logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Uroczyste otwarcie Kongresu LOGISTICS 2012 Polecamy!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Punktualnie o godzinie 10.15 nastąpiło uroczyste otwarcie Polskiego Kongresu Logistycznego LOGISTICS 2012. To już jedenaste spotkanie czołowych przedstawicieli świata logistyki w Europie Środkowo-Wschodniej. W tegorocznej edycji Kongresu bierze udział około 660 uczestników, reprezentujących zarówno środowiska naukowe jak i świat biznesu.


Sesję plenarną zainaugurowało wystąpienie Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Gospodarki, pana Dariusza Bogdana, który zwrócił m.in uwagę na odnotowany w ubiegłym roku przez polską gospodarkę 17% wzrost, przy średniej unijnej wynoszącej 0%.
- Już dzisiaj powinniśmy przestać sądzić, że tak doskonały wynik powodowany jest tylko położeniem geograficznym i tanią siłą roboczą, ale zależy przede wszystkim od zrównoważonego rozwoju całej gospodarki i innowacyjnych wdrożeń, których przecież w naszym kraju nie brakuje - zaznaczył D. Bogdan.


Kolejny mówca - Jos Marinus, Prezydent Europejskiego Stowarzyszenia Logistycznego (ELA) - podkreślił, że w tym roku Polska organizuje dwie najważniejsze imprezy - Kongres LOGISTICS i święto piłkarskie EURO 2012.
- Obie imprezy mają wiele cech wspólnych, obie mówią o pasji, emocjach i radości z walki o zwycięstwo, a także związanych z nimi innowacjach. To dla mnie, jako przedstawiciela ELA, prawdziwy honor, brać udział w takim wydarzeniu, jakim jest Kongres LOGISTICS 2012 - zakończył J. Marinus.
Polski Kongres Logistyczny LOGISTICS 2012 już od 20 lat stanowi unikalną sieć wymiany pomysłów i doświadczeń, co zawsze podkreślali jego uczestnicy.


W tym roku wszyscy uczestnicy Kongresu otrzymali najnowsze wydanie raportu "Logistyka w Polsce", stanowiącego przegląd stanu polskiej logistyki, obejmujący lata 2010-2011. Ta unikalna publikacja przekrojowo analizuje poszczególne rynki logistyczne w układzie makro oraz gałęziowym i branżowym. Książkę "Logistyka w Polsce. Raport 2011" uczestnicy Kongresu otrzymali już dzisiaj, natomiast oficjalna sprzedaż tej publikacji rozpocznie się w poniedziałek, 21 maja poprzez stronę www.bibliotekalogistyka.pl

Patronat medialny nad raportem objął portal logistyka.net.pl.

 

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 21 maj 2012 10:11

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Seminarium: Znakowanie i śledzenie komponentów - Przemysł 4.0

Seminarium: Znakowanie i śledzenie komponentów - Przemysł 4.0

W imieniu Fundacji GS1 Polska oraz klastra Silesia Automotive & Advanced Manufacturing zapraszamy do wzięcia...

Poczta Polska zapewni bezpieczeństwo na lotnisku w Katowicach

Poczta Polska zapewni bezpieczeństwo na lotnisku w Katowicach

Poczta Polska wygrała przetarg na ochronę (kontrolę bezpieczeństwa i dostępu) Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice w...

Na Okęciu wylądował jeden z największych samolotów transportowych na świecie

Na Okęciu wylądował jeden z największych samolotów transportowych na świecie

DHL Global Forwarding - globalny lider frachtu lotniczego i morskiego, wchodzący w skład Deutsche Post...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj