logistyka.net.pl - wortal logistyczny | logistyka | e-logistyka | TSL

PARTNER PORTALU:

A+ A A-

DPD Polska sponsorem projektu integracyjnego dla niewidomych i słabowidzących "Zobaczyć morze"

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Firma DPD Polska dołączyła do sponsorów projektu „Zobaczyć morze”, którego organizatorem jest fundacja Gniazdo Piratów. Jest to już dziewiąta edycja imprezy, w której przez kilka letnich tygodni załogę żaglowca „Zawisza Czarny” tworzą osoby widzące, niedowidzące i niewidome.

   Celem projektu jest umożliwienie udziału w kilkudniowym rejsie osobom, które z racji swej niepełnosprawności mogą nigdy nie zobaczyć morza. Integracyjna formuła wyprawy pozwala im jednak przeżyć prawdziwą morską przygodę. Wykonując obowiązki na statku we współpracy z widzącymi członkami załogi, niewidomi w pełni uczestniczą w pracach na żaglowcu, także tych, które związane są z nawigacją.

- Jestem absolwentem Akademii Morskiej w Gdyni i tematy morza są bliskie memu sercu - mówi Rafał Nawłoka, prezes DPD Polska. - Nie jest to jednak główny powód, dla którego zaangażowaliśmy się w to przedsięwzięcie. Projekt „Zobaczyć morze” odpowiada wrażliwości społecznej, którą pielęgnujemy w naszej firmie, m.in. poprzez wspieranie różnych grup lokalnej społeczności. Ta inicjatywa uświadamia nam, że osoby niewidzące i słabowidzące mają ogromne możliwości adaptacji. Jeśli z pomocą innych wykonują normalne czynności żeglarskie podczas rejsu na pełnym morzu, na przykład stawiają żagle czy odbywają wachtę przy sterze, to przy niewielkim wsparciu ze strony społeczeństwa doskonale poradzą sobie także w różnych życiowych sytuacjach.

   Wakacyjny rejs na Zawiszy Czarnym jest nie tylko piękną przygodą. Doświadczenia zebrane podczas morskiej wyprawy budują u niepełnosprawnych żeglarzy poczucie własnej wartości, które jest im na co dzień bardzo potrzebne. Zmagając się z trudami morskiej wyprawy zwiększają swoje kompetencje i dzięki temu lepiej radzą sobie w życiu. Widzący uczestnicy rejsu mają za zadanie pomagać swoim niepełnosprawnym kolegom, przez co z jednej strony następuje stopniowa integracja obydwu środowisk, z drugiej – zwiększa się zrozumienie sytuacji niepełnosprawnych w społeczeństwie. Odwiedzając bałtyckie porty w różnych krajach, niepełnosprawni żeglarze mają także szansę zetknąć się z europejskim dziedzictwem kultury i poznać lokalne tradycje.
   Tegoroczny rejs rozpoczął się 5 lipca i potrwa do 5 sierpnia. Oprócz DPD Polska sponsorują go: Grupa Lotos, ECE Konrad Łukaszewicz, producent wody mineralnej Kinga Pienińska, Abplanalp i Societe Generale Equipment Finance. Rejs został zorganizowany przy m.in. wsparciu Centrum Wychowania Morskiego ZHP. Projekt osobiście wsparł Prezydent RP Bronisław Komorowski. Honorowy Patronat nad rejsem sprawuje Ambasada Rzeczpospolitej Polskiej w Sztokholmie. Patronem merytorycznym imprezy jest Polski Związek Żeglarski.

Ostatnio zmieniany czwartek, 24 lipiec 2014 10:34

Z ostatniej chwili

  • 1
  • 2
  • 3

Rekordowe wakacje w PKP Intercity

Rekordowe wakacje w PKP Intercity

Od czerwca do końca sierpnia 2017 roku z usług PKP Intercity skorzystało o ponad 1,3...

W życie wchodzi CETA - umowa o wolnym handlu pomiędzy…

W życie wchodzi CETA - umowa o wolnym handlu pomiędzy Kanadą a Unią Europejską

Podpisana 30 października 2016 roku w Brukseli umowa o wolnym handlu pomiędzy Kanadą a Unią...

Dwuwymiarowy łańcuch dostaw, czyli jak wdrażać dyrektywę fałszywkową

Dwuwymiarowy łańcuch dostaw, czyli jak wdrażać dyrektywę fałszywkową

Instytut Logistyki i Magazynowania zaprasza 5.10.2017 r. na szkolenie pt. "Dwuwymiarowy łańcuch dostaw, czyli jak...

Ostatnio na forum

Ogłoszenia

menadżer zespołu w dziale handlowym

szukam pracowników

2017-09-22


specjalista ds. zakupów i sprzedaży

szukam pracowników

2017-09-22

 Instytut Logistyki i Magazynowania

Logowanie

LOGOWANIE

Rejestracja

Rejestracja użytkownika
lub Anuluj