zdalnie obsługiwana i wyposażona w infrastrukturę techniczną i rozwiązania proekologiczne, odzwierciedlająca przyjazne miejsce pracy człowieka przyszłości - tak wygląda Terminal Przyszłości DHL. Dzięki determinacji i zaangażowaniu w projekt ludzi z pasją - dwóm wrocławskim kurierom – powstała niezwykła makieta. Terminal Przyszłości, którego powierzchnia wynosi 4 m kw., przedstawia wagoniki, cysternę, 4 budynki należące do terminala, miniaturki drzew, a nawet śmietniki. Wyposażona jest w 4 ekologiczne wiatraki, które dostarczają energię do całego terminala, ponadto zawiera figurki kurierów (około 40) oraz innych osób (50) - kierowników, magazynierów i klientów. Są również ruchome elementy, jak jeżdżący pociąg, samochód, a nawet helikopter poruszający śmigłami. Na pulpicie makiety znajduje się system elektrycznego sterowania poszczególnymi elementami. Wiele detali, takich jak statek czy flagi, kurierzy wykonali samodzielnie, wspierani przez swoich klientów, którzy pomogli zbudować m.in. tło makiety, logo DHL oraz elementy ze styroduru.
   Twórcami makiety terminala są dwaj zaprzyjaźnieni kurierzy DHL z Wrocławia - Piotr Dawidowicz i Piotr Wiącek, którzy już od chłopięcych lat marzyli o budowaniu wielkich konstrukcji inżynierskich. Głównym bodźcem do realizacji dziecięcych marzeń była lokomotywa z logo DHL, którą jeden z nich wygrał na aukcji. Wtedy obaj postanowili, aby choć w części spełnić swoje marzenia i podjęli próbę zbudowania własnej kolejki elektrycznej.

- Zaczęliśmy szukać wszystkiego, co jest związane z naszą firmą po całej Europie. Początkowo zakładaliśmy, że będzie to ósemka z szyn, po której jeździ pociąg, z czasem jednak pomysł przerodził się w duży projekt - budowę Terminala Przyszłości DHL - powiedział Piotr Dawidowicz.

Większą część kosztów związanych z budową makiety pokryła nagroda pieniężna jednego z kurierów, którą dwa lata temu otrzymał wraz z tytułem Człowieka Roku w DHL Express (Poland). Wagoniki, cysterna, samochody, helikopter, terminale - to rzeczy, które ciężko było kupić. Dlatego w całe przedsięwzięcie zaangażowani byli krewni mieszkający w Niemczech, którzy wyszukiwali i licytowali na stronach internetowych kolejne elementy makiety. Jej budowę rozpoczęli dwa lata temu, na początku w domu, a później przenosząc ją do garażu.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało nam się połączyć marzenie, hobby i prace w jeden niesamowity projekt, którym jest Terminal Przyszłości DHL - mówią jego twórcy.Ostatnio zmieniany poniedziałek, 20 luty 2012 08:48

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Powiększyliśmy swoją flotę 3-krotnie

Powiększyliśmy swoją flotę 3-krotnie

Rozwój jest kluczowym słowem w poniższej wypowiedzi naszego stałego klienta. Bardzo nas to cieszy, bo...

Czy wiesz, że poprawność kodów kreskowych można sprawdzić?

Czy wiesz, że poprawność kodów kreskowych można sprawdzić?

Dobrze zaprojektowany i wydrukowany kod kreskowy powinien być czytelny i wspierać procesy logistyczne, dzięki czemu...

DB Schenker wspiera Mercedes-AMG Petronas Motorsport na torze Hungaroring

DB Schenker wspiera Mercedes-AMG Petronas Motorsport  na torze Hungaroring

Już 30 lipca eksperci DB Schenker będą kibicować Srebrnym Strzałom na torze Hungaroring podczas tegorocznego...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj