logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Sztaplar Show 2012 - jeden event, cztery wydarzenia Polecamy!

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Duże zaskoczenie czeka w tym roku odwiedzających w dniach 8-11 października Międzynarodowy Salon Techniki Pakowania i Logistyki. Sztaplar Show - event organizowany od lat przez redakcję "Nowoczesnego Magazynu" w ramach TAROPAK-u - zadebiutuje w zupełnie nowej formule.

Do tej pory odwiedzający targi kojarzyli Sztaplar Show z pokazem technologii magazynowej i konkursem operatorów wózków widłowych. Nie zabraknie ich także w tym roku. Konkursowe zmagania zostaną jednak uzupełnione o dwa nowe wydarzenia, które 8-11 października zadebiutują na TAROPAK-u.
Pierwsze to Rynek Używanych Wózków Widłowych, czyli specjalnie wydzielona strefa Sztaplar Show, do której organizatorzy zaprosili producentów i dystrybutorów wszystkich dostępnych na polskim rynku marek widlaków. W efekcie odwiedzający targi będą mogli nabyć wózek widłowy "z drugiej ręki" bezpośrednio od producentów czy dystrybutorów, a ich przedstawiciel bezpośrednio, na miejscu odpowie na wszystkie pytania dotyczące sprzętu.
Kolejna nowość to Sztaplar Test, czyli specjalny projekt NM, który ma jeden cel: profesjonalnie przetestować wózki widłowe w praktycznym użyciu. Tor przeszkód, który powstawał na każdym Sztaplar Show, jest do tego idealnym miejscem. W pierwszym etapie niezależny operator (instruktor jazdy) po kilku przejazdach oceni ergonomię wózka widłowego, komfort jazdy, jego funkcjonalność i łatwość modyfikacji poszczególnych ustawień sprzętu. W drugim etapie eksperci ocenią wózek w trakcie przejazdów operatorów wybranych przez producenta czy dystrybutora, którzy będą prezentować jego możliwości techniczne, czyli precyzję, dynamikę czy zwrotność na torze przeszkód. W ostatnim, trzecim etapie, oceniona zostanie dokumentacja techniczna sprzętu, a dokładniej jej czytelność z perspektywy nowego użytkownika. Całość zakończy się prezentacją wyników w 5. Numerze "Nowoczesnego Magazynu".

Walka o puchar
Dotychczas na Sztaplar Show oglądaliśmy wózki widłowe takich marek, jak: Still, Nissan, Toyota, Jungheinrich, BT, Zremb Gliwice, Hester, Caterpillar, Suchedniów, Clark, Yale, Daewoo, Komatu, OM Pimeso. Wraz z wózkami widłowymi firmy delegowały operatorów, którzy startując w przejazdach konkursowych, reprezentują dostawcę lub producenta. Walka w trzech kategoriach udźwigu (do 1,5 tony, do 2,5 tony oraz powyżej 2,5 tony) rozgrywa się zawsze o Puchar Mistrza Sztaplar Show.

Ostatnio zmieniany piątek, 14 wrzesień 2012 13:20

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Nowe wagony dla dywizji kolejowej OT Logistics poszerzą ofertę transportu…

Nowe wagony dla dywizji kolejowej OT Logistics poszerzą ofertę transportu produktów agro

Grupa Kapitałowa OT Logistics wydzierżawiła nowe wagony typu Tagnpps, które pozwolą spółce na uzupełnienie oferty...

Polskie MŚP współpracują z firmami logistycznymi, aby wzmacniać działalność eksportową…

Polskie MŚP współpracują z firmami logistycznymi, aby wzmacniać działalność eksportową

Wyniki badania, zaprezentowanego przez FedEx Express - spółkę zależną FedEx Corp. i największą na świecie...

DSV wyróżnione aż w trzech kategoriach Rankingu firm TSL

DSV wyróżnione aż w trzech kategoriach Rankingu firm TSL

W tegorocznym Rankingu firm TSL Grupa DSV uplasowała się w pierwszej dziesiątce największych polskich operatorów...

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj