logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:


A+ A A-

Logistycy zainaugurowali kolejny rok akademicki

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

5 października w Wyższej Szkole Logistyki odbyła się uroczysta Inauguracja Roku Akademickiego - trzynastego w historii pierwszej w Polsce uczelni logistycznej. W wypełnionej po brzegi Auli, zgromadzili się profesorowie, wykładowcy, przedstawiciele firm partnerskich i współpracujących instytucji, a przede wszystkim głodni wiedzy studenci.

- Naszą dewizą jest profesjonalizm, partnerstwo i pasja. Wszystko co robimy, robimy właśnie w takiej atmosferze - tymi słowami przywitał studentów i wszystkich gości rektor WSL, prof. zw. dr hab. Andrzej Korzeniowski dr h.c. - Profesjonalnie kształcimy, z pasją się rozwijamy i – co najważniejsze – naszych studentów traktujemy jak partnerów. Dla władz Wyższej Szkoły Logistyki i jej założycieli liczy się bowiem dobro Uczelni, postrzegane przez pryzmat jej najważniejszego podmiotu, tj. studenta zgodnie z przesłaniem Omnis arbor bona fructus bonos facit (dobre drzewo wydaje dobre owoce).


Naukowy dorobek i potencjał uczelni zostały wysoko ocenione w wykazie jednostek naukowych i kategorii naukowych, ogłoszonym 30 września przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wyższa Szkoła Logistyki znalazła się na 54. miejscu wśród 93. ocenionych wydziałów wszystkich uczelni w dziedzinie nauk ekonomicznych. WSL zajmuje również szóste miejsce na liście uczelni niepublicznych całej Polski i pierwsze miejsce wśród wielkopolskich uczelni niepublicznych.


- Jako rektor, ale przede wszystkim pracownik nauki, przywiązuję dużą wagę do rozwoju badań naukowych. Jest to jedna z tych działalności szkoły wyższej, która warunkuje jej aktywność i realizację pozostałych celów, w tym kształcenie studentów - podsumował rektor.


Oprócz świetnie ocenionej pracy badawczej, powodem do dumy jest współpraca WSL z bliższym i dalszym otoczeniem naukowym, instytucjonalnym i biznesowym, których przedstawiciele uświetnili swą obecnością uroczystość inauguracyjną. Wśród znamienitych gości, znaleźli się: Prof. dr László Ungvári Rektor Technische Hochschule Wildau koło Berlina, rektorzy i dziekani wielu uczelni publicznych i niepublicznych, prezesi kilkudziesięciu firm, z którymi współpracuje WSL oraz grono profesorów i pracowników naukowo-dydaktycznych oraz administracyjnych uczelni.
   Szczególne miejsce zajęli wyróżnieni medalem „Za zasługi dla rozwoju WSL”. Do grona nagradzanych co roku firm i osobistości dołączyli tym razem: Anita Koralewska-Ratajczak - dyrektor HR w firmie Kuehne+Nagel, Marta Tęsiorowska - Vice President, Marketing & Communications Prologis Central & Eastern Europe oraz przedsiębiorstwa: Dachser, Promag i Still.
   Z gościnnym wykładem pt. „Na początku była pasja...” wystąpił dyrektor regionu Raben Polska - Wojciech Knothe.
W czasie uroczystości inauguracyjnej zostały wręczone prestiżowe wyróżnienia przyznawane przez firmę Prologis. W ramach konkursu „Prologis Najlepszym”, już po raz ósmy wręczono nagrody dla Najlepszego Absolwenta oraz dla autora Najlepszej Pracy Magisterskiej. W tegorocznej edycji stypendia w wysokości 4 tysięcy złotych otrzymali: Piotr Borysewicz, który zdobył tytuł Najlepszego Absolwenta WSL oraz Marcin Troczyński, którego praca dyplomowa pt. „Wspieranie tradycyjnej edukacji na odległość w szkole podstawowej przy użyciu platformy Moodle", została uznana za Najlepszą Pracę Magisterską.

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Grupa Raben posadziła już ponad 10 000 drzew

Grupa Raben posadziła już ponad 10 000 drzew

15 października 2016 roku w Stanisławowie k. Pruszcza Gdańskiego pracownicy Grupy Raben posadzili ponad 1500...

Jaworzno kupuje kolejne 22 bateryjne Solarisy

Jaworzno kupuje kolejne 22 bateryjne Solarisy

Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej Jaworzno oraz polski producent Solaris Bus & Coach podpisały 5 października 2016...

MLP Group umacnia się pod Poznaniem

MLP Group umacnia się pod Poznaniem

MLP Group wybuduje nowy park logistyczny w pobliżu Poznania. Będzie to drugie centrum w tej...

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj