logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Znamy zwycięzcę IV Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Artur Niciejewski, maturzysta z Zespołu Szkół nr 1 z Wielunia, wygrał tegoroczną olimpiadę logistyczną. Zwolnienie z części pisemnej egzaminu zawodowego, bezpłatne studia I i II stopnia w Wyższej Szkole Logistyki, atrakcyjne nagrody rzeczowe oraz praktyki w firmach logistycznych, to tylko część nagród nowego mistrza. 20 kwietnia 2012 r. w Auli Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu odbyła się Uroczystość Ogłoszenia Wyników IV Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Zwycięzca w drodze do finału pokonał ponad 5,5 tysiąca uczniów z całej Polski.Artur Niciejewski, tegoroczny zwycięzca, brał udział w dwóch poprzednich edycjach olimpiady. W tym roku po raz pierwszy wszedł do finału i wygrał. Drugie miejsce zdobył Adrian Mrozowski z Zespołu Szkół nr 1 w Krakowie. Trzecie miejsce zajął Kacper Jaskulski z Zespołu Szkół Ekonomicznych z Mińska Mazowieckiego. Rywalizacja między najlepszymi była ostra. Zaledwie półtora punktu dzieli bowiem trzeciego olimpijczyka od zwycięzcy w klasyfikacji końcowej.
   Zaszczytny tytuł Najlepszej Szkoły IV Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej trafił w tym roku do Zespołu Szkół Ekonomicznych z Leszna. Szkoła ta, jako jedyna wprowadziła do finału czterech uczestników, których suma punktów sprawiła, że przez najbliższy rok korona najlepszej szkoły kształcącej techników logistyków, trafia na południe Wielkopolski - do Leszna. Nagrodą w tej klasyfikacji był wysokiej klasy projektor multimedialny ufundowany przez sponsorów olimpiady oraz zestaw 15 licencji programu do zarządzania zapasami MonZa Edu od Instytutu Logistyki i Magazynowania, partnera wydarzenia.
   Wszyscy finaliści olimpiady mogą czuć się wygrani. Pokonali bowiem ponad 5,5 tysiąca uczniów z całej Polski. Każdy z nich uzyskał uprawnienie do zwolnienia z części pisemnej egzaminu z przygotowania zawodowego oraz wygrał pełne lub częściowe zwolnienie z czesnego na studiach w WSL - w zależności od zdobytego miejsca. Organizatorzy i sponsorzy zadbali także o atrakcyjne nagrody rzeczowe, wśród których znalazły się: laptopy, tablety, netbooki, smartphony, czytniki e-booków, zegarki sportowe, bezprzewodowe słuchawki z wbudowanym radiem i odtwarzaczem mp3, a także szereg nagród ufundowanych przez firmy: Kuehne-Nagel - płatne praktyki dla pierwszych 5 miejsc, EMAPA - program Cartall Truck (10 sztuk), Wydawnictwo PWN - „Kompendium wiedzy o logistyce” (20 sztuk) oraz Centrum Edukacji i Rozwoju EFEKTY- Zestaw SITA do nauki języków obcych wraz z kursem językowym (angielski) za I miejsce i komputerowy kurs językowy (angielski) za zajęcie II i III miejsca. Dodatkowo od poszczególnych sponsorów olimpiady oraz od Portu Lotniczego Poznań-Ławica, finaliści otrzymali drobne upominki.

- To był fantastyczny rok. W olimpiadzie udział wzięła rekordowa liczba uczestników ze 186 szkół. Na co dzień mogliśmy obserwować tysiące młodych logistyków, zapalonych do zdobywania wiedzy, mobilizujących się wspólnie do walki i po raz kolejny odkryliśmy wybitnych uczniów, którzy w przyszłości zapewne staną się profesjonalnymi menedżerami w branży logistycznej. Gorąco trzymamy za nich kciuki w dalszym rozwoju zawodowym zapewniając, że będziemy się bacznie przyglądać ich dalszemu rozwojowi. Trafili bowiem do grona olimpijczyków, z których jako organizatorzy Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej, jesteśmy bardzo dumni - podsumował Wojciech Zalewski, rzecznik prasowy WSL.

   IV edycja Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej objęta została patronatem honorowym przez Ministerstwo Infrastruktury, Marszałka Województwa Wielkopolskiego i Prezydenta Miasta Poznania.
   Partnerzy merytoryczni olimpiady to: Instytut Logistyki i Magazynowania oraz Polskie Towarzystwo Logistyczne. Patronat nad IV edycją przedsięwzięcia, której tematem przewodnim były „Opakowania w systemach logistycznych”, objęła Polska Izba Opakowań.

Ostatnio zmieniany wtorek, 24 kwiecień 2012 13:52

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

W Porcie Gdańsk powstanie nowy terminal cukrowy

W Porcie Gdańsk powstanie nowy terminal cukrowy

Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A. i Krajowa Spółka Cukrowa S.A. podpisały umowę dotyczącą dzierżawy nieruchomości...

Żabka Polska rekrutuje do nowego centrum logistycznego

Żabka Polska rekrutuje do nowego centrum logistycznego

Od początku listopada br. rozpoczęła się rekrutacja pracowników do nowo powstałego centrum logistycznego firmy Żabka...

Efektywna logistyka, bezpieczny łańcuch dostaw - czyli etykieta logistyczna w…

Efektywna logistyka, bezpieczny łańcuch dostaw - czyli etykieta logistyczna w praktyce

Fundacja GS1 Polska serdecznie zaprasza do udziału w wyjątkowym szkoleniu, którego celem jest przekazanie wiedzy...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj