logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Odpowiedzialny społecznie DHL

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Deutsche Post DHL, wiodąca na świecie grupa usług pocztowych i logistycznych, zachęca pracowników, klientów i partnerskie organizacje non-profit na całym świecie do udziału w trzeciej edycji "Światowego Dnia Wolontariusza".

W tym roku program nie ogranicza się do projektów realizowanych wyłącznie w trakcie głównego wydarzenia "Światowego Dnia Wolontariusza", które w tym roku organizowane jest w dniach 5-15 września. Począwszy od tego roku pracownicy mogą zgłaszać swoją pracę w ramach wolontariatu wykonywaną przez cały rok. W zeszłym roku około 62 000 pracowników ze 120 krajów na całym świecie miało swój udział w ponad 1 000 projektów w ramach "Światowego Dnia Wolontariusza".

- W tym roku, podobnie jak w latach ubiegłych, będziemy wspierać mnóstwo różnych projektów wolontariatu na całym świecie - w wielu przypadkach są to projekty realizowane w społecznościach lokalnych, które bezpośrednio dotyczą naszych pracowników - wyjaśnia Christof Ehrhart, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej i odpowiedzialności biznesu w Deutsche Post DHL. - Jednakże ten rok jest wyjątkowy. Ponieważ wielu z naszych 475 000 pracowników poświęca się przez cały rok pracy jako wolontariusze, postanowiliśmy uczcić nie tylko działania prowadzone w trakcie oficjalnego tygodnia "Światowego Dnia Wolontariusza" we wrześniu, ale także inne projekty wolontariatu realizowane przez naszych pracowników przez cały rok. Dzięki temu nasi pracownicy naprawdę mogą wcielić w życie misję Grupy "Żyjemy odpowiedzialnie.

Pracownicy Deutsche Post DHL zaczęli poświęcać swój czas na pracę w ramach lokalnych projektów wolontariatu w 2008 r. W 2011 r. z tego pomysłu wykiełkował oficjalny dzień wolontariatu obchodzony na całym świecie. Dzisiaj, dwa lata później, działania są koordynowane na szczeblu Grupy, a wszystkie projekty zintegrowane w jedną wspólną platformę. Projekty są realizowane na szczeblu krajowym i regionalnym, dzięki czemu można je dostosować do lokalnych potrzeb. Wszystkie projekty wolontariatu są odzwierciedleniem co najmniej jednego z trzech programów Społecznej Odpowiedzialności Biznesu prowadzonych przez Grupę: “GoTeach”, na rzecz lepszej edukacji, program ekologiczny “GoGreen” i “GoHelp”, w ramach którego na całym świecie zapewniane jest wsparcie logistyczne w sytuacjach klęsk żywiołowych. W rezultacie tych działań zostały świeżo odmalowane szkoły w Singapurze, pracownicy w Finlandii pomagają przywrócić rzekę do stanu pierwotnego, a dla chińskich szkół podstawowych zbierany jest sprzęt sportowy - to tylko kilka z przykładów.
   Deutsche Post DHL promuje także wolontariat pracowniczy poprzez swój Fundusz Żyjemy Odpowiedzialnie. Dwa razy w roku pracownicy mogą ubiegać się o wsparcie finansowe dla projektów regionalnych prowadzonych przez lokalne organizacje non-profit, w których działania są zaangażowani pracownicy. W 2012 r. Deutsche Post DHL przyznało finansowanie dla 104 projektów łącznie, z udziałem ponad 9 000 pracowników w 48 krajach na świecie. Promowanie zaangażowania społecznego pracowników jest, oprócz trzech programów "Go" Grupy, podstawowym elementem strategii Odpowiedzialności Społecznej w Deutsche Post DHL, której motywem przewodnim jest motto "Żyjemy Odpowiedzialnie".

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO uruchamia serwisy Truck Stations przy najważniejszych europejskich trasach przewozowych

IVECO rozpoczęło program akredytacyjny dla swojej sieci, który umożliwia punktom dysponującym specjalistycznym i wydajnym serwisem...

Genius Lab w Grupie Raben

Genius Lab w Grupie Raben

Transport i logistyka niemal całkowicie bez papieru, zastosowanie mechanizmów „early warning” do przewidywania ewentualnych przesunięć...

DACHSER powiększa oddział w Strykowie

DACHSER powiększa oddział w Strykowie

DACHSER, jeden z wiodących globalnych operatorów logistycznych, powiększa swój oddział w Strykowie pod Łodzią. Całość...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj