logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:


A+ A A-

Logistyczne święto tuż przed Euro 2012

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Kibice piłkarscy z wypiekami na twarzy odliczają dni do rozpoczęcia Euro 2012. Najważniejsza impreza piłkarska na starym kontynencie wzbudza wiele emocji. Spore emocje towarzyszą także największemu w Europie Środkowo-Wschodniej spotkaniu logistyków. Za niespełna 60 dni miasto Poznań stanie się areną obrad XI edycji Polskiego Kongresu Logistycznego LOGISTICS 2012. W dniach 16-18 maja na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się święto polskiej i europejskiej logistyki. LOGISTICS 2012, którego organizatorem jest Instytut Logistyki i Magazynowania gromadzi co 2 lata rzesze logistyków z wielu branż. W poprzedniej edycji kongresu wzięło udział ponad 780 uczestników.
Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest „Zrównoważona logistyka – człowiek, środowisko, gospodarka”. Spotkanie logistyków ma charakter przekrojowy i dotyczy wszystkich obszarów logistyki. Zostało podzielone na 2 sesje plenarne oraz 9 sesji tematycznych. Na szczególną uwagę zasługuje sesja A1 „Usługi logistyczne – nowe obszary, nowe rozwiązania”, w której to wezmą udział najwięksi operatorzy logistyczni, którzy na co dzień ze sobą konkurują a w trakcie kongresu zasiądą wspólnie do dyskusji. Równie ciekawie zapowiada się dlatego debata „Zrównoważona logistyka – modne hasło czy rzeczywista potrzeba”, która zakończy pierwszą sesję plenarną i bezpośrednio odnosi się do myśli przewodniej kongresu.

- Wydarzenie to ma zwrócić uwagę środowiska logistyków polskich i europejskich na tematykę zrównoważonego rozwoju. Kongres to swoista platforma wymiany doświadczeń oraz możliwość poznania się i integracji branży. Przez 3 dni wspólnych spotkań i dyskusji możemy się wiele od siebie nauczyć i spojrzeć na tematy nurtujące branżę TSL z szerszej perspektywy
- mówi dr Grzegorz Szyszka, dyrektor Instytutu Logistyki i Magazynowania.

Kongresowi będzie towarzyszyć wystawa „Rynek Logistyczny 2012”, na której zaprezentują się usługodawcy logistyczni, dostawcy techniki i technologii magazynowych, dostawcy rozwiązań informatycznych i urządzeń do automatycznej identyfikacji, instytucje kształcące logistyków oraz liczne media.

Uczestnikom kongresu damy też wyjątkową możliwość zapoznania się z rozwiązaniami logistycznymi działającymi w takich firm jak: Arvato, Bridgestone, Panopa, Raben i Unilever w trakcie wizyt technicznych w drugim dniu kongresu.

Ostatni dzień kongresu to okazja do pogłębienia wiedzy i praktycznych umiejętności w ramach 4 warsztatów. 18 maja w siedzibie Instytutu Logistyki i Magazynowania przeprowadzone zostaną warsztaty z zakresu  zarządzania magazynem, zarządzania zapasami, grupowych zakupów usług transportowych oraz  bezpieczeństwa produktów na rynku.

Rzecznik prasowy kongresu: Artur Olejniczak, T: 61 850 49 26 , E: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.
Więcej informacji wraz z formularzem zgłoszenia: www.logistics.pl

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 19 marzec 2012 14:55

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Prologis buduje spekulacyjny budynek w Prologis Park Prague

Prologis buduje spekulacyjny budynek w Prologis Park Prague

Prologis, globalny lider nieruchomości logistycznych, rozpoczyna budowę spekulacyjnego obiektu dystrybucyjnego o powierzchni 11 720 m...

Nowe technologie zmieniają świat biznesu w Polsce i Europie

Nowe technologie zmieniają świat biznesu w Polsce i Europie

Do 2020 roku na świecie funkcjonować będzie 50 miliardów urządzeń podłączonych do sieci, 50 razy...

Nowe centrum logistyczne Inforsys umowa z Panattoni

Nowe centrum logistyczne Inforsys  umowa z Panattoni

Inforsys - lider sektora obsługi procesów biznesowych w Polsce - rozbudowuje ofertę w zakresie kompleksowych...

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj