logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:


A+ A A-

Wakacje w Skansenie Taboru Kolejowego w Chabówce

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Już kolejny rok z rzędu PKP CARGO przygotowało szereg atrakcji dla wszystkich odwiedzających w okresie wakacyjnym Skansen Taboru Kolejowego w Chabówce. Poza możliwością zobaczenia z bliska zabytkowych parowozów, lokomotyw i wagonów, goście mogą odbyć niezapomnianą podróż pociągiem retro oraz wziąć udział w jubileuszowej „Parowozjadzie”, która w dniach 23-24 sierpnia odbędzie się na terenie skansenu.

   W Chabówce, malowniczej miejscowości u podnóża Tatr, we wszystkie wakacyjne weekendy organizowane są kursy pociągami retro na trasie Chabówka - Mszana Dolna. Podróż zabytkowym pociągiem sprzed osiemdziesięciu lat to dla odwiedzających pełna niezapomnianych wrażeń forma aktywnego wypoczynku. Weekendowe kursy pociągami retro odbywają się dwa razy dziennie.


- Kursy pociągami retro cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony turystów wypoczywających na Podhalu i w Gorcach, zarówno tych rodzimych, jak i z zagranicy. Skansen Taboru Kolejowego w Chabówce stał się znanym i lubianym miejscem na mapie turystycznej regionu. Jego popularność wynika przede wszystkim z unikatowości tego obiektu na skalę światową - mówi Maciej Panasiewicz, Naczelnik Sekcji Utrzymania i Napraw Taboru w Chabówce. - Spółka PKP CARGO jako mecenas zabytków techniki kolejowej dołożyła wszelkich starań, aby pociągi CARGORETRO oddawały realia sprzed osiemdziesięciu lat. Spółka dba nawet o takie detale jak bilety, które zostały stworzone na wzór biletów kolejowych z przeszłości.


   Podróż pociągiem retro to nie jedyna atrakcja w skansenie taboru kolejowego PKP CARGO. W dniach 23-24 sierpnia odbędzie się jubileuszowa, dziesiąta edycja „Parowozjady”, najważniejszego wydarzenia dla wszystkich miłośników kolei. Impreza jest organizowana w Chabówce od 2005 roku. Przygotowywane atrakcje skierowane są przede wszystkim do miłośników starej techniki kolejowej, jednak każdy, kto zdecyduje się w tym terminie odwiedzić Chabówkę, z pewnością znajdzie coś dla siebie. W tym roku na „Parowozjadzie” poza lokomotywami z Chabówki zaprezentowane zostaną również parowozy z Wolsztyna w woj. wielkopolskim oraz te należące do Towarzystwa Opieki Zabytków Kolejnictwa i Organizacji Skansenów w Pyskowicach na Śląsku. Jak co roku, podczas „Parowozjady” będą się odbywać kursy pociągów retro na trasach Chabówka – Dobra k. Limanowej, Zakopane, Rabka, Mszana Dolna. PKP CARGO przygotowała również wiele atrakcji dla najmłodszych uczestników imprezy. W programie przewidziano między innymi gry, zabawy i animacje.
   Oprócz historycznych lokomotyw, podczas jubileuszowej „Parowozjady” będzie można zobaczyć ponad sto bezcennych, zabytkowych składów pociągów, stacjonujących na co dzień na terenie skansenu. Znajdują się tam między innymi wagony pasażerskie oraz towarowe z początku XX wieku. Dodatkowo PKP CARGO specjalnie na „Parowozjadę” udostępnia ponad stuletnie wagony cysterny, węglarki, jak również unikatowy na skalę światową polski wagon do przewozu gęsi.
   Skansen w Chabówce pozostaje źródłem wiedzy o historii kolejnictwa i odgrywa ważną rolę w kulturze regionu. Celem PKP CARGO jest krzewienie idei kolejnictwa oraz popularyzacja zabytkowego taboru.

Ostatnio zmieniany środa, 16 lipiec 2014 09:06

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Grupa Raben posadziła już ponad 10 000 drzew

Grupa Raben posadziła już ponad 10 000 drzew

15 października 2016 roku w Stanisławowie k. Pruszcza Gdańskiego pracownicy Grupy Raben posadzili ponad 1500...

Jaworzno kupuje kolejne 22 bateryjne Solarisy

Jaworzno kupuje kolejne 22 bateryjne Solarisy

Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej Jaworzno oraz polski producent Solaris Bus & Coach podpisały 5 października 2016...

MLP Group umacnia się pod Poznaniem

MLP Group umacnia się pod Poznaniem

MLP Group wybuduje nowy park logistyczny w pobliżu Poznania. Będzie to drugie centrum w tej...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

Brak aktywnych ogłoszeń.

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj