logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

DHL Express wspiera projekt „Operacja Dzika Ameryka”

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Firma DHL Express wsparła projekt „Operacja Dzika Ameryka, czyli praktyki weterynaryjne z dzikimi zwierzętami w sercu amazońskiej puszczy”. Jego organizatorką jest Natalia Rożniewska, studentka weterynarii i wolontariuszka, której życiową pasją jest niesienie pomocy dzikim zwierzętom.

- Czuję się niezwykle wyróżniona, ponieważ firma DHL natychmiast odpowiedziała na moją prośbę o wsparcie projektu, wykazując się profesjonalizmem i pełnym zaangażowaniem w pomoc dzikim zwierzętom. Doceniam szczery odruch serca, gdyż dzięki niemu mogę nie tylko spełnić moje największe życiowe marzenie, ale także ocalić życie skrzywdzonym zwierzętom, a tym samym mieć udział w ratowaniu ich przed całkowitym wyginięciem - powiedziała Natalia Rożniewska.

W ramach wyprawy „Operacja Dzika Ameryka”, pod patronatem National Geographic Traveler, Natalia Rożniewska, studentka V roku medycyny weterynaryjnej na warszawskim SGGW, wyruszyła do Boliwii w Ameryce Południowej. To najczęściej stąd dzikie zwierzęta z amazońskiej dżungli trafiają na czarny rynek i są nielegalnie sprzedawane do cyrków, hoteli czy prywatnych domów. Natalia, jako wolontariuszka, wspierając boliwijskich weterynarzy, będzie pracowała w Inti Wara Yassi, położnym w środku dżungli ośrodku rehabilitacji i leczenia dzikich zwierząt uratowanych z rąk kłusowników. W ośrodku udzielana jest im pomoc medyczna oraz przystosowuje się je do życia w naturalnych warunkach. Wśród podopiecznych są jaguary, pumy, małpy i różne gatunki ptaków. Pobyt tu będzie także okazją dla Natalii do zdobycia doświadczenia zawodowego i przeprowadzenia badań naukowych. Projekt „Operacja Dzika Ameryka” zdobył już uznanie internautów, dzięki ich głosom został wyróżniony w ogólnopolskim konkursie studenckim Stypendium z wyboru.

- Jako DHL Express stawiamy na ludzi z pasją. Dzięki zaangażowaniu i pasji 100 tys. pracowników odnosimy sukcesy na całym świecie. Wielka życiowa pasja, łącząca przyszły zawód z miłością do dzikich zwierząt i chęcią niesienia im pomocy, jest znakiem rozpoznawczym Natalii Rożniewskiej. Postawa Natalii wywarła na nas duże wrażenie, dlatego bez wahania wsparliśmy jej projekt „Dzika Ameryka” - powiedział Edwin Osiecki, wiceprezes ds. marketingu i sprzedaży DHL Express (Poland).

Działania na rzecz ochrony przyrody są częścią społecznej odpowiedzialności biznesu i strategicznego programu proekologicznego GoGreen. DHL Express podejmuje różne działania w tym obszarze, m.in. w tym roku DHL Express Wielka Brytania wsparł logistycznie projekt Fundacji Aspinall, transportując do Afryki trzy zagrożone wyginięciem czarne nosorożce.
   "Dzika Ameryka, czyli praktyki weterynaryjne z dzikimi zwierzętami w sercu amazońskiej puszczy” to kolejny projekt Natalii Rożniewskiej. Wcześniej jako wolontariuszka - weterynarz pracowała w Tajlandii, w klinice dla bezdomnych zwierząt w Indiach oraz Afryce. Wśród jej pacjentów były wielbłądy, bezdomne psy i święte krowy w Indiach oraz młody nosorożec, którego matkę postrzelili kłusownicy. Pomagała uwolnić lwicę zaplątaną w sieci i przeprowadziła swoją pierwszą operację na wielbłądzim nosie. Wrażeniami z wypraw dzieli się na blogu www.projectwildlife.wordpress.com.

 

Ostatnio zmieniany czwartek, 30 sierpień 2012 06:29

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Ekol Logistics otwiera spółkę w Słowenii

Ekol Logistics otwiera spółkę w Słowenii

Realizując strategie osiągnięcia pozycji jednego z wiodących operatorów logistycznych w Europie, posiadającego własne zasoby, w...

IVECO zdobyło dwie nowe nagrody „Sustainable Truck of the Year…

IVECO zdobyło dwie nowe nagrody „Sustainable Truck of the Year 2017”

Nagroda została przyznana za Daily Electric w kategorii VAN oraz za Eurocargo CNG w kategorii...

Projekt Sarpsborg

Projekt Sarpsborg

Stalowa kładka pieszo-rowerowa, dostarczona przez Scandinavian Express, połączy dzielnicę domków jednorodzinnych nad rzeką Glomma w...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj