logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Logistyczne święto tuż przed Euro 2012

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Kibice piłkarscy z wypiekami na twarzy odliczają dni do rozpoczęcia Euro 2012. Najważniejsza impreza piłkarska na starym kontynencie wzbudza wiele emocji. Spore emocje towarzyszą także największemu w Europie Środkowo-Wschodniej spotkaniu logistyków. Za niespełna 60 dni miasto Poznań stanie się areną obrad XI edycji Polskiego Kongresu Logistycznego LOGISTICS 2012. W dniach 16-18 maja na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się święto polskiej i europejskiej logistyki. LOGISTICS 2012, którego organizatorem jest Instytut Logistyki i Magazynowania gromadzi co 2 lata rzesze logistyków z wielu branż. W poprzedniej edycji kongresu wzięło udział ponad 780 uczestników.
Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest „Zrównoważona logistyka – człowiek, środowisko, gospodarka”. Spotkanie logistyków ma charakter przekrojowy i dotyczy wszystkich obszarów logistyki. Zostało podzielone na 2 sesje plenarne oraz 9 sesji tematycznych. Na szczególną uwagę zasługuje sesja A1 „Usługi logistyczne – nowe obszary, nowe rozwiązania”, w której to wezmą udział najwięksi operatorzy logistyczni, którzy na co dzień ze sobą konkurują a w trakcie kongresu zasiądą wspólnie do dyskusji. Równie ciekawie zapowiada się dlatego debata „Zrównoważona logistyka – modne hasło czy rzeczywista potrzeba”, która zakończy pierwszą sesję plenarną i bezpośrednio odnosi się do myśli przewodniej kongresu.

- Wydarzenie to ma zwrócić uwagę środowiska logistyków polskich i europejskich na tematykę zrównoważonego rozwoju. Kongres to swoista platforma wymiany doświadczeń oraz możliwość poznania się i integracji branży. Przez 3 dni wspólnych spotkań i dyskusji możemy się wiele od siebie nauczyć i spojrzeć na tematy nurtujące branżę TSL z szerszej perspektywy
- mówi dr Grzegorz Szyszka, dyrektor Instytutu Logistyki i Magazynowania.

Kongresowi będzie towarzyszyć wystawa „Rynek Logistyczny 2012”, na której zaprezentują się usługodawcy logistyczni, dostawcy techniki i technologii magazynowych, dostawcy rozwiązań informatycznych i urządzeń do automatycznej identyfikacji, instytucje kształcące logistyków oraz liczne media.

Uczestnikom kongresu damy też wyjątkową możliwość zapoznania się z rozwiązaniami logistycznymi działającymi w takich firm jak: Arvato, Bridgestone, Panopa, Raben i Unilever w trakcie wizyt technicznych w drugim dniu kongresu.

Ostatni dzień kongresu to okazja do pogłębienia wiedzy i praktycznych umiejętności w ramach 4 warsztatów. 18 maja w siedzibie Instytutu Logistyki i Magazynowania przeprowadzone zostaną warsztaty z zakresu  zarządzania magazynem, zarządzania zapasami, grupowych zakupów usług transportowych oraz  bezpieczeństwa produktów na rynku.

Rzecznik prasowy kongresu: Artur Olejniczak, T: 61 850 49 26 , E: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.
Więcej informacji wraz z formularzem zgłoszenia: www.logistics.pl

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 19 marzec 2012 14:55

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Stacje paliw coraz lepiej spełniają oczekiwania kierowców

Stacje paliw coraz lepiej spełniają oczekiwania kierowców

Poziom satysfakcji klientów stacji paliw systematycznie rośnie, maleją z kolei różnice w ocenie poszczególnych sieci....

Solaris zdobywa zamówienie na pierwsze autobusy elektryczne w stolicy Europy

Solaris zdobywa zamówienie na pierwsze autobusy elektryczne w stolicy Europy

Największe przedsiębiorstwo transportu publicznego w stolicy Belgii, firma STIB, zamówiła pierwsze autobusy elektryczne. Będzie to...

Kolejne połączenie PKP Intercity na Ukrainę

Kolejne połączenie PKP Intercity na Ukrainę

PKP Intercity rozszerza siatkę połączeń na Ukrainę. Już od 24 sierpnia br. podróżni zyskają kolejną...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj