logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Sztaplar Show 2012 - jeden event, cztery wydarzenia Polecamy!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Duże zaskoczenie czeka w tym roku odwiedzających w dniach 8-11 października Międzynarodowy Salon Techniki Pakowania i Logistyki. Sztaplar Show - event organizowany od lat przez redakcję "Nowoczesnego Magazynu" w ramach TAROPAK-u - zadebiutuje w zupełnie nowej formule.

Do tej pory odwiedzający targi kojarzyli Sztaplar Show z pokazem technologii magazynowej i konkursem operatorów wózków widłowych. Nie zabraknie ich także w tym roku. Konkursowe zmagania zostaną jednak uzupełnione o dwa nowe wydarzenia, które 8-11 października zadebiutują na TAROPAK-u.
Pierwsze to Rynek Używanych Wózków Widłowych, czyli specjalnie wydzielona strefa Sztaplar Show, do której organizatorzy zaprosili producentów i dystrybutorów wszystkich dostępnych na polskim rynku marek widlaków. W efekcie odwiedzający targi będą mogli nabyć wózek widłowy "z drugiej ręki" bezpośrednio od producentów czy dystrybutorów, a ich przedstawiciel bezpośrednio, na miejscu odpowie na wszystkie pytania dotyczące sprzętu.
Kolejna nowość to Sztaplar Test, czyli specjalny projekt NM, który ma jeden cel: profesjonalnie przetestować wózki widłowe w praktycznym użyciu. Tor przeszkód, który powstawał na każdym Sztaplar Show, jest do tego idealnym miejscem. W pierwszym etapie niezależny operator (instruktor jazdy) po kilku przejazdach oceni ergonomię wózka widłowego, komfort jazdy, jego funkcjonalność i łatwość modyfikacji poszczególnych ustawień sprzętu. W drugim etapie eksperci ocenią wózek w trakcie przejazdów operatorów wybranych przez producenta czy dystrybutora, którzy będą prezentować jego możliwości techniczne, czyli precyzję, dynamikę czy zwrotność na torze przeszkód. W ostatnim, trzecim etapie, oceniona zostanie dokumentacja techniczna sprzętu, a dokładniej jej czytelność z perspektywy nowego użytkownika. Całość zakończy się prezentacją wyników w 5. Numerze "Nowoczesnego Magazynu".

Walka o puchar
Dotychczas na Sztaplar Show oglądaliśmy wózki widłowe takich marek, jak: Still, Nissan, Toyota, Jungheinrich, BT, Zremb Gliwice, Hester, Caterpillar, Suchedniów, Clark, Yale, Daewoo, Komatu, OM Pimeso. Wraz z wózkami widłowymi firmy delegowały operatorów, którzy startując w przejazdach konkursowych, reprezentują dostawcę lub producenta. Walka w trzech kategoriach udźwigu (do 1,5 tony, do 2,5 tony oraz powyżej 2,5 tony) rozgrywa się zawsze o Puchar Mistrza Sztaplar Show.

Ostatnio zmieniany piątek, 14 wrzesień 2012 13:20

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

PEKAES wzmacnia międzynarodową sieć połączeń

PEKAES wzmacnia międzynarodową sieć połączeń

Operator logistyczny PEKAES wprowadził regularne, bezpośrednie połączenie do Rumunii. Po Czechach, Słowacji i Niemczech to...

DB Schenker nabywa udziały na globalnym rynku internetowym uShip

DB Schenker nabywa udziały na globalnym rynku internetowym uShip

DB Schenker inwestuje miliony w celu wzmocnienia strategicznej współpracy z amerykańską internetową giełdą transportową uShip,...

MAN Trucknology® Days 2017

MAN Trucknology® Days 2017

Od 23 do 25 marca 2017 r. odbędą się w Monachium MAN Trucknology® Days. Na...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj