logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Dachser partnerem Kongresu LOGISTICS 2014

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Firma Dachser została partnerem głównym tegorocznej edycji Kongresu Logistycznego LOGISTICS 2014, który odbędzie się w dniach 14-16 maja w Poznaniu.

    Kongres Logistyczny LOGISTICS ma prawie 25-letnią tradycję i odbywa się co dwa lata, a tegoroczna edycja jest już 12. Obecnie jest to druga co do wielkości impreza logistyczna w Europie i gromadzi nie tylko logistyków – profesjonalistów, ale także przedstawicieli środowiska naukowego. Dachser od lat współpracuje przy organizacji Kongresu.

- Kongres Logistyczny to dla nas najważniejsze wydarzenie branżowe w Polsce i drugie w Europie, po targach logistycznych w Monachium - mówi Grzegorz Lichocik, prezes zarządu Dachser w Polsce.

Podczas Kongresu zostanie podpisane porozumienie dotyczące Polskiej Logistycznej Platformy Technologicznej, w którym weźmie udział prezes Dachser.

- Aktywnie uczestniczymy w procesach mających na celu integrację branży oraz optymalizację kosztów transportu, zarówno w skali globalnej jak i lokalnej, stąd nasze wsparcie dla inicjatywy stworzenia Polskiej Logistycznej Platformy Technologicznej. Dodatkowo jeśli chodzi o zastosowanie najnowszych technologii, mamy tu szeroką wiedzę i doświadczenie, zatem nasza obecność w tym projekcie jest całkowicie uzasadniona - wyjaśnia Grzegorz Lichocik.   

Tegoroczna edycja Kongresu Logistycznego organizowana jest pod hasłem: "Komunikacja w łańcuchach dostaw" i wiele sesji oraz dyskusji plenarnych poświęconych będzie komunikacji oraz optymalizacji łańcuchów dostaw. Dachser znany jest z zastosowania innowacyjnych narzędzi informatycznych a także z dążenia do optymalizacji procesów i kosztów, dlatego nie jest zaskoczeniem zaplanowany temat wystąpienia prezesa Dachser, Grzegorza Lichocika:

- Nasze rozwiązania logistyczne pozwalają na wypracowanie korzystnej dla obu stron synergii w łańcuchu dostaw, co w rezultacie przyczynia się do poprawy bilansu logistycznego naszych klientów. Dbamy o nich i o środowisko, zapewniamy komunikację na najwyższym poziomie poprzez zastosowanie zaawansowanych technologii IT -   twierdzi prezes Lichocik.

Polski Kongres LOGISTICS organizowany jest przez Instytut Logistyki i Magazynowania pod patronatem m.in. Ministerstwa Gospodarki i Europejskiego Towarzystwa Logistycznego (ELA). Wydarzenie takiej rangi jest doskonałym miejscem dla spotkań różnych ludzi związanych z branżą logistyczną, z którymi nie można porozmawiać na co dzień. Wśród prelegentów tegorocznego Kongresu znajdą się tak znakomite postaci, jak Jos Marinus - Prezydent Europejskiego Towarzystwa Logistycznego (ELA), Hans Christian Pfohl – guru logistyki europejskiej, Witold Skowroński specjalizujący się w komunikacji międzynarodowej oraz przedstawiciele największych firm logistycznych i związanych z logistyką w Polsce. Dodatkową atrakcją dla gości LOGISTICS 2014 będzie możliwość zwiedzenia oddziału Dachser mieszczącego się w Gądkach pod Poznaniem. Podczas Kongresu odbędzie się także imponująca wystawa logistyczna, w której weźmie udział blisko 60 wystawców, w tym firma Dachser - na stoisku 27/28.

Ostatnio zmieniany wtorek, 13 maj 2014 11:16

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Nowe wagony dla dywizji kolejowej OT Logistics poszerzą ofertę transportu…

Nowe wagony dla dywizji kolejowej OT Logistics poszerzą ofertę transportu produktów agro

Grupa Kapitałowa OT Logistics wydzierżawiła nowe wagony typu Tagnpps, które pozwolą spółce na uzupełnienie oferty...

Polskie MŚP współpracują z firmami logistycznymi, aby wzmacniać działalność eksportową…

Polskie MŚP współpracują z firmami logistycznymi, aby wzmacniać działalność eksportową

Wyniki badania, zaprezentowanego przez FedEx Express - spółkę zależną FedEx Corp. i największą na świecie...

DSV wyróżnione aż w trzech kategoriach Rankingu firm TSL

DSV wyróżnione aż w trzech kategoriach Rankingu firm TSL

W tegorocznym Rankingu firm TSL Grupa DSV uplasowała się w pierwszej dziesiątce największych polskich operatorów...

Ostatnio na forum

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj