logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

Konkurs architektoniczny Poczty Polskiej

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Poczta Polska zaprasza studentów Politechniki Wrocławskiej i Świętokrzyskiej do udziału w konkursie na projekt placówki PREMIUM. Zadaniem studentów jest opracowanie projektu studialnego, nowej aranżacji wnętrz z uwzględnieniem kontekstu kulturowo-historycznego budynku oraz jego otoczenia, a także samej historii Poczty Polskiej w obiektach PREMIUM. Placówki PREMIUM są to placówki pocztowe o charakterze prestiżowym - ich aranżacja nawiązuje do tradycji Poczty Polskiej oraz charakteru regionu.

   Od XIX wieku budynki poczty stanowią stały elementem tkanki miejskiej. Historia poczty nieustannie przeplata się z historią architektury. Neogotyckie i klasycystyczne gmachy, zabytkowe budynki Poczty Cesarskiej - to miejsca, w których nadanie listu staje się estetyczną przyjemnością. W ich projektowaniu brali udział wybitni projektanci swoich czasów. Jeszcze sto lat temu gmach poczty był synonimem nowoczesności.
   Dziś Poczta Polska wkracza w okres swojej drugiej młodości. Poczta była i jest miejscem użyteczności publicznej oraz instytucją, która dzięki gęstej sieci placówek stała się komunikacyjnym krwioobiegiem całego kraju. Postępująca modernizacja usług pocztowych nie oznacza, że firma zrywa z tradycją. Nowa identyfikacja wizualna firmy z jednej strony skłania się ku nowoczesnym trendom, z drugiej nawiązuje do tradycji Poczty Królewskiej.
   Jaka jest dzisiejsza Poczta Polska? Wygodna, przyjazna klientowi, samoobsługowa i interaktywna, ale też tradycyjna i prosta. Te hasła przyświecają prowadzonej obecnie rewitalizacji placówek pocztowych. Poczta Polska pragnie, by jej budynki były nie tylko nowoczesne, ale też spojone historycznie i wizualnie z otoczeniem. Stawia na użyteczność, innowację w określonych ramach nostalgicznych. Szuka rozwiązań oryginalnych, ale nie zapomina o tym, że poczta marzeń jest ekologiczna i dostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych. Placówka pocztowa powinna być lokalnym centrum komunikacji społecznej.
   Poczta Polska szuka projektów, które w sposób kreatywny połączą elementy nowej identyfikacji wizualnej Poczty Polskiej ze stylistyką historycznej zabudowy, a jednocześnie będą spełniać wymogi określone w ustawie z dnia 23 lipca 2003 r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami oraz aktach wykonawczych. Praca konkursowa ma być wykonana jako realistyczna wizualizacja wnętrza Placówki i wykorzystywać całą powierzchnię sali operacyjnej Placówki wraz ze stanowiskami obsługi.


Studenci Politechniki Wrocławskiej proszeni są o przygotowanie projektu dla placówki przy ul. Krasińskiego 1 we Wrocławiu, natomiast studenci Politechniki Świętokrzyskiej - dla placówki przy ul. T. Tyszkiewicza 2 w Kazimierzu Dolnym.
 
Nagrody:
I miejsce- 4 000 zł (netto) oraz dyplom pamiątkowy; ewentualnie zaproszenie na oficjalne otwarciu Placówki
II miejsce – 2 000 zł (netto) oraz dyplom pamiątkowy;
III miejsce – 1 000 zł (netto) oraz dyplom pamiątkowy;
Konkurs jest organizowany na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Projekty można składać do 28.07.2014 r.

Ostatnio zmieniany poniedziałek, 14 lipiec 2014 11:08

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

W Porcie Gdańsk powstanie nowy terminal cukrowy

W Porcie Gdańsk powstanie nowy terminal cukrowy

Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A. i Krajowa Spółka Cukrowa S.A. podpisały umowę dotyczącą dzierżawy nieruchomości...

Żabka Polska rekrutuje do nowego centrum logistycznego

Żabka Polska rekrutuje do nowego centrum logistycznego

Od początku listopada br. rozpoczęła się rekrutacja pracowników do nowo powstałego centrum logistycznego firmy Żabka...

Efektywna logistyka, bezpieczny łańcuch dostaw - czyli etykieta logistyczna w…

Efektywna logistyka, bezpieczny łańcuch dostaw - czyli etykieta logistyczna w praktyce

Fundacja GS1 Polska serdecznie zaprasza do udziału w wyjątkowym szkoleniu, którego celem jest przekazanie wiedzy...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj